bugün

(bkz: Müzik aria)
bir zamanlar galatasaray'ın forma sponsoru olmuş operatör.

görsel
görsel
oya bora grubundan tanıdığımız bora ebeoğlu'nun dizi müzikleri yaptığı müzik grubu. özellikle deli yürek için yaptıkları müzikler harikadır.
1985 yılında kurulmuş rus heavy metal grubudur. 1-2 ay önce rus bir arkadaştan gelen full albüm hediyesiyle tanıştım kendileriyle. beğendim, siz de tanışın istedim * şöyle bir detay var. eleman sirkülasyonu çok fazla olmuş. bu kadar adam değiştirip hala aynı yerde kalabilmek gerçekten zor iş.

http://en.wikipedia.org/wiki/Aria_(band)
Günümüzde türk telekom'a gelen noktada yer alan firma. italyan firması ayakta duramadığı için o zamanlar devletin olan aycell'le birleştirilip avea adını yani her ikisinin baş harflerini aldı. uzun süre avea adıyla hizmet verdikten sonra şimdi türk telekom adını almıştır.
Daha sonra avea olmustu. Gsm operatoru.

Telsim, aria ve turkcell vardi.

(bkz: telsim)
bizim yaşlı bi akraba hala kullanıyor. soyadımızı da çakmış ekrana tam nostalji asdadgffdhdsgh

görsel
Böyle bir şey vardı dimi? 2000 li yıllarda? Türkiye de 4 tane özel gsm operatörünün olduğu yıllar?

Şuan kaç tane özel gsm operatörü var? 1 tane o da Vodafone.

Yaa görüyorsunuz, iç ettiler ülkeyi.
aycell'den biraz daha pahalı ama daha kaliteli. telsim suyunu çıkardı iyice, yakında aria'ya geçebilirim.