bugün

tarz meselesi, dünyaya kafa tutma hali.
(bkz: james dean)
isyankar.
amik ovasını oluşturan nehrin adı.
(bkz: asi nehri)
lübnan'dan doğan, hatay samandağ'dan akdenize dökülen ve eski adı orontes olan nehir...
Ahmet Selcuk iLkan`ın baş harflerini kısaltarak olusturudugu takma isim
ing. (bkz: rebel)
1 entry ile yazar olan ikinci nesil uuser. entry sayısını daha sonra kendi başlığına girdiği entry ile 2'ye ve bugün girdiği son entry ile 3'e çıkarmıştır.
bunca senelik hayatımda* gördüğüm, görmekle kalmayıp tanıştığım, tanışmakla da kalmayıp kaynaştığım, kaynaşmakla da kalmayıp bütünleştiğim** en orjinal kişi!
evet aynen öyle.
düşünen insan bi kere.
evet evet düşünen insan.
az yol göstermedi bana.
ben de az gezdirmedim gerçi onu.
buradan selam eder ellerinden öperim!
meraklı öğrenci. tutturmuş doğum videosu bul bana diye. sonra benim adım çıkıyo!
köfteciye giderken 4. arayanlar için en iyi yoldaş baba'nın yerinin en baba müşterilerinden
16 aralık 2006 antalya eti browni zirvesi'nin isim babası olan yazar. üzerimizde iyi bir izlenim bırakan yazardır aynı zamanda.
(bkz: orkun uçar) tarafından yazılıp altın kitaplar tarafından basılmış, türkçedeki ilk fantezi-kurgu olma özelliği taşıyan bir nevi yüzüklerin efendisi tadında 12 kitaptan oluşacak serinin yayımlanmış verilmiş ilk eseri. Akıcı dili, özenle kurgulanmış kahramanları ve sağlam dekor batimlemeleriyle okunmaya değer bir kitaptır.
en çok yazım yanlışı uyarısı alan yazar.
kendi düşünce yapısını kurmuş ve özgün bir karakter peşindeki kişiye, genel normlarından ayrılamayan toplumun, ön yargılı yakıştırması.
ünlü alman filozof friedrich wilhelm nietzsche, eserlerinde değerlerin yıkılmasından bahsettiği için aynı ünvanla anılmıştır. oysa asıl bahsettiği, değerlerin yozlaşması ve anlamından sapmasıdır.
http://www.edebıyuludagsozluk.com dan ulasabileceğiniz edebiyat, sinema ve müzik ağırlıklı konuları barındıran yeni sozlukteki yazarlara verilen ad.
kotu espiriler yapan iyi bir yazara benzer.
sanırım asıl sorun bu şeyi olduktan başlar. nitekim sağ salim aşınızı vurulmuşsunuzdur ve sık sık duş alan bir insansanız soracağınız ilk şey muhtemelen "banyo yapmama zorunluluğu var mı" filan olacaktır. eğer bir devlet hastanesinde olmuşsanız, size düşecek olan hemşire aldığı azıcık maaş yüzünden isteksiz ve bıkkın olacaktır. şöyle bi yüzüne bakıp sizin banyo yapabilirliğinizi soracağınızda acaba sizin hakkında "vay vay, siz otuzbirci*" diye düşünüp düşünmeyeceğini hesaplarsınız. ereksiyon olduğunu gizlemeye çalışmak gibi, bunda da tabii ki utana sıkıla da olsa soruyu soracak, cevabı da alacaktır.

(bkz: 31 çekmek)

not: işbu entryde yapılan serzenişlerin sözlükteki yazarla alakası yoktur, tamamen tıbbi olan aşı içindir. aşı: (#89406)
elektronik öğretmenleri ac gerilim kaynağına asi derlerdi, 'ne alaka' derdik biz de.
ahmet selçuk ilkan'ın nick olarak seçtiği , anlamlı gelebilecek ya da gelemeyecek bir tür kısaltma hadisesi.
antalyaya gelesice yazardır. gece hayatı onsuz çekilmiyor.
başlık açarken klavyesi bol bol sürçen yazar. ne iş hacı.

(bkz: asılan var galiba ya modundaaki kız)
(bkz: m ile bitten kız isimleri)
mini teleskop alacakmış adam. sapık mıdır nedir.
sabırsızlıkla devamını * beklediğim orkun uçar romanı.
kanal d'de basliyacak olan dizi. basrollerinde Tuba Büyüküstün, Murat Yıldırım, Çetin Tekindor, Nur Sürer, Tuncel Kurtiz, Selma Ergeç bulunmaktadir.

--spoiler--
Asi, el değiştiren burjuvazinin, toprağın ve aşkın hikayesi. Üç kuşaktır sahip olduğu, ekip biçtiği, hayat verdiği, hayat aldığı topraklarda ayakta kalma mücadelesi veren bir aile. Sırf atalarından kalan topraklara hükmetmek için sahip olduğu diplomayı işletmemiş, toprakları için çalışmış bir baba. Baba ve hayattaki bütün neşesi, gururu çocukları. Çocukları içinde bu topraklara babası kadar bağlı, doğanın, toprağının dilini çok iyi bilen, güzeller güzeli kızı. Asiye olan adı, bu meziyetleri, gücü ve başına buyrukluğuyla yaşadığı topraklara can veren nehir gibi Asi adını almış bir kız.
Yıllar sonra doğduğu topraklara dönen genç bir adam; Demir. Zengin, yakışıklı, gururlu. Demir ve ailesinin bu topraklarda gömülü büyük bir sırrı var. Bu sır, topraklara, düellolara, güç savaşlarına, iki ailenin hayatının altüst olmasına neden olacak. Bu sır, aşklarını dizginlemeye çalışan Asi ile Demir’in güçlü duygularını imkansız kılacak.
--spoiler--

kaynak:http://kanald.com.tr/Dizi...olumNo=1&BolumSayfa=1
fragmanı izlendiğinde antakya lan burası antakya diye bağırmama neden olan, çekildiği mekanlar itibariyle mutlu eden dizi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar