bugün

biz arkadaşız tirilaylaylom ayağı yaparak yanaşmaya çalışan eski sevgililere söylenmesi gereken sözdür.
(bkz: ayak fetişizmi)
Öncelikle 28 yaşına girmiş bulunmaktayız ne kadar buna yönelik hareketler göstermesekte her neyse beni biraz olsun tanıyanlar bu yaşıma kadar çok fazla sevgilicilik oynamadığımı hatta şu zamana kadar bir - iki ilişkimin ciddi geçtiğinide biliyorlardır. Kimdir bu ? Bkz: bayan xxx ; kendisi bu aralar özellikle kontrol dışına çıkmış bulunmaktadır. Bu yazıyı rica ediyorum karalama kampanyası olarak algılamayın zaten çevrem belirli bu insanı tanıyan kitlem belli kesinlikle yanlış anlamanızı istemem zaten gerekli insanlar kimin ne bok olduğunu anlamış durumda. Son dönemde acı olaylar yaşadım. " In spite of everything, Life goes on. " bunu yazcak kadar kekolaştırdı mallaştırdı beni. Gelelim olayımıza..

Tanışma / Açılış
30 Aralık 2012 ...
Güzel bir mekanda dillere destan bi arkadaş grubu buluşması sonucunda çıkan bu dillere destan ilişkimize giden ilk adım atıldı. " Pardon sigaranız var mı ?" Kesinlikle unutamayacağım bir mimikle söylenmiş bu cümle hala yüzümü güldürebiliyor. işte bir grup arkadaş sayesinde ben bu şahısla tanıştım 3 hafta sonra ise " sevgilicilik " oynamaya başladık. Sevgilicilik " genellikle /sevgililik/ reröresi ile karıştırılmaktadır, sevgililik reröresinden en büyük farkı, ilişkinin sağlıklı yürümesini engelleme potansiyeli olan "aşk" kavramının hiç bi şekilde sevgiliciliğe karıştırılmamasıdır. sanırım mayanın tutmasını bu sağlıyor. " bu yoruma kesinlikle katılmaktayım.

Gelişme /
ilişkimiz büyük bir hızla ilerliyor bazen bu hız bizi mutlu ediyor bazende bi yerlere tutunamayıp yerlere serpiliyorduk. Bana göre "saçma" diyebilceğim bir çok konu yüzünden birbirimizi çok üzdük fakat sevgimiz hiç bir zaman bitmedi buna inanıyorduk en azından. Bu dönemde ilk ayrılıklar başladı "sevgilicilik" dediğimiz kalıpta bunlar sık sık görülen sendromlardır. Kesinlikle erkeklik gururu üzerine kurulu bi düşüncem olmadığından belki de koç burcu olduğumdan dolayı ne yaşarsam yaşayım Sayın bayan xxx' den ne olursa olsun vazgeçmedim ki ayrılık sayıları gittikçe artıyordu. Son güncellemeyle birlikte sanırım 20-30 arasında bir skora ulaşmış bulunmaktayız. Her seferinde yalvardım belki bundan hiç bir zamanda pişman olmadım yalvarmama , emek sarfetmeme belki hayatımı etkileyecek kadar ilgi göstermeme layık bir insandı o zamanlar en azından ben böyle düşünüyordum çevremde ki dostlarımdan gelen tepkileri göz ardı ederek buna devam ettim. Kaybetme konusunda bir fazla duygusal ve kırılgan olabiliyorum bunun sebebini de yakınlarım gayet iyi biliyorlardır bayan xxx' i her kaybettiğimde ailemden birini kaybetmiş gibi üzülüyordum.

Çoküş /
Beraber olduğumuz 2 yıl boyunca bir çok mutluluk yaşadık ve bir o kadarda acı cektik. Anlaşamadığımız bazı noktaların olduğu kesindi elimden gelen çabayı gösterdiğimi düşünüyorum fakat bildiğiniz gibi ilişkiler tek taraflı yürümüyor. 2 sene vazgeçemediğim bu insandan vazgeçmeyi başarabilmiştim nasıl oldu hala bende anlamıyorum fakat başardım ! Büyük bir zafer benim için ciddi ciddi "takıntılı" gözüktüğüGemü düşünmeye başlamıştım.

