bugün

birde arkadaş listeni davet etmeyeceksen katılma versiyonu vardır bunun.
"10 milyon türk toplanıyoruz" gibi gruplarda. destek için denilen sözdür. 10 milyon türkün facebook'ta toplanıp ne yapacağını merak ediyorum. internet olayını partner bulma amacıyla kullanan bir yığın insanda bunu uyguluyor.

not: yahu o sayfalar satılıyor. vallahi satılıyor. sizde mal misali el değiştiriyorsunuz. bunun farkına niye varamıyorsunuz? bir diğer bilgi o sayfalarda kimi zaman reklam yapılır. sayfalarıda ufak çaplı şirketler alır. hazır kitle var ellerinde. milyonlara ulaşıyor bir defa yazılan yazı.
"beyhude geçen yıllar için, online zekat ödemesi için, allah rızası için, davet etmezsen nalları dikersin arkadaş listendeki herkesi davet et" gibi cümleler içinde tribünlere oynayan grupların kullandığı saçmasalak davet cümlesi. düğün fotoğrafçısının düğünde "fotoğraf çekmeyin makinalarınıza virüs bulaşır" diye anons yaptırması kadar salakça bir durumdur.
madem türksün, göster ürksün. facebook'ta kaç tane malkıranlar köyü sakini var dediler biz de gösterelim dedik. arkadaş listeni davet et, sıra sana geldiğinde köy çeşmesi güldür güldür aksın. %100 çalışıyor. arkadaşlarını davet etmeyeceksen katılma, hatta beni unut, yolda görsen başını çevir, utanıyorum senden tu kaka.
arkadaş listeni davet et, %100 Cennete gidiyoruz.
sosyal paylaşım ağı facebookta bir çeşit hava basma şekli olan gruplara adam toplamak amaçlı,ayrıca tüm arkadaş listesinin davet edilmesi için,hatta sonrasında bir çeşit javascript (bkz: Javascript) kodunun da verildiği slogan.
açık bir tehdittir resmen, bazı facebook gruplarında etmeyeceksen gelme yazar.