bugün

arabaya veren kızların burun kıvırdıklarıdır.
arabası olan erkeğe göre az makbul olan erkektir. küresel ısınma karşıtı ise sempatik olabilir.

(bkz: material girl)
bağyan arkadaşının şoförlüğünü yaptıramayacağı erkektir aynı zamanda.
ehliyeti olupta arabası yoksa üzüntüden kahrolan erkektir. *
bulacağı partnerinde materyalist bir yan olma ihtimali düşük olacağından daha mutlu ve huzurlu bir ilişki yürütmesi muhtemel erkektir.ayrıca küresel ısınmadan bahsetmeye gerek bile duymuyorum.sağda solda hava atmak için yapmayın canım yapmayın güzelim.
disko veya bar ortamlarında kızlar tarafından''haa o mu?'' diye bahsedilen erkek.
bir takım kızları bafileme olasılığı daha az olan erkek modelidir. ne de olsa onlar bmw si var diye kıroyla sevgili olan kiz dan farksızdırlar.
fazla masrafı olmayan erkekdir.
akbili olan erkektir.
araba sahibi olan fakat iyi araba kullanmayan erkekten evladir bi kere, hihi.
babasının arabasını kullanıp vergisiydi lastiğiydi bakımıydı gibi işlerle uğraşmayan erkek.*
yeni bir araba alıp, sırf arabası yok diye kendisini zamanında aşağılayan kızların g.tlerine vitesi sokmasını istediğim erkektir.

bu ne lan?
erkekliğini arabaya borçlu olmayan erkektir. bir erkeklik vasfı olarak araba isteyenler için (bkz: vites kolu)
toplumumuzda erkeklerin en fazla metres olabilecek çapta kadınlara bile, çok ağır bedeller ödemeye dünden razı olmaları, kadını megaloman yaptığı için kadınlar erkeklerin bu salaklığı bu yüzünden hak etmedikleri şeyleri yüzsüz yüzsüz isteme eğilimine girerler. bu yüzden arabasız erkek bırakın adam yerine konmayı, insan yerine bile konmaz.(oh benim iyi ki var)
kadının arabalı istesi bireysel tercihidir saygı duyuyoruz,
biz de 1.74 boyunda koca memeli olmayanları diplomatik olarak tanımıyoruz. bu da bizim bireysel tercihimiz saygı duysunlar.dötüne güvenmeyen gelmesin.
dolmuşlarda sürterken fiat unosu olan adamla çıkıp da,
peugeot 307 si olan yavşayınca bırakıp ona giden,
bmw si olanla karşılaşınca çıkmak isteyen ama adam rus sevgilisi olduğu için bunu sallamayınca hıncından ishal olan ve sevgilisine kocakarı kaprisi yapan mutsuz bünyelerdir bunlar. nuri alco tarzı abiler kiralık passatla tavlar iki çakar gönderir bunları. anladıkları dil odur.
garibim ya...

- pelin benimle çıkar mısın? (evet pat diye)
+ bilmem ki biraz düşünsem ben... eee... taner senin araban var mıydı?
- araba ne demek ciğerim. balım, peteğim, börtü böceğim. * seni arabalar kesmez ki.
- ayy çok tatlısın Taner yaaa...
+ hatta senin için yolları bile ayırdım pelincim, ayıpsın yani.
- nasıl yani?
+ metrobüs diyorum. her ay aylık akbilin bendne olsun pelin.
- ne diyorsun sen ya?
+ ya ne olacak? söğütlüçeşme'ye trenle gelirsin, ordan metrobüs. trafik falan yok, oh mis.
- ya sen ne terbiye...
+ rahat, hızlı, güvenilir, tecrübeli...
- ...siz insansın, dalga mı geçiyorsun benle.
+ biz insan taşıyoruz
pek bir kaybı olmayan erkektir.
para var, imkan var, ehliyet var. ama neymiş askerden sonra

(bkz: askere gidipte dönmemek var) babaaa duybenii * *
(bkz: şirket arabası)
Arabası olan hemcinslerine göre daha az hatunla birlikte olan erkektir.
sevgilisiyle gönül rahatlığıyla sevişemeyen erkektir. belki de hiç sevişemeyecektir. kızların arabası olan erkeğe neden daha rahat davranması da ayrı bir olaydır.
arabası olmadığı için çok fırsatı kaçırır. işin kötü kısmı, kaçırdığının da farkında olmaz.
ehliyeti olmayan veya arabalara karşı fobisi olan erkektir. bu devirde arabasız insan mı kaldı.
arabaların kaça ve nereden kiralandığını bilen erkektir.
bu sıcakta otobüse binip leş kokusunu buram buram ciğerine dolduran erkektir.

(bkz: babam sağolsun)