bugün

en büyük nedeni denizin olmaması.
bana her şey onu hatırlatıyor.

(bkz: dikimevi)
(bkz: kızılay)
(bkz: bahçeli 7 cadde)
(bkz: kuğulu park)
(bkz: tunalı)
(bkz: sakarya)
(bkz: eymir gölü)
(bkz: gölbaşı nda kahvaltı)
(bkz: hacettepe hastanesi)
(bkz: cebeci kız yurdu)
(bkz: ankara üniversitesi hukuk fakültesi)
(bkz: hamamönü)
(bkz: sır cafe)
(bkz: nefes)
(bkz: eski yeni)
(bkz: jolly joker)

her yer, her mekan.. daha başka nasıl bir açıklama olabilir ki sevmemek için..
Gölbaşı gibi lanet bir ilçesinin olmasıdır. Çok yer gezdim ama ben böyle geri kalmış, böyle iğrenç bir yer görmedim arkadaş. Başkentin ortasında kocaman bir köy resmen.
+ nisan sonu mayıs başı gibi başlayıp 3-4 gün süren çamurlu, kumlu pis havası.

+ kızılay'da bile gecenin yeni başladığı saatlerde mekanların ' kapatıyoruz arkadaşlar * ' sinyali vermesi...
ankaraya uzak olmak, sürekli ankaraya gidemeyeceğini bilmek, ankaranın her yerini bilmiyor olmak, keşfetmek isteyip yapamamak... bunlar yüzünden kendi içinizde bir nefret biriktirebilir ve durduk yere şehrinizden soğuyabilirsiniz.
Tek bir sebebi vardır; mal olmak.

Normal insanın sevmeme sebebi olmaz ki.
deniz yok. deniz yoksa ben yokum.
sevmediğiniz ya da sizi sevmediğini bildiğiniz insanların orada olduğunu bildiğinizdendir kimi durumlarda...
Kuru ayazı, deniz yok falan filan diyenler zaten sonradan gelip sevmeyenler. Burda doğup büyüyen her sokağında ayrı anıları olan birinin sevmeme gibi bi ihtimali yok.
Deniz yok diyen malları yağmur aylarında rafting yapmaya bekliyoruz.
Bazı bünyeler için ne kadar düşünse de bir neden yoktur.

Ankara, öğrenciliğidir, ilk gençlik yıllarıdır, ilk aşk çarpıntısıdır, en kallavi, ev vefalı dostlarının şehridir.
Ankara sevilmez mi beee?!
Sakarya' sını, Yüksel' ini, Konur' unu, Seymen' ini, o isli şehre ait herşeyi seviyorum.
(bkz: ayaz)
Her lafa La gardaş diye başlayan tipler yüzünden.
Nedensiz sevmiyorum.
Her yerde çalan o ankara havası denen müzik türü. Müzik derken lafın gelişi yani yoksa müzikle alakası yok. Evet.
Denizi yok memleketin.
Son zamanlarda bende de başladı.