bugün

hepsi tarih olacaktır.
Türkiye'nin çağdaşlaşma yönünü belirleyen, Atatürk Devrimleri'ne temel teşkil eden ve Türk milliyetçiliğini esas alan fikir ve düşünceler.
chpnin savunduğu ilkeler;
laiklik
chpnin karşı olduğu ilkeler;
milliyetçilik, cumhuriyetçilik, halkçılık, yenilikçilik, devletçilik

evet amk hepiniz atatürkçüsünüz.
bak bunu anlayabilseydim zaten böyle durmazdım yerimde.

bak mustafa kemal diye bir yiğit anlatmış 100 yıl önce. fakat öyle bi zihnim yok benim anlayacak.

bak savunurum her fikrini paşa'm, senin zihninin aydınlığı benim kör kuyularımı da aydınlatır, fakat ben yine anlayamam o kadar.

bak sen çok zekisin, ben O kadar değilim, affet paşa'm .
(bkz: kanını taşıyandan başkasına inanma)
(bkz: nutuk)
kılıçdaroğlunun sayamadığı ilkelerdir.
https://www.ensonhaber.co...ini-sordu-2017-03-08.html
1.demokrasinin ağ koydugunuz için olabilirmi

2.insan hakları 1 kişinin haklarına dönüşmüş olmasın her türlü hakaret etme hakkı ne biliyim israil tohumu ananıda al git felan her türlü hakka sahip yani.

3.hangi hukuk desem Ergenekon bolyozda sahte delilleri görmelerine rağmen siyasi baskı yüzünden susan hukukmu rezza için bir gecede çıkartılan yasayı uygulayan hukukmu ben ana yasa mahkemesini tanımam diyip hukuku kendine bağlayan ve daha sonra rahip olayında yargı bağımsızdır diyip bir lideri işine geldiği gibi kullandığı hukukmu

4.vatandaşın borçlarına gelince azrail kesilen her türlü kolluk kuvvetini seferber eden zabıtası polisi maliyesini kullanan bir iktidarın kendi yandaşlarına gelince yüzmilyonca vergi borcunu silip görmezden geldiği bir yerdesin ne eşitligi
Adamlar koskoca tv kanalına yüzmilyonlar ödedi 2 hafta sonra batıyoruz vergi affı talebinde bulundu kanala ödediği paradan daha fazla vegiyi sildirdi

5.eğitime gelince bu millet okudukça bizim partimiz oy kaybediyor ben cahil kesime daha çok güveniyorum diyen birini eğitimin başına geçirdiler.

Hey yavrum hey.
ilkeleri cumhuriyetçilik, halkçılık, devletçilik, milliyetçilik, laiklik ve inkılapçılıktır.
hiç zoe birşey değil kemalistim diye dolaşan insan 6 sözcüğü bile bilmiyorsa... anlamını bilmese bile adını bilsin..
Chpnin zerre umrunda olmayan ilkelerdir.
Bir siyasal partinin logosunda bulunan oklara karşılık gelen ilkelerdir.
bu ülkenin tek kurtuluşudur. açık ve net.