bugün

Kızılay dır. Istanbul ve bir izmir de yaşamış biri olarak söylüyorum kizilay da ki o ortamı hiçbir yerde bulamadım.
ben bir izmirli olarak ankarada da istanbulda da bulundum. kusura bakmayın ama istanbul çok daha guzel.
ankaranın insanları çok asabi, iklimi karasal her şeyden onemlisi denizi yok. şimdi "ama istanbulda trafik vaaar" diyenler çıkabilir, ankarada da var efenim. ankamall ın onundeki yolda istanbulda gormediğim trafiği gordum.
Tek birsey vardir oda Anitkabirdir.
insanlarının tipik moron olmaları. ulan bu kadar soğuk olur mu bi şehrin insanı ?
ankara mı ? bildiğimiz megaköy ankara mı ? bırak istanbul'u izmir'i hatta bursa'yı gider çanakkale'de yaşarım. orası da ankara gibi taşra ama en azından doğa var.

not: ankara'da 7 yıl yaşadım.
görsel
yolda daha az vakit kaybetmek.
yollarinin genis olmasidir.
Nüfusunun daha az olmasından dolayı daha az trafik çilesinin çekilmesidir. Ha bir de ankara'da kaybolmak, istanbul'da kaybolmaktan daha zordur.

(bkz: in my opinion)
denizin yok ama dümenin gök be angara.
daha az kezban olmasıdır. istanbul'da doğulu ve boğulu kız çok olduğundan kezban kız daha fazladır.
-Kuru soğuğu.
-üniversitelerin tatillerinde ölü şehir oluşu.
-denizinin olmayışı.

Pardon yanlış oldu.
Toplu taşıma araçlarında saygı diyen hiç 511- 512 ye binip göbekli abiler tarafından tacize uğramış, sırtında ders kitaplarla ayakta o kadar vakti hiç tutunmadan gelmiş mi acaba? Adam Ümitköy' den biniyor otobüse toplu taşıma araçlarında saygı var. Bok var bok.
Ankara' yı istanbul' dan güzel kılan tek şey dostlardır kesinlikle.
Edit: aspava diyeni ayakta alkışladım.
belediyenin önündeki fışkiyedir.
Ankaralılar kendi dalgalarıyla eğlenir istanbullular denizin dalgasıyla.
kesinlikle doğup büyüdüğüm yer olması. akşamları konur sokaklar ve sakaryada ki barlar. oturup takılcak çok fazla mekan olması. Göçün istanbul' daki kadar çok olmaması ve daha sakin olması. nüfus ancak 5.000.000 ve bu da hoş bi şey.

Edit: ankara' da deniz yok diye bahane bulan yılda 1-2 kez istanbul' da veya diğer denizli şehirlerde denize giden gören san ki bir şehirde illa deniz olması şartmış gibi konuşan (bkz: varşova) (bkz: moskova) kişileride kınıyorum.
istanbula dönüşüdür.
Kızlaydır. karanfil sokağın denizden güzel çicek kokularını içe çekmektir.
olmayan şeylerdir.
yok ankara'yı bilmesem tamam. akrabam olmasa adım atmayacağım şehirlerden birisidir ankara.
Her iki pideciden birinin adının aspava olması.
Adamlık açısından ankara istanbul'dan çok öndedir.
Hâlâ daha görüştüğüm ankaralı kardeşlerim var.
Ankaragücüdür. Behzat Ç dir. Aştidir
kışın istanbul'dan daha soğuk olmasıdır.
anne babanın ankara'da olması. aklıma başka bir sebep gelmiyor.
tabii ki, melih gökçek. *
ihtiyar kitapevidir.