Ayrılık Sonrası /
Bayan xxx ile olan ilişkim bitmiş tekrar düzene girmek üzerene yeni bir hayatın kapılarını anlamsız ve boş duygularla açıyordum. Bayan xxx benden sonra bir "sevgilicilik" oynayacağı şahış bulmuş ve bir hafta süreli bi ilişkileri olmuştur. Bu kişi benimde bir zamanlar muhattap olmak zorunda kaldığım bir insandı. "Tamam kardeşim merak etme ben bayan xxx' in yanında olurum sizede destek olurum " diyen bir kardeşimiz yokluğumda avına sinsice yaklaşmış ve bizim saf kızımızda duygusal boşluktan bir beraber olma kararı almıştır ( kesinlikle buna herhangi bir şey diyemem empati kurup böyle bir dönemde özellikle " KADIN " haklarına eşitliğine ve özgürlüğüne destek olmaktayım). Arada kontrol edilemeyen tepkilerim olduğunu çevrem biliyordu dayanamayıp bu olayı arayınca belirli bir konuşma yaptım ikisiylede. Bayan xxx kesinlikle pişmandı bu kararından dolayı çünkü beraber olmaması gereken bir insandı bu şahış çok detaya girmeye gerek yok sanırım. Bayan xxx ile tekrar görüşmeye başladım olaylar unutulmuştu bazı şeyler tekrar oturur gibi oldu fakat eskisi gibi olamayacağımızı sanırım bende ilk kez görüyordum yinede denemeye değerdi.
ŞiMDi ARKADAŞLAR BU TARZ ŞEYLER BENiM GiBi PARANOYAK BiR iNSANA BÜYÜK SIKINTILAR YAŞATABiLiYOR.
Bayan xxx' in bazı hareketlerinden rahatsız olup ki pek çok takılcak olmamasına rağmen belirli şüphelere düşmüş bulundum. Hemde bu şüphelere düşmeme sebep olcak insan benim " yakın arkadaş " kavramına koyabilceğim bir insandı. Bayan xxx bu şüphelerimi kesinlikle reddetti ve " en azından bana güvenmiyorsan ona güvenmelisin !!!! " dedi.
Gelelim bu kişiye Bay xxx
Kendisi belki hayatım boyunca gördüğüm en düzgün kişiliklerden biriydi. Bayan xxx ile tanıştırdığım bir arkadaşım. "Dhafer Youssef" konseri sonrası tanıştırma fırsatım olmuştu sonrasında dışarda bir çok kez oturduk beraber sohbet ettik. Bay xxx'i o kadar severim ki onu arkadaşlarıma hatta sevgilime bile övmekten çekinmezdim. Bayan xxx ile gelişme döneminde yaşanan ayrılıklarımdan en az 5-6 tanesinde bay xxx derdimi dinlemiş hatta yanımda olmuştur. Kesinlikle iyi bir arkadaş ! Beraber parka çıkar içeriz dışarda sohbet ederdik bu tarz durumlarda. Kendisi benim için çok seviniyor çünkü BAYAN XXX' iN BENiM iÇiN ÇOK FARKLI BiR YERDE OLDUĞUNU BiLiYORDU. " abi senden böyle bişey beklemezdim hiç çok sevindim " bu repliği tam doğru hatırlamasamda kurduğu olmuştur hatta.
Neyse bayan xxx ve bay xxx ben bayan xxx ile son görüşmemden 3 hafta sonra sevgili olmaya karar vermişlerdir. Şok oldum çöktüm. bayan xxx' in in veya bay xxx'in yaptığı şeyin yanlışlığı değildi olay burda. Olay benim hayatım boyunca güvendiğim çok nadir iki insanın benden sonra beraber olmalarıydı.
Günümüzde kesinlikle "güven" kavramı bile çıkarlara bağlıdır diye düşünmekteyim. Güvendiğim iki insandan böyle bir şey görmek bana ne gibi zarar verdiğine gelelim genel olarak insanlığa yönelik hiç bir inancım kalmadı , bozulmuş psikolojim tamamen çökmüş durumda ve boşluktayım ne yapcağımı bilmiyorum. Birisi yakın arkadaşım biri beraber olduğum en iyi insandı çünkü. ikisiylede konuştum bay xxx " Abi bayan xxx artık seni sevmiyor kesinlikle bitirmiş " cümlesini kurabilcek kadar yüzsüz bir insanmış meğersem. Özgürlüğü savunan insanlarız biz neyin özgürlüğü fakat bu ? Hangi Dinde hangi siyasi görüşte buna özgürlük deniyor ? Canım kardeşlerim bayan xxx beni bitirmiş ve bende onu kafamda bitirmiş bulunmaktaydım. Geçen kısa süreden sonra beraber olma kararları almaları kendi insanlıklarını bitirmiş olduklarını gösterdi. Özellike bunun benden habersiz gerçekleştirilmesi haber verme zorunluluklarından dolayı düşünmesemde insanların kırılabilcek bir yapıya sahip olduklarını düşünüp kibar bir soruda sorabilirlerdi veya söyleyebilirlerdi.

Her neyse iki değerli insanı hayatımdan çıkardım belki kaybettim.. Bir fon müziği olarak yapıştıralım https://www.youtube.com/watch?v=JSUIQgEVDM4 sözler biraz uyar sanırım bu olayada.
Kötü durumdayım aklıma geldikçe kendimi kaybettiğim oluyor yanlış bir düşünce içerisinde miyim ? Kime güvencez veya herhangi birine güvenmeden bir hayat sürdürülebilinir mi ? Arkadaşlık ve Sevgililik nedir ?
Tamamen katıldığım durum, kadın arkadaşlarımın bana yaptığı ufak çaplı aksiyonlar sonucu, ulan acaba, diye düşünüp haklı çıktığım çoğuyla sabahlar olmasın derecesinde seviştim durum sonucu vardığım kanı.
Adam biz arkadaşız diyor kızı gıdıklıyor, vuruyor, şakalaşıyor sorsan arkadaş. E aynılarını bana da yapsana ben arkadaşın değil miyim pezevenk? Tabiki değilim. Çünkü onun amacı karşı cinse yakın olmak kendini tatmin etmek. Yılışık insanlara hep uyuz olmuşumdur. Arkadaşının cinsel organına göre muamele yapma. Erkek arkadaşına nasılsan kız arkadaşına da öyle ol. Mesafeyi korumak insanı efendi yapar, yüceltir.
Edit: imla
herkesin menfaate dayandırdığı ilişkileri görünce ki keza kendi arkadaşlarım için de bu geçerli iyice kafaya dank eden sözdür.
arkadaş nedir? kötü günde, düştüğünde, ihtiyacın olduğunda karşılıksız yanında duran kişidir arkadaş. şimdi baban bile ihtiyacın olduğunda arkanda durmuyor, arkadaşı kim sallar değil mi? öyle.