bugün

Anne seni cok seviyorum keske yanimda olsan da garipliklerini tekrar yasasam.
Bizikinin ki stabil,evden giderken dolapları yere indirir,ben gelene kadar katla onları, kız olacaksın birde! Cıks Cıks Cıks der, kapıyı çarpar gider. Ona cevap vermemem için sinir li numarası yapar ki bu taktik genelde tutar.
telefonu kapatırken sürekli yeni bir şeyler söylemesi:

- tamam annecim hadi selam söyle sen de. seni seviyorum görüşürüüüüz.
+ tamam kızım ben de seni seviyoruuum hadi he şey bak ne diyeceğim ..........
- anladım annecim tamam hadi kapatıyorum bak şimdi öptüm çok.
+ ben de öptüm kızıııım hadi he dur..............
neyden dert yansam, bekarlığa bağlayıp beni suçlaması...

- anne, göğsüm ağrıyor?
+ evlenmezsen ağrır, göğsün de ağrır kıçın başın da...
- ne alaka anne?
+ bakanın edenin olmazsa yalnızlık çökertir oğlum seni...

ya da

+ akşam yemeğini ne yaptın oğlum?
- yedim anne merak etme...
+ ne yedin?
- balık konserve yedim.
+ eee evlenmezsen böyle konserveye mahkum olursun işte...

- anne param bitti...
+ tabi, böyle bekar olup boş beleş dolaşırsan para mı dayanır oğlum...

hatta:

- anne?
+ bekarlık!
- anne lütfen yine başlamayalım...
+ sus, bekar bekar konuşma öyle...
- diyecek birşey bulamıyorum artık...
+ vaktidir oğlum, bırak inadı artık. mutluluğunu görmek dışında muradımız yok bizim.
- valla ben inat etmiyorum, bu oyunda bana yer olmadığı için ben de işime bakıyorum artık.
+ bir yuvan olsaydı böyle saçma sapan konuşmazdın.
- ?!&%
Gün olacağı akşamı migreni tutması. Bütün kek börek işlerini bana bırakması. Her şey hazır olunca da iyileşmesi.
gecen yorgan kilifini citiliyodu zor aldim elinden.
akşam namazını kılmadı zannederek iki kere kılmak. yaşlılık ne yapsın. açık ve net.
Mutfakta kendi kendine kısık sesle söylenmek. Kimle konusuyosun anneli deyince gelen "kendimle" cevabı ise bonus.
çalışıyorum ama hala annem bana harçlık veriyor.
büyüdüm diyorum, sen benden daha iyi mi bileceksin, büyümedin diyor.
odayı gelir toplar aradığını bulamazsın, sonra sorarsın nerede diye elcevap;

nereye koyduysan orada...

saygılar sunuyorum azizim...
Sigara içmesi. Çok garip ya bir de para veriyor ona.
Biriyle telefonda kounuştukdan sonra açık kalıyorsa saatlerce dinlemesi dinlerken evdekileri susturup televizyonu kapatması.
Hiç dışarda restaurantta misafirlikte vs yemek yemez. Kendisini zehirliceklerini düşünüyo. iş adamı diplomat olsa anlıcamda neyse.
Herşeyde beni suçlaması. Kesin ben yaptım sanması.
Elalem takıntısı.
Koltukların renginin solacağından korkması.
Sürekli misafir gelecek gibi davranması.
Sürekli söylenmesi.
Bir şey alırken elli kere düşünmesi alınca da geri götürsem mi diye düşünmesi.
Sürekli temizlik yapmasını anlamış değilim.
Bırak biraz dağınık kalsın. Ama yok nerde.
Survivor da gönüllüler kazandığında alkışlamaya başlayıp ''oooleey attı valla'' diye bağırması, kaybettiklerinde çılgına dönüp ''salaklar! salaklar! '' diye sinirlenmesi.

Sanki fanatik maçkolik bir baba evde maç izliyor.
küçüklükten beridir bir huyu var.

eline bıçak alıp "seni boğarım" demesi. yav artık kıyamıyor mu yoksa cidden bıçakla boğabileceğini mi sanıyor bilmiyorum. *
görsel
beni arar tam ben açtığımda yanındaki biriyle konuşmaya başlar, sevmediği bi kıyafetim olsun hep yanlışlıkla ! çamaşır suyu damlatır ,memlekete gittiğimde ona da git ayıp olur şunu da gör kırılır diye diye kendisiyle görüşemeyiz
minnoşsun kız.
genellikle obsesif olurlar. yerde çekirdek görse illa temizlemek ister. televizyonda film izlerseniz en heycanlı yeridir birden gelir elektirikli süpürgeyi çalıştırmaya başlar.
Irıspılıga özentiliği şarmıtanın.
dolar bozdurmaya/ harcamaya karşı ileri derecede fobisi olması.

yurtdışına çıkacağım için dolar lazım olur ve daha önce ona verip sakla dediğim 500 doları geri isterim.

Annem : ne yapacaksın parayı?
Ben : ya sana ne para benim değil mi, haftaya yurtdışına çıkacağım lazım bana.
Annem : olmaz dolar bozdurulmaz, git döviz bürosundan paranla al.
Ben : ya delimisin bu da dolar o da dolar, zaten varken niye gidip tekrar alayım.
Annem : olmaz, zarar ederiz ben vermem parayı git ne yapıyorsan yap.
Ben : ya 500 doların karı ne olacak , zararı ne olacak. Ben şimdi gidip yenisini alınca zarar etmeyecek miyiz?
Annem : valla ben vermiyorum ne yaparsan yap.

Sonuç olarak dolarımız olduğu halde dolar lazım olduğu için gidip sıfırdan döviz alıp, eldekileri sonsuza kadar saklamak üzere yastık altında tutuyoruz.
Kardeşime terlik fırlatıyor.Sonra onu kardeşimden geri getirmesini söylüyor getirmesse bir tane daha atıyor.
çocukluk ve gençlik anılarının hepsini ezbere bildiğim halde her fırsatta yeniden anlatması. takıldığı yerlerde yardımcı oluyorum.
sabah saat 7 de ev temizler. daha dün akşam temizlemişti oysaki.