bugün

Her yıl kış aylarının daha soğuk geçtiği şehirdir. Allah dışarda kalanlara yardım etsin.
güzel yağıyor vesselam. ama tutmadı yahu. çılgınlar gibi kardan adam yapma planlarım vardı. ankaralıyım ve ilk defa bu sene arkadaşlara uludağa mı gitsek yeaa demeye başladım. ankaralıyım lan ben. soğuğun keskin, ayazın delici, karın yerden kalkmaya üşendiği, adamın mert olduğu yer burası. son dediğim pek gerçekçi değildi neyse. uludağ nedir amk. bizi bu sene kara hasret bırakan yüksek basınç alçak basınç arasındaki amansız ayrılık ve tripleşmeden çok muzdaribiz. sen ankarasın, allahını seversen bi on cm karın olsun.
Sosyal medya kezbanlarini nihayet " kar:))" diye durum güncelleme şerefine eriştirmiştir. Aylardır bekliyorlar amk boru mu?
pdf kitapları bile orjinaline çok yakın ve çok da ucuza baskı yapan kırtasiyenin bulunduğu şehir. kargo ile geliyorlar şimdi. her şehire şart hareketler bunlar.
Canım Ankara. Gençliğimin geçtiği şehir.
ankara isminin pek az kişinin bildiği acıklı bir öyküsü vardır.

Kemal ile fadime birbirlerini çok seviyorlarmış. ancak fadime'nin ailesi fadime'yi kemale vermiyormuş. sebebi ise kemal'in fakir olması ve ankara'da deniz bilr olmamasıymış. Her neyse,kemal askere gitmiş. Bunu fırsat bilip,fadime'yi oranın önde gelen aşiret lideri olan,pislik mi pislik bir herif olan melih ile evlendirmişler.

kemal askerden döndüğünde fadime'nin evlendiğini duymuş ve kahrolmuş. bu gerçeği kaldıramayıp,oranın meydanında kendini asmış. hemen bu olayın haberini fadime'ye yetiştirmişler. fadime de meydana koşmuş ve kemal'i öyle görünce kahrolmuş. o da kendini asmış.

aşiret liderini çok seven,bu sik gibi herifi yıllarca ısrarla seven halk ise aşiret liderinin anısına, "buraya artık fadime adını verelim" demişler.

o da yıllar içinde değişe değişe günümüze ankara olarak gelmiş.

edit: beğenemedin mi orospu çocuğu? gel sen yaz o zaman.
Türkiyenin dört bir yanı karın tadını çıkarırken, öğlen 2 de hava kararan ve sabahtan beri yağmur yağan gri şehir.
Yağmur mu yagıyormus üsütmesin kimseyi dedigim sehir.
Üsütme uleyn yarimi. *
bağları ve büklüm büklüm yolları olan şehir.
Sabahtan beri yağmur yağan şehir.
Dünyanın merkezi olan başkent.
Geniş kesiminin memur zannedildiği şehir.
Havası sert, insanı bir o kadar mert ve net olan yer.
Hayata karşı söylenebilecek en anlamlı kelime ankara.
insanları kaba ve her an kavga çıkarmaya hazır. Kışın da yazın da havası çekilecek gibi değil.
Yarin yine yeni yeniden gidicegim sehirdir.
Hani vakit kaybi bir film vardir.
imdb ye bakarsin 3/10 almistir.
iste o bence Ankara.
Bir şehir düşünün ki 24 saat hem yağmur yağsın hemde kasveti hiç eksik olmasın. Tüm gün depresyondaydım sebepsiz yere bunun sorumlusu sensin angara.
Kasvetli soğuk sisli .
Bir şehir daha ne kadar arızalı olabilirse o kadar arızalı.
Aslında sevdiğim fakat bir türlü gelişmemekte inat etmesi ve aynı sorunlarının yıllardır çözülememesi sebebiyle soğumaya başladığım şehir.
Bir gün her şeyi bırakıp kaçıp gideceğim şehir.
kalbimiz.
39° 57.0' enlem ve 32° 51.0' boylamlarının kesiştiği yerde bulunan, Türkiye'nin başkenti, güzide bir şehir. Konur sokak marjinallerini içinde barındırır. Yüzölçümü 2.516 km² dir.
Anı hep kara olan şehirdir. Her sokağında farklı bir anı taşır...
okunmamak üzere girilmiş zilyon tane entrye bir tane de ben eklemek isterim.
5000 yıl geçse de ankara'da yaşamayanların nefret ettiği; ankara'da doğup büyüyen ya da öğrencilik gibi bir nedenle bir süreliğine de olsa ankara'da yaşayanların sevdiği şehir.

ben anlamsızca seviyorum ankara'yı mesela. neden? çünkü ilk ankara'da sokaklarında oynadım. ilk orada okulu asıp bilardo oynamaya gittim. ** ilk kez ankara'da aşık oldum birine, el ele tutuştum, öpüştüm ilk kez. bin milyon trilyar anım var her köşesinde, saçma sapan. yüzlerce kahkaham var benim ,orada havada asılı. yüzlerce gözyaşım var, hayal kırıklığı/terkedilmişlik sonrası. ilk aşkımda ankara'da benim, ilk ciddili ayrılığım da; ilk aldatılışım da ankara'da benim, ilk terk edilip dehlenişim de. süper mutlu günlerim de; katran karası günlerim de hep aynı şehirde.
bilmeyene dışarıdan gıpgri, sıkıcı, bir sikim olmayan bir şehir ankara. bize renk skalasının bir en başı, bir en sonu.
çomar yetiştirme şehri.
10 yıldır yaşamama karşın sevdiğim şehirdir. Bana güzel gelir her şeyi, soğuğu bile. insanları kaba falandır ama olsun, Ankara candır.
istanbul'da 15 sene yaşadıktan sonra, ankara candır candır.

Not: Sanki istanbul boğazında denize giriyorsunuz her gün?