bugün

sanayiye gitmesi lazım, bu trigerle binme dedi usta.
Tefeciye borcum var şimdi seni ben sanıp tararlar aman abi.
Bizim araba yabancıları yadırgar.
arabamı kimseye vermiyorum kardeşim. prensip meselesi kusura bakma derim.
sonrasında içimde bir burukluk yaşanır ve kendi kendime ayıp ettim, keşke verseydim lan derim.
tabii iş işten geçer..
yaşadığım burukluk geçtikten sonra yine istesin yine vermem abi.
Valla annemler düğüne gidecek kanka gibi yalanlardır.
Arabamı vermiyorum kardeşim kusura bakma.

Ama Daha önce aldığım bir şahıs ise o zaman başka. Şerefsizliğin lüzumu yok.
Çok samimi arkadaşımsa sikimde olmaz araba falan al git işini hallet derim. Niye yalan uydurayım insanız yarın arabamiz olmaz ani bir işimiz olur onun arabası vardır o verir işimizi hallederiz.

Mal dediğin nedir lan. 2008 de askerden geldiğimde daha 1 yaşında bebek gibi bir megane aldım krediyle park halinde pert oldu araç bir kamyon tarafından. Bagajdan girmiş ön konsola kadar pestil etmişti arabayı. Sikerim arabasını yani.
Söylemeyip duymayacağım yalanlardır. isteyene vermeyeceğim için kimseden istemem.

Rent a car işimi görüyor gerekli durumlarda.
al kanka benim arabam senin araban.
yalana ne gerek var, ben hemen hemen her zaman vermişimdir isteyen arkadaşlarıma.

ancak araba sürüşünü beğenmediğim arkadaşımın isteğine olumsuz yanıt vermişliğim de var elbette, onun için de yalan söylemedim.

+ sen sik gibi araba kullanıyorsun lan vereyim de arabanın anasıni sik değil mi? sana ben hayatta araba vermem kardeşim kusura bakma.

der geçerim.
"aracın sigortası yok" deyip , eski poliçeyi göstermek, zira ben öyle yapıyorum, çok da başarılıyım bu konuda.
Yalan soylemeye gerek yok. Emanet malin cani az olur. Daha once basima geldi.
at avrat silah emanet edilmez.
valla bende de kalmamış denilebilir.
okulu bitmedi daha .