bugün

(bkz: verdim arayı)
ayrılırken Kırıcı olmamak için seçilen cümlelerden birisidir.
(bkz: half time)
genel olarak ilişkiden sıkılmış tarafın sevgilisine söylediği sözdür. kendine ve aldığı karara güveni olmayan insanların tercihidir. bir ara verelim hani baktım olmuyor sana tekrar geri dönerim, bitirmeye cesaretim yok demektir. hatta bazı durumlarda ben bu filmi sevdim ama araya parça atmak istiyorum anlamına da gelebilir. aman diyelim.
genellikle bu ara verme döneminden sonra ilişki biter. daha doğrusu ilişkinin aslında ara verilmeden önce bittiği idrak edilir. alışkanlık devam etmektedir. alışkanlıktan uzaklaşınca da vücut bilmem kaç gün içinde alışkanlık yapan her şeyi vücuttan atar ve ilişki tamamen bitirilir.
bazen ara verilip taraflar soyunma odasına çekildiğinde ara vermek isteyen taraf ilişkiye devam etmek ister fakat diğer taraf artık güvenliğinin olmadığına, güvenliği tam olarak sağlanamazsa oyuna dönemeyeceğine karar verir. işte bu durumda ara vermek istiyorum diyen taraf hükmen mağlup sayılır. bu nedenle ara vermek istemeden önce bu kararı iyice düşünmekte yarar vardır. zaten bu düşünce süreci sonunda ya ara vermez ve tamamen bitirirsiniz ya da ara vermez ve sevginizden daha emin bir şekilde devam edersiniz.
senden sıkıldım'ın değişik versiyonudur.
işin yoksa 10 dakika ara.
ben bi mahalleyi elden geçirip geliyorum cümlesinin kapalı söylevidir.
ara vermek istiyorum manası; yeni heyeceanlar arıyorum başka birileriyle deniycem sen burda bekle ama aradığımı bulamazsam seninle devam ederim.
tek taraflı bir istektir.sevgilinin canını yakacağı kesindir. ilişkide ara vermek isteyen taraf o süre zarfında büyük ihtimalle başka denizlere yelken açmayı ve eğer istediği sonuca ulaşamazsa geri dönmeyi planlamaktadır.ilişkilerde nokta değil virgül anlamını taşıyan bu cümlenin en sonunun ünlemle bitmesi içten bile değildir.
çoğu derste hocalara içimdem yüzlerine doğru çemkirerek haykırdığım hadisedir.
bir de eliyle mola işareti yapan sevginin yardım çığlığıdır.

ver anam!
ver sen aranı.
(bkz: ilişkinin ortasında mola isteyen sevgili)
hocaların derste ısrarla erteledigi bişiy.
bitti diyemeyen acizlerin cümlesidir.
(bkz: arala ozaman)
o ara aslında sevgiliye bitiş anlamının kibarca söylenmiş halidir.
bazen hayata karşı söylemek istenilen söz.
çok acı verici bir sözdür, kimsenin duymasını istemem gerçekten. anca şunu diyebiliyorum o iğrenç söze karşılık cevap olarak. ara derken neyin arası??? bacakta olabilir... türkçe bu ne yana çekersen oraya gider.
ayrılmak istemenin sinyalleridir.
Bir "ara,vermek istiyorum?" Değildir.
-eyvallah diyelisidir. kime neye verirse verdilesidir. tükürdüğü tası yalatılasıdır.
ilişki bitmeye yakın duyulabilecek en optimist cümledir. duyabiliyorsanız şanslısınız, çünkü daha kötüleri de var. *
sen zaten garantisin ben biraz açılayım daha iyilerini bulamazsam geri dönerim demektir.
Karşılık olarak futbol maçı mıyız lan biz demek gelir insanın içinden.
Bir daha yüzüne bakmayacağım, defol git, sen kim ben kim, bir yerime benziyorsun ile eşdeğerde olmaya bir adım yakınlaşmış cümledir. O ara sonsuza kadar sürer, benden söylemesi.