bugün

maçı kimin alacağını bilemediğim için yusuflandığım durumdur. ne bok vardı da ankara yazdıysam lan. ankara yazın. bana sıra gelmesin.
türkiye' nin iki köklü hukuk fakültesini bir araya getiren karşılaştırma.
ankara yer bitirir.

edit: üstüne paket yapıp yediğini geri yollar.
istanbul hukuk tabiki yalnızca üni olarak düşünmeyin şehride düşünün ankarada zaman geçmez, kendimden biliyorum istanbulda ise okul sonrası taksim var. Ayrıca detay olarak özel hukukta istanbul ezer geçer kamu hukuku dallarında ankara hukuk ezer geçer.
Hukukun üstünlüğü galip gelecektir.(hukukun üstünlüğü derneği)
hala tam olarak yanıt bulamamış ve birbirlerine karşı amansız bir rekabet içerisinde olan yetişen üst düzey hakim,savcı ve hukuk adamının toplam yüzde seksen gibi bir devasa çoğunluğunu oluşturan iki köklü eğitim kurumu iki dev çınar.ama hangisi?
hadi bakalım çocuklar karşı kaldırıma en yakın kim işeyecek yarışmasından daha az merak edilendir.
esasen teknik olarak istanbul hukuk çok daha iyi bir fakültedir. gerek akademik kadrosuyla gerek de şehrin olanaklarıyla ankara hukuk'tan çok öndedir. istanbul hukuk'tan siyaset adamı çıkar ankara hukuk'tan hakim savcı çıkar. istanbul hukuk, son dönemde hükümetin hukuk fakültelerinin kontenjanını arttırma politikasından nasibini almıştır ve bir zamanlar öss puanında ankara hukukla yarışırken şimdi onun bayağı bir gerisine düşmüştür.
ikisi de gayet iyi fakültedir fakat eğitim mantıkları, öğrencilerine verdiği eğitimin misyon farkı barizdir. ankara hukuk hakim savcı, istanbul hukuk ise avukat yetiştirir. bu bakımdan ikisi de gayet iyidir, bu kıyaslamada bir sonuca da varmak bu bakımdan zordur.
ankara hukuk'ta da istanbul hukuk'ta da kitap okumadan, fotokopilerle geçen öğrenciler vardır. benim gözlemlediğim; ankara'da daha çoktur. ikisi de büyük hukukçular yetiştirmiştir ve büyük hukukçuları bünyelerinde bulundurur. bu iki şıktan ankara'yı seçenler ankaralı,istanbul'u seçenler istanbulludur.mühim olan hukukçu olmaya çalışmaktır. ben kendimce akademik bir değerlendirme yaptım ve istanbul hukuk fakültesinin her alanda esip gürlediğini gördüm.
istanbul hukuk.. Her türlü öndedir. Bir insanı şekillendirecek olan şey sadece okul değil yaşamıdır çünkü.
ankara hukuk bırakın, istanbul'u. türkiye'de hiçbir hukuk fakültesi -buna galatasaray da dahil-ankara ya rakip olamaz.
hakimlik-savcılık sınavına hazırlanan her arkadaşımın benden notlarımızı, takip ettiğimiz kitapları, makaleleri vs istemesinden dolayı sadece bu unsura bakaraktan ankara hukuk cevabını rahatça verebildiğim karşılaştırma.
iki güzel ve kaliteli üniversitenin artık eskisi kadar başarı oranının olmaması ve liderliğini çoktan özel bir üniversiteye kaptırdıklarını düşündüğüm durum.
(bkz: bilkent hukuk)
ankara hukuk tabi ki. Erdal beşikçioğlu'nun şehri, daha ne olsun ya la!
türkiyenin en iyi ve en köklü hukuk fakülteleri oldukları düşünülebilir. istanbul üniversitesi özel hukuk, ankara üniversitesi kamu hukukunda tercih sebebidir. Ancak Galatasaray ve Koç'tan sonra ikisi de eski popülaritesini yitirmiştir, işin gerçeği de budur.
Hukuk bürolarıyla çalışan bir büronun personeli olarak rahatlıkla diyebilirim ki Türkiye'nin en popüler ve yurtdışındaki firmalar tarafından en çok tercih edilen avukatlık bürolarının %90'ı halen istanbul Hukuk mezunlarına aittir.

istanbul'da açılan bir büro Ankara'ya göre lojistik olarak avantajlı olabilir ama bu kadar da fark olmaması lazım.
istanbul hukuk siker. bi kere ankarada yaşayan bir mağdur olarak söylüyorum ki hem hukuk okuyup hem de ankarada olmak kaderin cilvesinden başka bir şey değildir. ayrıca denizlerin taylanların adım attığı kampüslerde dolaşmak ayrı bir olaydır.
önemle söylüyorum;

ankara huktan savcı hakim çıkar avukat olursa aç kalır aç.

istanbul hukutansa başarılı avukatlar çıkar.
hukukun döndüğü yer ankara olduğundan elbette ankara'nın yeneceği karşılaşmadır.*
Biri komşumuzdur diğeri hiçbir şeyimiz.
ikisi de bir dicle hukuk etmez. benim güzide üniversitem bir başkadır.

edit: şaka lan şaka ikiside iyi üniversite. bir maça dönüştürecek olursak. ankara 4-2 maçı kazanır. istanbulu gömer. istanbul biri penaltıdan biri kafa vuruşundan olmak üzere 2 gol atar. ankara birini 90'a takar. birini class bir şekilde ağlara yollar. biri estetik bir vole biçiminde ağlarla buluşur. son golüde kaleciyi çalımlayıp atar. her türlü ankara parçalar..
gereksiz karşılaştırma. aslında söylenecek çok şey var ama her harf gerizekalı tercih dönemi ergeninin işine yarayacağından susuyorum. tercihler bitince tekrar geleceğim.
istanbul hukuk daha üniversitedir.
ikisi de her yıl yığınla insan alır. tam 800. *