bugün

görsel

?
tüm gün dedikodu yapanlar.
lunaparkta çarpışan arabalara büyük hevesle binip, çarpmamak için ekstra yoğun bir çaba göstermek.
Periskopta açılan yayınlar. Saçma geliyor.
Edit: ben kullanmıyorum arkadaşım sürekli açıyor. Kıl oluyorum.
insanın kendini, bir şeyi/kişiyi beğenirken, diğer veya başka bir şeyi beğenmiyor veya sevmiyor zorunda hissetmesi...

bir insanın sebebi olmaksızın, beğendiği bir şeyi beğenmediği üzerinden tanımlayabiliyor olabilmesi veya her daim tercih yapmak gibi bir ikilem içinde hissetmesi düşününce gerçekten çok anlamsız geliyor. oysa ki gerçek anlamda iyi/güzel olanın bir kötüye veya vasata ihtiyacı olmamalı.

zaman zaman kendimde de gözlemlediğim ve fakat fark ettiğimde hemen kendimi düzeltmeye çalıştığım bu düşünme şekli, yanında bir kötü veya bir beğenilmeyen olmadan o şeyin, sanki yeterince güzel/iyi olamayacağı algısı bir insanın zihninde ilk ne zaman oluşur veya gelişmeye başlar bunu çok merak ederim hep.
Hayatımdaki en güzel şeyin en yanlış zamanda başıma gelmesi.
(bkz: unutmak)

çünkü buraya ne yazacağımı unuttum.
Açım ama yemeğin başına oturunca yemek yiyemiyorum.
Uykum geldi deyip yatağa yatıyorum ama uyuyamıyorum.
Üşüdüğümü hissedip kaloriferin yanına gidince sıcaktan boğulacak gibi oluyorum.
Saçma sapan bişey olmuşum.
insanların neden bu kadar egolu olması. Neye dayanarak hayır küçük dağları mı yarattınız nedir yani. Günümüzün savunma mekanizması ego. Duvarlar örüyoruz karşımızdakine aman zayıf görünmeyim. Çünkü makinesin ya.
görsel

intihar önleyici tetik mekanizması.

Güvenmediğin adama niye silah veriyorsun veya silah verdiğin adama niye güvenmiyorsun?
instagram hesabı açmak.
Hava sıcakken içilen çayın daha da sıcak bastırmaması.
iştahım.
Neden asansöre tanımadığımız biri binince sessizce gözlerimizi tek bir noktaya dikip asansörün ineceğimiz kata gelmesini bekleriz.
kızların söze döktüğü hayalindeki erkek tipinin tam tersi ile çıkıp öyle erkekleri sevmeleri.
Yanlış numara deyince, insanların sen kimsin diye sormasına anlam veremiyorum. Direkt kapatılmalı suratlarına.
kırmızı ışıkta durup telefona bakmak yerine kırmızıda geçip telefonla ilgilenmek.
istenmediğin bir yerde ya da sevilmediğin biriyle kalmaya devam etmek.
uyuyamıyorum diye twit attıktan sonra connected tan bir ses kaydı gelmesi ve açtığımda birinin en sevdiğim ninniyi söylediğini duymam..
hâlâ iyi yürekli birileri var sanırsam'
bir soru sorulması nedeniyle muhatap olarak aldığınız kişinin teşekkür bile etmemesi.

çok mu zor abi, anlamıyorum gerçekten!
Şeker kullanmayan insanlar.
insanların yapıcı olmak yerine yıkıcı olması.
Ve çoğunun bu ruh halinde kendisini ikna edilmesi gereken çinli iş adamı gibi hissetmesi.
Bir insanı üzmek kırmak, hemde sebepsiz yere. Ya bi insan neden yapar ki bunu. Anlam veremiyorum gerçekten.
Mesela kizlar arasinda cok yaygin olan seyler var. Rimel surerken o agiz neden acilir? Veya cantadan bir sey cikartirken el kremini cevrede ki insanlara neden dagitirsin?
Şuan hıçkıra hıckıra ağlayan masum insanlar var ama zevk ve sefa içerisinde kuduran it oğlu itlerde var. Tamam dünyadan adaletli olmasını beklemiyorum ama bu kadar da orospu çocuğu olunmaz ki.