bugün

bir selahattin demirtaş açıklaması, bana göre saçmalamasıdır.

http://www.haberler.com/d...vleti-var-7510273-haberi/
aborjinlerin hiç yok kurtlerinde olmasın.

ouuvv demin kürt mantığı yaptım. kaslarimin ortası çıkıyor bi' sn.
onların hakkı yok.

(bkz: sen yaşama amk)
Ulan zaza selho bırak bunu kürtler duşünsün.
Arabin devleti var da ne bokum oluyo! Ya savastan ya acliktan ya da ona buna maşa olmaktan kurtulamiyolar. Kürdün araptan farki olmadigi gibi sözde kürdistaninin da arabin devletçiginden farki olmayacak. Bu yuzden gelin vaz cayin bu ucu sonu görünmeyen hayallerde martıcıklar.
Suriyede kurun devletinizi tabi once isid ve oso nu ordan temizlemeniz gerekecek buna cesaretiniz varsa eger gidin savasin hakedin kurun lan.
(bkz: Selo bizimlen eğleniyi)
Ciğerim bak,sen Kobani falan diyorsun ya. Tek özerk devletin olan Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi, Suriye Kürtleri ile arasına hendek kazdı.
Suriye Kürtleri,Anadolu Kürtleri ile arasına tel çekip hendek kazdı.
irandakilerle zaten bağlantın yok.Orada Kürdistan(?) dediğin yer Güney Azerbaycan,35 milyon Türkün yurdu.
Sen ne devletinden bahsediyorsun?
Tarihinde tek devlet kurmamışsın,tutup devlet kuracağım diyorsun.Devlet koltuk minderlerinden yaptığın çocuk oyuncağı değildir.Binlerce yıllık birikim gerektirir.Bak Farslara bak Türklere...Adamlarda onar bin yıllık devlet geleneği var.
Bir hayali memleket ki,üç farklı alfabe kullanıyor.Arabî Arap Alfabesi,Farsî Arap alfabesi,Latin Alfabesi.
Bir dil ki iki lehçesi var kimse birbirini anlamıyor.
Bir topluluk ki dört dil konuşuyor.
Önce bunların her birini bire indireceksin de devlet kuracaksın bu işler o kadar kolay değil.Apo bile kürtlere hakaret etmişken zor canım zor.
Tam dirildik aha bir şeyler yapacağız derken HDP'den koptular TKDP çıktı Hüdapar çıktı.
Hayatta doğrulamazsınız siz.Değil bir devlet,özerk bölgeden doğru düzgün sıyrılamazsınız.
Ha not:Tek özerk devletçiğinizde de resmi dil Kürtçe değil ingilizce.
olsun biz olmasın demiyoruz ama az ötede olsun dokunmasınlar bize.
Kürtlerin devleti var zaten. Türkiye Cumhuriyeti. Ama vatan haini nankör orospu çocuklarının bir devleti yok, olmayacak da.
basta apo olmak uzere alayının gõz kapaklarına bosalım kı , kapattıklarında , bır daha acılmasın ıpnelerın gozlerı.
emperyalizmin böl parçala yönet sömürgen taktiğine hizmet edecek sosyalist parti olduğunu iddia eden partinin genel başkanı ile çelişecek söylem.
arapların 22 devleti var da ne oluyor diye sordurandır. kaldı ki arap dediğimiz adamlar da aslında farklı kavimlerin arap tahakkümü altında asimile olması.

haa, ama açık konuşayım söylediği şeyi türkiye açısından önemli bir zafere çevirmek de gayet mümkün. riskli, ama her şey doğru giderse de çok mümkün.

öncelikle demirtaş türkiyede kürdistan kurulsun demiyor orada. suriyedeki kürtlerin devlet kurmasından korkmasın, tersine öncülük etsin diyor. bu ne kadar mantıklı olur bilemiyorum. bence suriye konusunda türkiyenin artık daha fazla risk almaması lazım. ancak şu noktada katılıyorum. türkiye eğer kürt sorununda ciddi aşama kaydeder de kürtleri kucaklamayı becerebilirse, ortadoğudaki kürtlere önderlik ederek hem dünya siyasetindeki itibarını artırabilir, hem ortadoğuda o çok istediği "abilik" rolünü çok iyi oynayabilir, hem de kürt sorununun çözümünde çok ciddi bir adım atabilir.

ama buradaki en büyük sorun şudur, böyle bir şey için hem hdpye hem de pkkya haddinden fazla yetki ve sorumluluk vermek durumunda kalırız. elbette herhangi bir hükümetin bunu yapmak istememesi de anlaşılabilir bir şey.
Hadi biraz da kumda oyna selahattin.