bugün

tanım yapamadığım troll şakirt zırvası.

ooooolum sözlüğü kapattıracaksınız açmayın böyle başlıklar ya. daha yeni geldik bi hevesimizi alaşım hele bi.
(bkz: kurtaj şart)
Düşünme güdüsünü kuma gömen düşünce tipidir.
Kuran-ı Kerim'in ilk emri "OKU" dur. Önce okuyun Mustafa Kemal'i anlayın.
Atatürk aşağı Atatürk yukarı sürekli saldırıyorsunuz. Elinize ne geçiyor? sen şimdi belli düşünceleri benimseyerek toprağa kafanı gömmüşsün ya abilerinden, ablalarından, hocalarından aldığın düşünceleri işte o düşünceler bundan 50 sene sonra Türk siyasi tarihinde kara günler diye anılacak. Bu gün dünyanın her yerinde Mustafa Kemale ait saygı duygusunu belirten anıtlar var dünyada en çok üstüne yazılan yazarlardan birisi Mustafa Kemal'dir bu ne demek? hadi be oradan bu kadar Mustafa kemalin işgal altındaki yoktan var ettiği toprakların üstündesin.
Sen hiç Anıt Kabir'i ziyaret ettin mi?
Ya da gençliğe hitabeyi anlayarak okudu mu?
ya Nutuk?
Çılgın türkler falan o da mı yok
Yapma...
Dostum tavsiyem abi-abla-hocalarının sana Kuran-ı Kerimin ilk emrini sana söylememişler
Gözlüklerini çıkar oku titre düşünce sistemini benimsemeyebilirsin anlarım. Yaptıklarını eleştirebilirsin tamam . Bu gün bağımsız yaşıyorsan buradaysan bunu akp zihiniyetine değil bir askeri dehaya ve bir siyaset adamına borçlusunuz baylar bayanlar.
O zaman orospu çocuğusun ya da türk değilsin demektir. Bir türk atamıza saygı duymuyorsa orospu çocuğudur kısa ve net.
sevmemekte özgürdür insan. lakin türk olupta saygı duymanının kanından şüphe edilmesi gerekir.
atatürk ün de umurundaydı. hhehehhehe.
O postallar nasıl girmişse artık arkadaş...
sana saygı duymama seçeneğini veren devletin sorgulanması gerekir. elin adamı ilgisi olmayan bir millet için soykırım yoktur diyeni cezalandırmak için uğraşıyor, bizikilerde kurtarıcılarının, önderlerinin, bütün dünyanın sahip olmak istediği önderlerinin arkasından küfrettirip laf ettiriyorlar ya.

insan bu kadar nankör olmasına inanamıyorum. çok yazık. çok merak ediyorum doğrusu mustafa kemal ne yapmış bu adamlara bu kadar kaşıntılandıracak.
Şakirt söylemi olabilir.
bir lafa bakarım, laf mı? diye bir de söyleyene bakarım, adam mı? diye.
o zaman def ol git bu ülkeden, burada yaşamak senin hakkın değil.
Eğer acıtasyon beyanını arz eden yazar arkadaşımız dediklerinde samimi ise o sahıştan eğer ona gerçekten atatürkçülük adına zulm ediliyorsa ondan da Atatürk'ü sevmesini bekleyemeyiz. Lakin ülkeyi düşman işgalinden kurtaran bir lidere de saygısızlık etmek kürtajın önemini vurgulamıyor değil doruğsu.
dinden bahseden kişilerin bu kadar savundukları dini doğru düzgün öğrenmediklerinin, anlamadıklarının göstergesidir.

bu adamın yaptığı herşeyi bir kenara bırakın, mustafa kemal atatürk, artık yaşamıyor bunun farkında mısınız?
ölmüş bir insanın arkasından kötü konuşuyorsunuz. sizin dininizde böyle mi oluyor?

bizim dinimiz olan islam da; ölmüş kişinin arkasından konuşmak günahtır!!
geçmişini bilmeyen, bilsede inkara yeltenen herhangi bir kansızın ağzından duyabileceğiniz cümledir.
bunlar 1.dünya savaşında türkleri satıp yarı yolda bırakan hristiyan ingilizlerle işbirliğine gidip osmanlıyı içten gambazlayan arap tohumlarının devamlarıdır.

