bugün

denizden yoksun olması.
bir biçimde istanbul'u övme isteğidir.

- başka hangi şehri kıyas tutsun ki garibim!
Kar yağmaması. Aşırı derecede sıcak olması.
yoktur.
KÖpeĞini gezdiren Çakma sarışın yaŞlı cadı teyzelerin tip tip bakıŞları. SoĞuk havasının insanlara da iŞlemiŞ olması. Denizinin olmaması.
yaz sıcağında bir ay susuz kaldığı halde 20 gün sonra yine melik gökçek'i seçen ankaralılar.
gece 12 den sonra şehrin komple kapanması.
koskoca bir valinin bile s..klenmemesi.. her yer bakanlık dolu, bakanlıktaki müsteşarlarda cabası, cumhurbaşkanını ve başbakanı saymıyorum bile.. bu kadar çok üst düzey bürokratın olduğu bir şehirde valiyi kimse takmıyor bile sözlük.. sıradan bir memur gibi bakıyorlar valiye. oysa o vali geri kalan 80 vilayetin herhangi birinde görev yapmış olsaydı en tepede o olurdu.. bambaşka bir dünyası olurdu resmen.

ağladım lan!
Bürokrat, memur tripleri... ebleh herifler canınız cehenneme.
çoğunluğun en başta melih gökçek diye cevaplandıracağı sorudur.

Diğerlerine gelirsek:

+ kış aylarındaki ayaz. Ciddi anlamda adamı yamultuyor, yüz felci falan olabilirsiniz.

+ saçma ulaşım sistemi.
Evet bir başkentte toplu taşıma 10:30pm da biter mi? Sanarsın ücra bir köşe. Saat 10:30pm den sonra ben çankayaya taksiyle mi gideceğim?

+ ekmek dışında herşeyin pahalı olması.
Allahtan o ucuz.

+ doğru düzgün yeşil bir alan bulunmaması.

+ yaz aylarının fenalık getiren sıcakları

+ insana hastalıklı muamelesi yapan vatandaşları.
Büyük ihtimalle ankaralı değiller ya da ankaralılar bilmiyorum fakat hiç görgü denen birşey yok bu insancıklarda

+sokakta adres sorduğunuzda gideceğiniz yerin tam tersini göstermeleri ve çok yakın ya hemen gidersin deyip sizi 2.5km yürütmeleri.

+dumansız hava sahası olayına uymamaları.
Hatta bunu bakanlar yapıyor herif gözümüzün önünde 5 korumayla nargile içmeye gelmişti. Hem de ceza tabelasının tam önünde.

+bahçelide gezen peçete ,gül ,çiçek vs satan çocuklar. Insanı rahat bırakmıyorlar bırakmadıkları gibi bir de sözle taciz ediyorlar.

+lanet olasıca eskişehir yolu kavşağı trafiği.
Şimdi nasıl oldu bilmiyorum ama eskiden berbattı.

+çöplerin sokaklara atılması. Çöp kutusu yok bu şehirde sanki her evi patlatacaklar anasını satayım. O zaman müsait bir yerlere betondan falan birşey yapın. Pislik akıyor resmen.

+bitmeyen metro çalışmaları, bakan başbakan, cumhurbaşkanının yoldan geçmesi için yola çıkmadan 2 saat önce yolların trafiğe tek şerit olarak açılması hatta çoğu zaman kapatılması.

Ve bunlara benzer şeyler.
istanbul'da oturuyor olmasından baska bisey olamaz zira ankara çok seksi bir şehirdir. Aşkları da unutulmaz.
-Deniz yok.
denizi yok bahanesini söylemeye gerek yok en önemli sebep sevdiğin kişilerden uzak olmak, alışılmış hayatına dışına çıkmak, ev kiralarının veya fiyatlarının çok yüksek olması, ulaşımın berbat olması, akşam 8-9 dan sonra hayatın durması, bir de malum er kişisi.
hayatımdaki en mutlu günleri burada geçirdiğim doğrudur , o yüzden sevmeliyim gibi bir algı oluşsa da bu şehir öyle bir şehir ki bana bunların hepsini ödetti , verdiği 1 mutluluk için beni 10 kere perişan etti , o yüzden ananı sikeyim ankara , nefret ediyorum senden amk.
Kışın soğuk yazın toz. On yıl yaşadım bu ikisinden şikayetçiyim bununla berarber ankarayı sevmemek için ya istanbulda ya izmirde yaşamak gerek bu iki şehirde yaşamayıp ankarayı sevmeyende sıkıntı var.
insanları, düzeni ve havası berbat..
bazı taksiciler ulan trafikte arkana yapışıyor..
sınırları içerisinde askerlik yapmış olmak. kızılay'dan tiksindim 6 ayda.
tabii ki amkaragücü.
bir insan ankarayı neden sevmez ki.
ah canım başkenttir orası.
güzel pavyonları da mevcuttur.
Ankarayı anlayamamak, yaşayamamak.
yokuşlarından arabalar kayacağına yokuşları bize kayıyor da ondan.
denizi yok.
Anitkabirin orada olması.
istanbul'a uzak olması.