bugün

(bkz: aquapark)
envayi çeşit su kaydıraklarının, havuzların olduğu eğlence parkı.
Bu ilçeye ilk taşındığımızda ilçeye girmeye 200 metre kala sola ayrılan yolda kirli bir tabelanın üstünde yazan ''aqua park - tatil köyü '' yazısını gördükten sonra hemen hayalimde armutluda gördüğüm o muhteşem yer gelmişti ardından buraya yerleştik ve bende ilk olarak orayı keşfetmek istedim ve şortumu alıp cebimede biraz para koydum doğruca oraya doğru gidiyorum ama yaklaştıkça heycanım artıyor havuz, su, şezlonglar, mayolu kızlar filan olacağını düşünerek bir ara çok heycanlanmıştım sonra kapısının önüne iyice yaklaştım ama etraftan bir bok kokusu geliyordu sonra iyice içeri girdim bi baktım ki havuz desem bok gibi etraf desem çöplük gibi sonra ağzıma gelen bütün küfürleri 15 dk süresince söyleyerek tekrar eve gittim o gün bugündürde o aqua park denilen yere küfrederim güya aqua parkmış siktiri boktan bir yer işte bizim köydeyken yüzdüğümüz nehir bile oraya bin basar ulan.
türkiyenin ve avrupanın en büyüğü kuşadasında bulunmaktadır.

(bkz: adaland)

http://www.adaland.com/
görsel
Çocuk halinin ortaya çıktığı yerdir. Kayarken bağırın, bu korktuğunuz göstermez aksine stres atmanıza fayda eder.