bugün

çanakkale yöresine ait çektiği filmleri insanlar çok eleştirse de ben gayet gülerek izliyorum.
Kanımca Türkiye'nin en iyi komedyenidir.
Cem yılmaz'a haksızlık etmiyor musun diyenler olacaktır. Fakat kendisine hiçbir zaman gülemedim, geçenlerde kerem bürsin ile yaşadığı olay sonrasında bu adama niye gül(e)mediğimi kesinlikle anladım, gereğinden fazla egolu ve fazla kafa açıyor, bana en başından beri böyle bir izlenim vermiş zaten. Sadece neden ve niçinlerin cevaplarını iyice vermem için bu olaya şahit olmak gerekiyormuş...
Hakeza tolga çevik'e de hiçbir zaman gülemedim. Gülmeyi bırak birkaç saniyeden fazla görmeye bile tahammülüm olmadığı için karşıma çıktığı anlarda direkt kanalı değiştiriyordum. Enerjilerimiz tutmadı, bunun sebebi dizilerdeki rollerde hep çıkarcı, ukala dümbeleği tipleri oynadığı için olabilir. Avrupa yakasında da hiçbir açıdan volkan (ata demirer'in) yerini dolduramamıştı zaten. Sonra eşofman olayı patlak verdi. Bunun da cem yılmaz denen şahıstan ve bana vermiş olduğu izlenimden bir farklı noktası olmadığı anlaşıldı.
her ne kadar sorunlu bir kişilik olsa, bununla gündeme gelse de Peker açıkalın ve yavuz seckin'in mizahlarını seviyorum.

Ama gel gelelim ata demirer'in yeri çok farklı. ilk başlarda hiç sevmez, tv'de gördükçe saniye geciktirmeden kanal değiştirirdim. Zira kendisini cem yılmaz denen zerzevat gibi cıvık, kalıpsız, duruşu olmayan bir adam olarak görürdüm ama geçen aylarda avrupa yakası'nı baştan sona izledikten ve hakkında biraz araştırma yaptıktan sonra büyük haksızlık ettiğimi fark ettim. Mizahi tarafı bir yana, müzikalitesini hem ses hem enstrümental açıdan, rol, taklit, şive (ağız) yeteneğini gördükten sonra tövbe bismillah bu adam neyin nesiymiş ya rabbi dedim. Bir de çok farklı bir enerjisi var. Enerji ki, Şeytan tüyünden de öte.

Tabii yıllar geçti kalitesini hiç bozmadı. sahil kıyısında bir yerde yaşıyor, denize aşık, orada da sefasını sürüyor. Geceleri de dostları ile fasıl yapıyordur. Kendi halinde, kendi hayatını yaşamakla meşgul bir adam. Takdir edilesi.
görsel
türk sanat müziğine çok yatkın bir sesi olduğu aşikar olan komedyen, oyuncu. muadil komedyenler içinde diğerlerine göre efendi bulmuşumdur hep.
trakya, kuzey ege konulu filmler yapsada izlesek adamıdır.
bursalı komedyen. eskiden star'da korsantv adında bir programı vardı. bu programda çok güzel taklitler yapardı. niyazi gül ve müslüm gürses taklitleri efsaneydi.
görsel
Başarılı bir komedi sanatçısı, aynı zamanda entelektüel ve çevreci..
Severim.
Piyasada şarkıcıyım diye gezen çoğu kişiden bin kat güzel sesi var. Evet.
Piyasada şarkıcıyım diyen gezen çoğu kişiden bir kat güzel sesi var. Bu kadar.
başarılı bir kişilik çok severim.
Aşırı güldürüyor. Ama adını her duyduğumda nedense aklıma yürürken kıvrılan o kocaman poposu geliyor.
Ülkenin en yetenekli adamı. Cem Yilmaz getir götürünü yapar. Adamda öyle ses var ki çoğu şarkıcı diye gezenleri tokatlar. Evet.
görsel
eyvah eyvah filmindeki performansina bayıldığım sanatçı oyuncu.
keşke tekrardan sahnelere çıksa da güldürse bizi. mesela tek kişilik dev kadronun 2.cisi yapıldı ama üçüncüsü yapılmadı.

need for speed underground gibi heralde 2.cisi var üçüncüsü yok.
--spoiler--
'Avrupa Yakası'nın hayatındaki dönüm noktalarından biri olduğunu söyleyen Ata Demirer, diziyle ilgili çarpıcı itiraflarda bulundu. Demirer kendisine gelen ilk rol teklifini reddettiğini söyledi.

Demirer, "Önce hayır demek zorunda kalmıştım. Kendimce ya turnelerde ben çok yoruluyorum, mutluyum da şimdi sırası değil beni affedin gibi bir şey söyledim. Yarım ağızla... Bir tarafım da oynasana diyor. 'Avrupa Yakası'nın ilk yönetmeni Hakan Algün beni aradı dedi ki: Bak hata yapıyorsun, bir gel dedi. Bir gittim platoya, Sinan Çetin'in yanına, bir demo çekmişler, seyrettirdiler. içeri girerken Gazanfer ağabeyi gördüm. Ben tabi öyle düşünemedim. Kadroyu saydılar ama canlı görmek başka bir şey kayıtta. Tamam dedim oynuyorum, elimde ne varsa koyacağım 'ben hata yapmışım' dedim. Çok da iyi oldu, iyi ki de oynadım, benim hayatıma yeni bir dönüm noktası kattı." dedi.

"GÜLSE'NiN SENARYOLARI DERS GiBiDiR"

Büyük kitleler tarafından tanınma, gösterilerin kapasitesinin artmasının yanı sıra senaryo yazmayı da burada öğrendiğini belirten komedyen, "O kadar çok senaryo okudum ki, Gülse'nin senaryoları bir de gerçekten ders gibidir. Durum komedileri, komedi senaryosunun dinamiğini, çatısını fark etmeden öğrenmişim. Orada okuya okuya bir antrenman oldu ve dizi biter bitmez 'Eyyvah Eyvah'ı yazdım. Uzun yıllardır bir örneğini görmedik Gülse haricinde, sitcom yapan daha gelmedi." şeklinde konuştu.
--spoiler--
Bu adam cem Yılmaz'dan katbekat yetenekli götünü kaldırmayın cemin.
Ses, oyunculuk, yazarlık ne ararsanız o'nda bulabileceğiniz bkm ekolünün temsilcilerinden. Filmlerini genelde ege'de çeken bir ege aşığı ayrıca.

Filmlerinde bazı göndermeler ve tekrarları kullanmayı seviyor. Eyvah eyvahh'ların üçünde de "sabaha kadar karakoldadık" cümlesi ve köpekten/kediden korktuğu sahne vardır.

eyvah eyvahh'da firuzan ve hüseyin'in kavga ederken kaza yaptırdığı taksici ile berlin kaplanı filminde elvan'ın azarladığı taksici aynı taksicidir ve eyvah eyvahh'taki sahneye gönderme yaparak "hep bana denk geliyor bu tipler"  sözü bu göndermelerden biridir.

ibrahim büyükak da bu ekolden yürüyor. Gayet de başarılı. Yılmaz erdoğan'ı seversiniz sevmezsiniz ama şu bir gerçek ki adam iyi yetiştiriyor.
Çok değerli bir sanatçıcıdır.
söylediği iki futbolcuyu terim beğenmeyip yollamıştı *
bu terimciler de ne kafa var ya. puhahaha.

görsel
(bkz: bu fasulya 7 buçuk lira) gelir aklıma.
büyük oyuncu. bütün yapımlarını izleme kararı aldım.
Muhabbeti 10 numara.