bugün

milupa'nın çıkartmış olduğu bebek maması.. doktorlar ısrarla bunu tavsiye ediyorlar.. [bu kadar doktor yanılıyor olamaz]
bebeğim olsa isminden dolayı tercih etmeyeceğim mamadır, mazallah aptal eder.
içinde immunofortis bulunan bebek maması. ne zaman bu markanın reklamını görsem immunofortis ne diye derin düşüncelere dalıyorum. neden immunofortis yaa ? o nasıl bi isimdir. alcak olsam sırf immunofortisli diye almam.
cüzdanınızın amına koyan mamadır, sadece aptamil bütün bütçenizi sarsar.
anne sütünden sonra en iyi 2. bebek maması.

ilk 6 ay hiç bulaşmaya gerek yoktur. Ama mazallah bebek emmezse, süt azsa...vs kutusuna 20 tl kösülmek zorundadır. Düşün yani 2 porsiyon iskender. iskender olsa hadi verilir bu para da, bebek dediğin iskender de yemez. E napcen, el mahkum!
900 lük kutusu 39 tl fiyatıyla adamın ocağına incir ağacı diker.

edit:ayda 3 kutudan nerden baksan ohoooo.
55 günlük kedimin severek tükettiği hede.
(bkz: çocuğun mu var derdin var)
Çocuğum olursa kesinlikle yedirmeyeceğim kimyasaldır. ilerleyen yaşlarda zeka geriliğine neden olduğu klinik deneylerle kanıtlanmıştır. Bazı devletlerin düşman oldukları devletlere bu yovitayı, milupayı, daninoyu dayadığı aşikardır. Reklamlarına bakıldığında da anlaşılabilir. Gerizekalı bir anne, çocuğunun gözlerinin önünde başka bir çocuğun kaşığını ağzına sokmasını izlemektedir. Alsana çocuğun elinden başkasının kaşığını ağzına sokmadan. Mal mal bakmaktadır. Muhtemelen ımınomortıs midir nedir ondan bu ana bozuntusu da yemiştir vaktinde. Özentilik ve üşengeçlik paralelinde tercih eder anneler. Pirinç unu, muhallebi, sütle bisküvi ile büyüyen nesilleri geri istiyoruz biz. Annelerin mutfakta ateşin üstünde o pirinç ununu karıstırmasını ızlemektir çocukluk.
Not: ya da ben geçmişteki doğallığı özledim. Her şey o kadar yapay ki!
Kutusu 50 lira olan bebe mamasıdır.