bugün

Karar verin kar mı yağmur mu sıcak mı? Kafayı yemiş şehir.
Başkent doğalgazın evinize gelerek gazınızı kesip, kombinizi hermetik kombi ile değiştirme zorunluluğu kılmaktadır.
Bu da yaklaşık olarak 3000 TL gibi bir masraf demektir. Asgari ücret alan birisi 3000 TL vererek yeni tesisat, kombi ve proje çizdirmek zorunda kalması.

Bu site sizlere belki yardımcı olur : http://www.ankarakombitesisat.com
Proje çizdirmek isteyenler buradan okuyarak bilgi edinebilir : http://www.ankaradogalgazproje.com
5 den önce her yere rahatlikla gidebildiginzi 5den sonra otobuslerde ve metrolarda o bir kisilik boslugu bulmaniz gereken yer. karar verdim milli kutuphaneden kizilaya gecerek bincem otobuse. en azindan otururum.

edit: milli kutuphanede ders calisan varsa 15 dklik cay molalarina ortak olunur. tisikkirlir.
kar yakışıyormuş diyorlar, kar yağınca gitmediği düşündüğüm şehir, biri misafir etse ne iyi olur aslında.izmirli kadınlara yakıştırılan elbiseyi ben ankaralı kadınlara yakıştırmıştım.
başkentim.
Sen yoksun ya böyle, ıssız Ankara.
Sensiz Ankara.

bkz: cem adrian - sen gel diyorsun
yagmaz hocam yagmaz bosa beklemeyin. yagsaydi zaten buranin adi ankara olmazdi. 1 hafta boyle olur hava ama yagmaz. ne yazik ki bu böyle iste. rüzgar eser, sis çöker; ama yagmaz. neyse sakinim.
Dar geldi sana Ankara şaziyede kaçmış osmana.

Edit:hiç sanmıyorum...
Hayatımın dönüm noktalarını daima bana bahşeden şehir. Yine sorularım var ve yine cevaplarımı bulmaya gidiyorum. Hazır mısın Ankara?
Sadece Ankaralıların sevdiği şehir.

Nasıl bir memleketse kimse niye sevdiğimizi anlamıyor. Evet evet ben de bir angaralıyım.
Haftaya seyahat edeceğim şehir. Gezilecek yerler, nerde ne yenir ve nerelerde eğlenilir bar clup tarzi mekanlar vs önerebilecek yazarlara şimdiden teşekkür ediyorum.
Adam gibi kadın yoktur ama erkeğe benzeyen kadın çoktur.
şehir buz tutmuş durumda, birazdan kar yağacak olan şehir.
efsanevi soğukların yaşanacağı günlere az kaldı.
güneş gözlüğüyle sokağa çıkmalık bir gün.
kıtır'da bira içecekler fav.
ofiste çalışanlar için, camdan bakmalık güzel bir gün.
Bugün Hamamönünde çay içip gelen geçeni seyretmelik bir gün. Ne olursa olsun seviyorum bu şehri *
ben lisedeyken bir hip hop modası vardı ankarada. kocatepe camiinin altındaki parkta bunlar toplanıp kafalarının üstünde falan dönerlerdi. bende çıkıp parlayan güneşin altında kocatepenin bahçesindeki banklara oturur hafiften esen rüzgarın ferahlığıyla eğlenirdim. akaydan tunalıya çıkıp kuğulu parkta ördekleri besleyenleri izler ordan karuma çıkar muazzam merdiven yapısının bir laz müteahhit tarafından inşa edildiğine dair hikayeler dinlerdim. oradan kızılaya inip sakarya caddesindeki barları asayiş berkemal mi dışardan kontrol ederdim. sıhhiyede tavuk döner yedikten sonra gençlik parkının içinde bir kaç tur atar ulus dolmuş duraklarına gelirdim. koca gün öyle geçerdi. günler geçti yıllar geçti. yaşım ikiye katladı ama o anılar hep taze kaldı.
başkent olması ve tüm devlet kurumlarına ev sahipliği yapması sebebiyle akla gelen ilk şey siyaset ve memur şehridir.
dışında yaşadığım şehir. içinde yaşanacak bir şey yok.
travesti kartvizitiyle ünlü başkentimiz.

matbaalar bunlara çalışıyor.
yeni bir gökyüzü kurulmus simdi
öyle diyorlar
milyon güvercin icinde eskisi kayıp ankara
bize ne zaman sevdireceksin kendini
eskisi gibi bir daha.
Türkiyenin en güzel, en şirin şehri. Evet.
melih gökçek ten kurtulması gereken başkent.
Uzun aradan sonra yağmur yağan şehirdir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar