bugün

görsel

bu kadar kahve aşkı da biraz fazla gelmeye başladı.
görsel
kurtuluş savaşımızda kuvayi milliye'nin ilk zaferinin kazanıldığı yer; aydın-denizli karayolu üzerinde sultanhisar ilçesini hemen geçince malgaç köprüsü ve buradaki yörük ali efe ve arkadaşları anısına yapılan heykel.
görsel

malgaç baskını, kurtuluş savaşı döneminde kuvayi milliye'nin ilk zaferidir, bu yüzden tarihimizde önemli bir yeri vardır.
(bkz: malgaç baskını/#41700492)

buradan biraz ileride yoldan 8 km saparak yenipazar ilçesine girince sizi yörük ali efe'nin bir başka heykeli karşılıyor.
görsel

ilçede yörük ali efe'nin evinin ve kabrinin bulunduğu bir müze de var.
görsel
görsel
görsel

müzenin bulunduğu mülk yörük ali efe'nin mirasçılarına ait iken, kültür bakanlığına bağışlanmış ve kuvayi milliye kahramanımızın anısı yaşatılmış.
görsel
görsel
görsel

ve müzenin en değerli hatıralarından biri, atatürk'ün kurtuluş savaşı sırasında yörük ali efe'ye gönderdiği not.
görsel
Olmayan keyfim ve kahyası ile yine beraberiz dostlar.
görsel
Baygınlık geçirmiş çocuk..
görsel
görsel

Hoççağalın Burgazada'ya gidiyom ben
(img:#2061237)

markete diye çıkıp sera gezdiğime göre emeklilik yaşım gelmiş sevgili dostlar.
tripolis, ya da tam adıyla tripolis ad meaendrum antik kenti.
yenicekent/buldan-denizli...
görsel
görsel
görsel
görsel
Yerim yer:)))
görsel
görsel
Uzun süredir almamaya yeminli olduğum birhan keskin kitabını bugün elime aldım.. de hadi hayırlısı.

‘She left home
Hanım hanım onlar benim çocuklarım
görsel
görsel
Girmeyin kardeşim...
(resim:#1)
Gezmece.
yakınında bulunan en yakın marketten aldığım ve içtiğim en boktan kahve ile oturdum düşünüyorum. ilk okulda bu markanın meyvesuyusu 0.50₺ idi o da pek bir kötüydü vişnelisini içerken boğazım yanardı o günleri aklıma getirdi. O zamanlar 2 poğaça 1 meyvesuyu 1.5₺ idi.

her neyse hayatımda yaşadığım en şiddetli buhran ve acı dolu geçen tek senesini tekrar yaşayacak olmamı sindirmeye çalışıyorum. genelde pek laf dinleyen biri değilim keşke hiç laf dinlemeyen biri olsaydım da üniversite tercihini bursa yerine eskişehir, antalya veya izmir yapsaydım. bursa’ya gidip ev bakmanın, eşyalarımı taşımanın ve abonelikleri üzerime almanın düşüncesi bile yoruyor. daha da kötüsü yalnız kalacak olmam ondan da kötüsü bir başkasıyla yaşayamayacağımı bilmek. edindiğim çevre ve ailemi bırakıp gitmek beni mahvediyor. tam yarınlara heyecanlı uyanmaya başlamışken yine bu çirkin his kaplamaya başladı içimi.

bunları yazıyorum çünkü birçok yakın arkadaşım var fakat anlatacağım hiç kimsem yok.
(img:#2061334)
görsel
Cookie konusunda yarışamam sizinle sayın SB. Tekirdağ dönüşüm şerefine imiş. E teşekkürler madem bro.
görsel
Haftanın ortası, ibonun akşamdan akşama şarkısı çalıyor, evladiyemizi aldım kuru otlarda yürüyoruz, koşullar içmek için müsait değil ama soğuk demleme kahvemin 2 saati daha var. Bu kadarım, fazlası değil
görsel
görsel
görsel

en sevdiğim silah.
dizi izlemek için salonu işgal ediyorum artık son çare.
neyse dizi 10/10 arkaşlar, izleyelim, izlettirelim :’)
görsel
Biraz kitap, biraz çay, biraz temiz hava...

görsel
mangal bekliyor yavrular.

görsel
görsel
görsel