hadi o araplar zamanın şartlarında bir tarafı seçmek zorunda kalmışlar onlarıkide orospu çocukluğudur ama bu günümüzdeki arap devamı piç kuruları nasıl böyle düşünürler anlamak zor.
benim tahminim dedelerini ve babalarını sevmiyor bu insan müsfettleri büyük ihtimalle kendilerine ingiliz,fransız ve rum bir baba yakıştırıyolar onun hayalini kuruyorlar. onun içinde atatürk'e kızıyolar vatanı kurtardığı için. babaannelerini,ananelerini ve sülalelerindeki diğer yaşlı kadınları rumun,fransızın ve ingilizlerin sikmesinden kurtardığı için.
aslında sizin için durmak yok yola devam seçme şansınız şu andada var. yaşlılarınıza yapılacakları engelleyecek birileri çıkmış zamanında ama şimdi özgürsünüz karınızı,kardeşinizi ve kızınızı istediğin ingilize,fransıza ve ruma kolayca düdükletebilirsiniz. dediğim gibi sizin için durmak yok yola devam ...
bence demokrasinin olduğu yerde söylenmesi gereken söz. bunu atatürk'ü seven, ama demokrasiden ve onu çok iyi bir haltmış gibi gösterenlerden ciddi anlamdan nefret eden biri olarak söylüyorum. ama madem herkesin dilinde demokrasi var, madem son trend bu, o zaman biz de demokrasiye uymalıyız. islamı sevmiyorum, islamcıları sevmiyorum yahut kürtleri sevmiyorum vb sözler de rahatlıkla söylenecekse tabi...
atatürk'e saygı duymayanlar da olabilir elbet ve bir görüş, bir düşünce olarak onlara saygı gösterilmesi de özgür düşünceye saygının bir gereğidir.

lakin,

bu hissiyata sahip olanların büyük bölümünün onu yeterince tanımadan, hedeflerini ve bu hedeflere ulaşabilmek için izlediği yolu, yöntemleri tam olarak özümsemeden, bulunduğu çevrenin etkisinde kalarak, onu yargılamakta oldukları görüşündeyim.

bu meyanda, ona saygı gösterilmesini engelleyen nedenlerin, gerçekte onun sebep olduğu ya da arzu ettiği şeyler olup-olmadığının da iyi irdelenmesi gereklidir kanımca.
insanların ne kadar nankör olduklarını gösteren önermedir.
lise çağındaki düşüncemdi. Nedeni ise alkol kullanmasıydı. Şimdi bende kullanıyorum.
Ayy atatürk ne tatlı şeysin sen öyle yerim seni.

Edit: eksileyen tüm anlamakta zorlanan arkadaşlara selam olsun. Yok farkında olarak eksiledim diyosan saygılar.
gereksiz söylem. nasıl ki fazıl say'ın ortaokul 1 seviyesindeki tweetlerine art niyetli denildiyse bunlar da aynı bokun lacivertidirler. bunu söyleyen bünyedeki tek amaç karşıdakini incitmektir. fazıl için de geçerli aynısı. sırf ideoloji uğruna birbirini inciten insanlar da aptaldan fazlası değillerdir. veya dikkat çekmeye çalışıyorlardır. bu başlık gibi, fazıl gibi.

saygı mı? kime ne? duysa kime ne duymasa kime ne? ya bir de işin ilginci ülkemin öküz kemalistleri atatürk'ün fikirlerine karşı çıkıp asgari saygıyı yediremiyorlar kendilerine. o asgari saygıyı ortadan kaldırınca* da saldırganlaşıyorlar. ne ilginç tipler la bunlar...
(bkz: ananı da al git)
(bkz: almanya/#16031406)
kendi liderine saygı duymaya ihtiyacı olan insanların çocuğunun açtığı başlıktır. ciddi bir eğitime ihtiyaç duyduğumuzu hatırlatan davranışların itirafıdır. ne yazık ki cumhuriyet'i benimseyememiş , bu düzeni hak etmeyen adamların çocuklarısınız. iran , mısır , tunus , somali , arabistan gibi ülkelerden biri olmamamızın sorumlusu Mustafa Kemal'i anlamaya ihtiyacı olan müsvettelerin çocuklarısınız. barışa , ilerlemeye , insan haklarının tecelli etmesine engel oluyor , bize zaman kaybettiriyorsunuz. yazıklar olsun ki sitem ettiğin darbe taraftarı , kendini solcu zanneden aymazlardan biz de çok çektik. hem sizden , hem onlardan. doğru düşünmekten yoksun insanların hepsinden.
ABD california eyaletinin los angeles şehrinde International Park'a sayın mustafa kemal atatürk ün heykeli dikilecek...
atatürk e saygı duymayanlara güzel mesajdır...
(bkz: anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az)
Siz ahireti iyi bilirsiniz (!) sevgili yobazlar, gün gelicek "o" adamdan Hak'kınızı isteyeceksiniz. Hangi yüzle, hangi şuurla.
yakışıksız beyanat. ama öte yanda, atatürk'e saygı duyma iddiası altında onu tanrılaştırıp tapınan mezbul miktar kimi kemalistlere bakıyorum da saygı buysa kalsın diyorum.
fetullah gulene saygi duymamaktan bir farki yoktur. Ozgur bir ulkede yasiyoruz isteyen istedigine saygi duyar.