bugün

bir dönem cnbc-e'de yayınlanan, abd tv eleştirmenleri tarafından en iyi komedi dizisi de seçilmiş ancak nedense ülkemizde bir türlü beğenilemeyen * tv dizisidir..
emmy kazanmış süper komedi dizisi. sitcom da hareketli kamerayı ve anlatıcıyı ilk kez çok güzel kullanan dizi. her oyuncu sorunludur ve bu da dizinin istense 7-8 sezon götürülebilineceğini gösterir, ancak amerikan izleyicisi bu muhteşem diziyi beğenmediğinden sadece 3 sezon gösterilmiştir. konular devamlı absürddür ve bunu komik bulan izleyiciyi başından sonuna kadar kahkahalarla güldürür. her bölümün sonunda gelecek haftada izleyecekleriniz diye bir bölüm geçer ve konuda eksik kalan yerleri bitirir, ayrıca gelecek bölümde bunları asla izleyemeyiz. tobias fünke karakteri dizi boyunca binlerce fan edinmiş, son sezonda her bölümde değişen saçlarıyla sevenlerini gülmekten yatırmıştır. diziyi ron howard anlatır, bu da dizinin espri katsayısını 2 ye katlar.
çok komik bir dizi ama komik bulmamak şabanlık değildir, diziyi anlamak , takip gerektirir vede, espri yapılan şeyler hakkında biraz bilgi. dizide kullanılan kelime oyunları tükçeye çevrilemediği için çoğu espri "lan arkadan gülme efekti geldi ama ben komik bişey okumadım" düşüncesiyle kaçırılır.
takip gerektiren çoğu dizi gibi çok talep almaz.
ne married with children ne de coupling, hiçbir dizi bu kadar yarım kalmamıştı gönlümde. sadece 3 sezon çekilebildi.
(bkz: gönül bağı kurulan diziler)
enteresan bir durum komedisi idi, genelde taraf olup kızardınız başroldeki abiye yamuk yapanlara. ki yamuk yapanlar da ailenin tüm fertleri idi. saf erkek kardeş sempatikti biraz.
bir dönem cnbce'de televizyonda zeka arayanlar için sloganı ile yayınlanmış, mükemmel esprilerle dolu dizi.
düşündürürken güldüren dizidir. üstüne daha komiği, daha koparanı gelmemiştir.
imdb puanının 9.7 olması, ve amerika'da fazla seyirci çekemediği için yayından kaldırılması ne kadar zekice esprilere sahip bir dizi olduğunu göstermektedir.
Imdb kullaınıclarından 9.7 gibi inanılmaz bir rating alan, sanırsam Türkçe altyazıları eksik olduğu için bizim yabancı dizi izleyicilerimiz tarafından da pek bilineyen zeka ürünü, birbirinden orjinal ve sorunlu karekterlerin bulunduğu komedi dizisi.
michale bluth ve sorunlu ailesinin konu alindigi mukemmel dizi...
--spoiler--
baba bluth bir insaat firmasi sahibidir. saddam huseyinin de evini insa eden firma kacakcilik sebebiyle batar ve butun is michael bluth uzerine kalir... asiri lukse alismis ve sorunlu aile durmadan para harcarken michael sirketi toparlamaya ve babasini hapisten cikarmaya calisir...
--spoiler--
müjdeler olsun! filmi çekilen, gelmiş geçmiş en harika dizi. üstüne tanımam açıkçası. imdb ye göre 2012 de vizyonda. nasıl geçer bunca zaman? neyse bu da linki. sevdiğimiz oyuncuların değişmediğini görmek de çok güzel bir duygu ha!

(bkz: http://www.imdb.com/title/tt0901469/)
özlenen aşmış komedi dizisi. her şeyiyle bir farklıydı.
1990'ların başında kısa bir süre gündemde yer etmiş zencili mencili bir hip hop grubuydu bir de.
(bkz: people everyday)
(bkz: tennessee)
izlediğim gelmiş geçmiş en komik dizidir benim için.ayrıca dizideki gob , tobias ve küçük kız başka bi dizide rol arkadaşlığı yapmışlardır .
önümüzdeki yıl 9-10 bölümlük bir ara sezon ve ardından sinema filmiyle aramıza dönecek dizi şahanesi.

ayrıntılı bilgi için;
http://www.huffingtonpost...sodes-movie_n_991404.html
son derece özgün bir tarza sahip komedi dizisi.
'' HIMYM ve envailerini izleyen insan tipi ''yüzünden bitirilmiş i-na-nıl-maz dizi.Doktor olan Tobias'ın güneşlenen adamı ölü sanıp kalp masajı yapması hala güldürür.
4. sezonunun çekileceğini ve mini bir sezon izleyeceğimizi duyurmuşlardır. bunun ardından da 2013'te sinema filmi geliyormuş.

