bugün

beni sucuğa çeviren şehrim. ulan benim öğlen yemek yediğim çok nadir görülmüştür ki bugün öğlen yemeğine çıktım ve restorana gidene kadar sucuk oldum. ayakkabılarım ıslandı pantolonum ıslandı. çok sinir oldum olum ankara bugün sana.
kıymetini bilmeyenlerin denizi yok, kış soğuk, yaz sıcak ve hayat yok gibi bahanelere sığındıran şehirdir benim şehrim. bu söylemleri gerçekleştiren kişiler genelde beklenti manyakları, ağzınla kuş tutsan yaranamayacağın kişilerdir. ankara sizin yolunuza hasret değil beyler! bilin istedim.
birkaç aydır yaşadığım acayip bir şehir. tespitlerimden en ilginç olanı ise "yol tarifi" verirken gerçekten zevkine yanlış yerleri söylediklerine inanmış olmam. bir değil iki değil. nedir yani?
yarrak gibi şehirdir.

http://www.youtube.com/watch?v=8xaT7ZQ40UQ
Özlediğim...
türkiyenin başkenti olandır. tipini beğenmezse yanlış yol da tarif eder salça da olur.
Gri şehir, bilen bilir burada kravatlar, ceketler, binalar ve gökyüzü çoğu zaman gridir. Bugün de olduğu gibi...
yoktur, angara vardır.
yarın döneceğim sikik şehir.
güne -2 dereceyle başlamış göt donduran şehir.

edit: saat 07:00 esnasında olan sıcaklıktır.
güne 2,5 dereceyle başlamış popo donduran şehir. *
neticeyi donduran soğuğu ile "naber la bebe" diye sırıtan şehrim.
i. melih ile bütünleşmiş yegane şehirdir. yakınları ve çevresinin son derece varlıklı olduğu duyumlar arasındadır. (bkz: ankara daki 25 yıllık iktidar)
götün açıkta olmaması sebebiyle en büyük etkiyi el ve yüzde yapan şehir. kış mı geldi, hangi ara ya?
kasım ayına az kalmış şehir. dikkat edin çarpmasın sizi, eğer çarparsa haziranda kendinize zor gelirsiniz alim allah. *
yürek gibi şehir.

bu gece soğuk değil şükür.
camı açıceğim şimdi.
dışarı gidince özlediğim , içindeyken mutlu olmadığım şehirdir. diğer şehirlerin havasını , suyunu , insanını hep garipseyip kendimi dışlanmış görmeme neden olan şehir. sadece burada yaşayabilecekmişim gibi. hapsolmuşuz aq.
behzat ç nin hayat bulduğu şehir.
2 aydır uzağında olduğum şehir. Ailemin aşkımın anılarımın içinde olduğu yaşarken mutsuzluğumu anlayamadığım uzağındayken de delicesine özlediğim şehir. Tutkum.
alfa ve omega.
Özlediğim şehrim.
O olmadan içi boştu şehrimin. O geldi ama artık ne şehir aynı şehirdi ne de o...
Deniz yok nasıl yaşıyorsunuz diyenlerin hiç anlayamayacağı şehir.
Angara.
Ozlenen sehir.
Anilar, ask, dostluk,...
Cok sey demek aslinda.