bugün

yalana gerek yok;

kimseden araba almam, kimse de hastalık harici benden arabamı almasın.

ben kaza geçiriyorken, senin benim arabamla kaza geçirmeyeceğin ne malum ?

sonrası arkadaşlığın bozulmasına kadar gider.

mal-mülk vs.. olabildiğince ahbaplığınızın arasına sokmayınız.
görsel
"Ben başkasına araba vermiyorum" demek yeterli.
arabanın muayenesi yok, bağlarlar.
Gereksiz yalanlardır. Arabanızı kimseye vermeyin. Ama yalana da gerek yok. Benden 5 defa araba isteyen biri hepsinde olumsuz cevap aldı ve en son diyarbakır ilinde 52 kilo esrarla bir arkadaşından aldığı emanet araçla yakalandı. Emniyet mensubuydu siz düşünün. Kesinlikle arabanızı kimseye vermeyin.

Ayrıca okumanızda yarar var;

https://www.google.com.tr...ers-olabilecek-bir-hikaye
"aracın sigortası yok" deyip , eski poliçeyi göstermek, zira ben öyle yapıyorum, çok da başarılıyım bu konuda.
Söylemeyip duymayacağım yalanlardır. isteyene vermeyeceğim için kimseden istemem.

Rent a car işimi görüyor gerekli durumlarda.
'Bugün manitayla buluşcam.'
ben "kaza yaparsan değerinde satın alırsın" gibi bir teklif sunuyorum vazgeçiyorlar.
yalana ne gerek var, ben hemen hemen her zaman vermişimdir isteyen arkadaşlarıma.

ancak araba sürüşünü beğenmediğim arkadaşımın isteğine olumsuz yanıt vermişliğim de var elbette, onun için de yalan söylemedim.

+ sen sik gibi araba kullanıyorsun lan vereyim de arabanın anasıni sik değil mi? sana ben hayatta araba vermem kardeşim kusura bakma.

der geçerim.
Araban kırılacağına o kırılsın bence. Yalandan ziyade, 'üzgünüm veremem' de gitsin.
arabaya un serdim.
Bizim araba yabancıları yadırgar.
sanayiye gitmesi lazım, bu trigerle binme dedi usta.
Valla annemler düğüne gidecek kanka gibi yalanlardır.
Arkadaş bile değil hiç tanımadığım bir kadın arabamı istiyor, ben ne desem kırılacak. Bahanesi de yok işin.
Benim acil yetişmem gereken yerler var derim ve hiçbir işim olmadığı halde arabaya atlar başka bir arkadaşa veya tanıdığa giderim takılırım. Sırf yalan söylemiş olmamak için yaparım bunu. Öbür türlü yok arızalandı vs diyip iki saat sonra ben sürdüğümde görünce ayıp olacaktır. Aynı şekilde bize veya evdekilere lazım dediğimde arabanın kapıda yattığını gördüğünde de yine ayıp olacaktır. O yüzden en iyisi bana lazım diyip çıkıp hızla uzaklaşmak. Eğer işi çok acil ve önemliyse arabayla gideceği yere götürülüp getirilebilir.
bizimkilere lazım araba. en temizi amk.
prensip olarak arabayı sana veremem ancak seni istediğin yere götürebilir seni bekleyebilir ve geri getirebilirim.
mazot yok,benzin yok ! ikiletmez bile noktayı koyar net.
https://youtu.be/MH1-RyusWNg
Anlatabilse neler söyleyebilecek olan dayımız
Bu dayının beynini okuyacak makine geliştirin uzaya çıkarsınız uzaya.
Araba müsait değil, açık ve net. Yalanlık bir durum yok. Ayeıca (bkz: kimse kimseyi kandırmasın)
al kanka benim arabam senin araban.
Tefeciye borcum var şimdi seni ben sanıp tararlar aman abi.
valla bende de kalmamış denilebilir.