(bkz: allahım sana geliyorum)
En mukemmel komedi dizisidir. toplamda 5 defa bastan sona izledim, her defasinda baska espirileri ve gondermeleri yakaladigim, en iyi komedi dizisidir. Maalesef hakketigi ilgiyi iptal edildikten sonra gormus, bunun ustune mini dizi ve sinema filmi cekilmeye basnlamistir.

--spoiler--
In Iraq:
George Michael: How did you en up in prison?
Gob: I was trying to make few dinars.
.
Gob: And now, Jesus' greatest trick, the burning bush!
Mob: Burn bush, burn bush...
--spoiler--

--spoiler--
George Michael: Hapse nasil girdin?
Gob: 3-5 dinar para kazanmaya calisiyordum.
.
Gob: Simdi de isanin en buyu numarasi, yanan cali!
Kalabalik: Bushu yak, bushu yak, busha olum...
--spoiler--
ülkemizde tutmaması normal karşılanacak bir dizidir. nitekim içinde gerçek trajedi barındırmamaktadır.
an itibariyle beni kütüphanede aynı gün içinde ses yüzünden 2. kez rezil eden kaliteli dizi.

birincisi için: (#15521734)
harika bir dizi.

--spoiler--
Babaları tutuklandıktan sonra işin başına geçmeye yeltenen anneleri Lucille Bluth (Jessica Walter), yaşadıklarından sonra çevresi tarafından büyük ölçüde yalnız bırakılan frapan bir kadın.

Ailenin en büyük çocuğu George Oscar Bluth II (Will Arnett) bir sihirbaz; ‘gerçek bir iş bulması’ ise ailesi tarafından yaptığı en büyük numara olarak kabul edilecek gibi görünüyor. Ailenin en küçük çocuğu Buster Bluth (Tony Hale) ise nevrotik bir öğrenci. Amerikan Yerlileri Törenleri’nden kartografiye akla gelecek neredeyse her konuda eğitim almış kronik bir öğrenci. Evin tek kızı Lindsay Funke (Portia de Rossi), bir turiste ihtiyacı olmadığı halde kalp masajı yaptığı için çalışma izni elinden alınan talihsiz bir doktorla, Tobias’la (David Cross) evli. Linda ve Tobias aşırı hoşgörülü birer anne baba. 14 yaşındaki Mae (Alia Shawkat) de bu durumu suistimal etme konusunda son derece başarılı bir genç kız.
--spoiler--
ülkemizde çok az kişi tarafından bilinen, zaten amerika'da da tutmamış; belki de tarihin gelmiş geçmiş en harika sit-com'u. bu diziden tam anlamıyla zevk almak az buçuk ingilizce bilgisi gerektirmekte. çünkü esprilerin en azından yarısı kelime oyunlarına dayalı ve ne kadar iyi bir çevirmen tarafından çevrilmiş olursa olsun altyazıya tam anlamıyla aktarılamamış.

fenomen olması beklenirken 3 sezon sonunda apar topar bitirilmiş, tadı damaklarda kalmış bu dizi, 2013 yılında 10 bölümlük bir mini-dizi olarak tv ekranlarına geri dönecek. diziye verilen 7-8 senelik aralıkta kısaca olanlardan bahsedilecek. ardından da bir sinema filmi çekilip, şanına yakışır şekilde sonlandırılmış olacak. merakla bekliyoruz efenim.

dizinin imdb sayfası:
http://www.imdb.com/title/tt0367279/

bu da filmin imdb sayfası:
http://www.imdb.com/title/tt0901469/
adamların tutmayacağını bildiği halde , bildiğini okumaya devam etmesiyle beraber efsaneleşmiş. izlemeyen insanın , benim mizah anlayışım iyidir dememesi gereken, hakettii finali yıllar sonra yapacak, bana göre yapılmış en iyi komedi.

Haydi mayıs, gel hızla.
Kesinlikle izlenilmesini tavsiye ettiğim, son derece zekice espriler barındıran amerikan dizisidir. Her oturuşumda 5 bölüm deviriyorum.