bugün

ankarayı bir kere dahi görmüşlerin hak vereceği olaydır.
bilmeyenler için anlatıyorum:
düşünebildiğiniz en beton yığını şehri düşünün. yüksek yüksek çirkin binalar. bir tane kızılay denen yeri var. bütün ankarayı oraya sığdırmışlar. karanfil sokak (1-2) desen gençlerin takıldığı yerler ama beş para etmez. yıllardır geçiyorum (yaklaşık 18 yıldır) hala alınacak, gezilecek doğru dürüst bir şey görmedim. sakarya desen leş gibi. olgunlardaki kitap muhabbeti olmasa orası da bir şey olmaz. ulus falan anlatılmaya değecek yerler değil. başka da ankara namına hiçbir şey yok.

bir kurtulamadım bu şehirden.
ankaraya ve ankaralı olan hiçbir kıza şansım tutmadı. hepsini sevdim ciddi düşündüm ama olmadı. ankaradan nefret etme sebebim bu ama bi o kadar da severim bu gri şehri.
gayet normaldir. soğuk, renksiz bir şehir, asık suratlı insanlar, bir kısmı odun. zevk sahibi bir insan niye sevsin ankara'yı?
bunu diyen kardeşlerimizi bir konyaya bekleriz.
(bkz: ya sev ya terk et).
ya siz ne diyonuz arkadaş? böyle bi şehirden nefret edilir mi:

http://i.ensonhaber.com/r...ler/diger/ankara_3282.jpg
ankara'yı anlamlı kılan kuru kalabalığı, kızılay'ı ulus'u değil; ankara'da insanın yaşadıklarıdır.

misal, aşti bi b.ka benzemez; kavuşmaları ve ayrılıklarıdır değerli kılan.
nefret değil de , deniz aşığıyım deniz olmadını bildim için kötü oluyorum.
Başta nefret edersin. Sana hatta bak giderken özlersin buraları diyenlere ayrıca gıcık olursun. Ama sonra ayrılınca özlersin, benim gibi iki de bir gidip tatil yapar gelirsin. Nefret edilecek şeyleri var mı , vardır ama hangi şehrin yok ki .
o da sana bayılıyordu zaten.
neden mi?

deniz yok.

saygılar sunuyorum azizim...
Galaksinin en saçma duygusudur.
Atatürk var atatürk.
klasik olarak ee denizi yok bu angaranın denildiğinde, niye la biz balık mıyız ? cevabını verir klasik ankaralı..
Deniz yok diyenler annemler tekirdağ da yaşıyor.Arada ziyarete giderim deniz var da ne oluyor?insanlar ve belediyesi kıymet mi biliyor? Hoop koca şehrin kanalizasyonu denize boşaltılıyor ve deniz bok kokuyor.istanbulda aynı şekilde.Ankara en azından düzenli bir şehir.
varsa bir sebebi o da şu olurdu..

ankara, çomaryoğun ve barzo dolu bir kenttir..

bağzıları yozgatın bağrından kopup da gelmiş gibi..
Deniz sıkıntı olmuyor her yağmur yağdığında birçok köşe başı, kavşak yada alt geçitlerde küçük denizler oluyor.
yedi düvel istanbul a Talip olmuştur ama ankaranın yüzüne kimse bakmamıştır.

saygılar sunuyorum azizim...
Kısaca bi bok yok sevgilim.

Yani bilmem kac şehirle kısyasladım, amasra bile burdan daha mühim.
Adam değildir.
Ankara'dan nefret etmek adına milyonlarca sebep bulunabilir, ama Mustafa Kemal gibi tek bir sebep Ankara'yı sevmek için yeterlidir.
kendimi bildim bileli buralıyım. bu yüzden kızamam nefret edemem belki. birisine sormayı düşündüğüm bir şey var. red cevabı alırsam muhtemelen bu beton yığınından ben de nefret edeceğim.
Gayet de normal eylem. Denizi yok, bir sikimi yok sırf beton. insan sıkılır tabi.
Bu yaza değin severdim.
Hatta araba alsam alakasız alabileceğim tek plaka 06 derdim.

Ama şimdi..
Uzak olsun.

istanbul, izmir daha sıcak geliyor hatta.
tofaşçılarını yok edebilsen güzel şehir aslında...