bugün

(bkz: buraya entry gelecek)

yav he he, bir gün oturur eğlenceli esprikli bir dille türlü şartlar yazmaya çalışırım. ama şu an çok yoğunum ve de üşeniyorum, o sebeple özet sevişeceğim. lokal bir iki örnek vereceğim.

aramaya inanmanın basit şartlarıdır. aramaya inanan biri olmak hiç de zor bir şey değildir hanımlar beyler. basit bir örnek veriyorum; mesela demin gördüm, adam ''sözlüğün faydaları'' diye bir başlık açmış. hiç düşünmemiş, hiç sorgulamamış, öylece açmış. yahu güzel kardeşim! sene 2014! bu sözlük 2006'den beri açık! ha bire yazılıyor, her gün yüzlerce başlık açılıyor. öyle ki, artık açılmamış bir başlık olmadığı için, insanlar yaratıcılıklarının, hayal güçlerinin sınırlarını zorluyorlar. sen nasıl oluyor da böylesine bir rahatlıkla 'sözlüğün faydaları' diye şıppadanak başlık açabiliyorsun yahu? sence bu başlığın daha önce açılmamış olma ihtimali var mı? böyle bir şey olabilir mi? la olm ''sözlüğün insan psikolojisine olumsuz etkileri''ne varıncaya kadar yüz bin beş yüz elli milyon yedi tane başlık açılmış, sence ''sözlüğün faydaları'' başlığının açılmamış olma ihtimali var mı amk ya? yok elbette. en fazla, aynı anlamı taşıyan farklı bir kelimeyle açılmıştır, o da nedir? 'yararları!' evet ''sözlüğün yararları''. hayır yani sonuçta buraya izafiyet teorisine alternatif olarak bulduğun bir formülün başlığını açmıyorsun ki. herkesin aklına gelebilecek bir başlık açıyorsun. 'sözlüğün faydaları' başlığı, 8 sene içersinde birinin aklına gelmemiş olabilir mi lan? böyle bir ihtimal var mı arkadaş?

o yüzden her aklınıza geleni cort diye başlık açmayın. bir zahmet aratın amk. özellikle de böylesine basit, herkesin aklına gelebilecek başlıklar, aynı anlama gelen farklı kelimelerle muhtemelen açılmıştır.

'aramaya inanmayan yazar' başlığı varken, adam gidiyor, 'aramaya inanmayan yazarlar' diye başlık açıyor ya deliricem amk.

neyse. dikkat edin bunlara genşler. öbdüm.
karmaya inanmak gibidir. önemli olan aramaya mı inanmak, aramış olmanın verdiği belirsizliğe mi? neyi aradığınızın da önemi yoktur aslında. bugün için bir umutla iş arayabilirsin, aslında olmayacağını bile bile aramaya inanıyorsundur. böyle saçma bir şey işte.... sonuç, her zaman olumsuz olacağı için; siz yine de aramaya inanmalısınız...*