bugün

Ankara iyi, güzel, sakin bir şehir ama 2 günden fazla kalmak insanı sıkıyor. Her ne kadar memleketim olsa da, dayanılacak gibi değil.
bir zamanlar istanbul'dan ankara'ya dönüşü idi.

başına musallat olan gö.çek denen zat koca 24 senede koca beton bir köye daha da ötesi bir çöle çevirdi.

gökyüzünü aplayan akla ziyan çirkin ucube rant gö.delenlerini baktıkca
ebesi si.ilmiş sülietini gördükçe, ankara'Nın en güzel yanı artık ankara'dan kaçışı oldu.

içerde ve etimesgut'daki askeri bölgelere de toki ile moki ile çökmeleri an meselesi.
kumrular caddesi'nde saraçoğlu mahallesine rantsal çökme için her türlü hazırlık yapıldı.

eğer kaçışı akşam saatleri esenboğa tarafından yaparsan,
pursaklara girerken ulus pavyonları ışıklandırılmış gibi toki konularını göreceksin.

ardından 10 milyonluk ankara kapıları sana son bir el hareketi yapacak.
Ayazınla tehtid etme beni Ankara hayallerimi yaksam ağustosu yaşarsın.
Pavyona gitmek. Pavyon kültürü çok gelişmiş. Evet.
istanbula dönüşü. ankara kadar boktan bir şehir yok lan dünyada. taş yığını amk.
Sırf işim için bulunduğum il ama buraya ankara demeye bin şahit ister. Projem bir an önce bitse de evime dönsem sağ salim. 7 yıl öncesine kadar eski sevgilim için geldiğim ve askerliğimi yaptığım şehir. Onların haricinde benim için pek bir anlam ifade etmiyor. Aksine beni huzunlendirir.
Anıtkabir in orada olması.
benim orada olmam olabilir.

bir de serdar var tabi.
Projenin bitip ankaradan gideceğim günün gelmesi olacak.
Kuzenim oradaydı şimdi okulu bitti geri döndü bir zevki kalmadı. Gidilse gidilse Anıtkabir için gidilir oldu, yeter bence.
Ahırlarıdır.
Notere gidip araziyi sattığım zaman.
soğuk olması. soğuğu çok severim de.
istanbula dönüş yoludur, evet.
- kızılay' ın kalabalığında yürümesi,
- tunus caddesinde içmesi,
- rumeli ve beykoz' da tuzlama içmesi,
- behzat ç.,
- gençlerbirliği,
- ankaragücü.
Istanbula dönüş yoludur kesinlikle uzun yıllar istanbulda büyümüş ve yaşamış biri olarak. Askerliği ankarada yaptım ne zaman istanbul yoluna çıksak araçla hep terhis olup istanbula döneceğim günü hayal ettim ve sonunda da o yollara düştüm sağ salim. Ankaranin kendine has tuhaf bir çekim gücü var sevdiğim bir memleket değil ama geçmişin izi üzerine yapışıyor üzerinden yıllar geçse de. Hem mutlu olduğum hem de hüzünlendigim şehir. Dolu bir kalabalık var şehirde tıkabasa dolu her yer insan fışkırıyor ama sen yalnızsın, bir başına o kalabalık içinde.
Meşhur olduğu gibi, istanbula dönüş yoludur. Evet.
çorak bozkır olmasıdır. şurayı nasıl başkent yapmışlar aklım fikrim almıyor.
Çocukluk anıları.

1999-2002
ankara'yı seven biri için istanbul'a dönüşü değildir.
Sevdiceğin olmasıdır. Her nerede olursanız olun sevdiğiniz kişi yanınızdaysa orası cennettir. Canım Ankara'm.
demetevler.
istanbula dönüşü diyenler hadi bakalım otobüs kalkıyor yerinizi alın...
Esenboğa havalimanı.
8 yaşında ilk aşkı Ankara'da yaşamış olmak.