bugün

türkiye şartlarında erkek sayılmayan insandır. ne zaman askere gidip patates soyup eline silah alır o zaman adam olur. bazı anneler oğlunu hala çocuk olarak görürler, ta ki askere gidip gelene kadar.

hele babalara hiç gelmiyorum. onlar işi daha da abartırlar. askere gitmemiş adama kız vermezler mesela.
(bkz: büyüyünce sende anlarsın evlat)
kız istenilmeye gidildiğinde en büyük engelle karşılaşan erkektir.
kendisine kız verilmeyen erkektir.
iş bulma konusunda da zorlanması muhtemel erkektir.
(bkz: sen varya askerde çok dayak yersin ha!)
bir de şu "en verimli çağımda askere mi gidicem yea!" diyenleri vardır ki; insan neresiyle neresine vuracağını şaşırır.

tanımı : askerlik yaşı gelmemiş ergen gençlerin tamamıdır.
ne iş ne aşk nede paranın olmadığını varsayarsak yaşamını nasıl sürdürmeceği merakla beklenen erkektir .
açıköğretime kayıt yaptırmış erkektir.
öncelikle her türk asker doğar. yani askerlik yapmayan insan türk değildir.çakma türktür.

tanım: türk değildir.
(bkz: zall)
bilmiyorum aga. röportajında öyle diyordu. uçurmasın şimdi?
(bkz: cem uzan)
(bkz: aziz yıldırım)
askerlik yapmak istememiş erkek olabilir. savaşmak istemeyen erkek olabilir. insan öldürmek istemeyen insan da olabilir. ayrıca, sabahın beşinde kalkıp on kilometre yürümek istemeyen insan da olabilir.
(bkz: askerlik yapmamayı suç olarak görmek)
pişmiş değildir, hamdır. askeriyede de hamına koyarlar, pişer sonra.
er geç yapacak olan erkektir.
boşa yaşamıştır. askerde şafak seni sıkıştırmamışsa ne anlamı vardırki sivil hayatın. kıymeti bilinmez.
(bkz: pim çek bomba at)
Askerliğimi yaptım ama hiçde dediğiniz gibi kıymet falan bilemıyorum bu boktan hayatın neyının degeri bilinecek anlamadım ?
Saf ve temiz kalmayı başarmış kişidir. Askerde küfürler, argo sözler, densiz alt devrelerden bol ne olacak ki.
Not : şimdiden kolaylıklar diliyorum. "Benimle mi bot bağladın, git nöbetini tut amk" cümlesini hafızaya kaydet çok duyacaksın..
(bkz: vicdani red)
gözümde erkekten sayılmayan vasıfsızdır. askere gitmeyene gidenin arasındaki ciddiyet farkını sizde büyüyünce anlayacaksınız.

dikkat edin gitmeyen sulu olur afedersin.
Kadın olarak erkeklere üzüldüğüm konulardan biri.

Oğlum olsa askere göndermek istemezdim bedelli kovalardım, bi yandan asker ailesiyiz dedem kore gazisi, sevgilim ve tüm arkadaşlarım askerde.

Hem yapsınlar istiyorum, çünkü yapmazlarsa kendilerini kötü hissedecekler. hem üzülüyorum. Deli bi karar.
Benim. Bakayım erkekmiyim. Evet hala erkeğim. Bir dönme söz konusu değil yani. Hem çalışıyorum hemde okuyorum. Daha iki senem var bitmesine.
Adam değildir, erkek hiç değildir.
iki gruba ayrılır:

+ askerliğini yapmamış olan çocuklar. (20 yaş ve altı veya okuyanlar)

+ askerliğini yapmamış bacılarımız. ( bedelli, asker kaçağı vb)