bugün

Ankara'da aşık olmaktan ziyade istanbul bebesi nasıl bi tamlama?
Adam gibi sevmek ne demek? istanbul'da yaşayan insan adam gibi sevemez mi. burda adam gibi sevmenin temelini ankaralı olmak mı oluşturuyo ankara'da aşık olmak mı? istanbul'da yaşayan ankaralı adam gibi aşık olamaz mı? Özel isimlere gelen -de, -da ekini ayırman gerektigini sana ogretmediler mi?
(bkz: çık git şu sözlükten)
seyir dir. fikrim dir. aba pikniktir. büyülü fener dir.

Ankara her şeyiyle başkadır. Alışması zor ama aşkları pek güzeldir.
öyle istanbul bebesi gibi değil adam gibi sevmektir. sanki ankaralı olmayanlar sırf aksiyon olsun diye seviyorlar.
boğaza bakmazsın kuğu izlersin. sanki kuğu izleyince ufkun açıldı. sanki dünyada tek kuğu ankara'da var.
sevgilini dost kitabevinin önünde beklersin. sanki başka şehirlerde kitabevi yok.
konurda banklara oturursun insanları izlersin. sanki başka şehirlerde bank da yok, insan da yok.
mernuşta rakı içersin be. sanki rakı ankara'dan başka yerde içilemez. edirne'de bile.

abartmayın lütfen.
ruhsuz şehire inat heyecanlı kalplerin,
üşüyen ellere inat sıcak yüreklerin,
gri duvarlara inat pembe hayallerin,
ciddiyete inat içten bir gülümseyişin,
bozuk kaldırımlara inat aşkınla uyumlu yürümenin,
ikaruslara inat yalnız sevdiceğin sesini duymaktır ankarada aşık olmak.
Ankara da ya okunur yada aşık olunur sözünü akla getirir.
Haliyle her harfi doğrudur.
Ankara düzenli şehirdir , hatta o kadar düzenlidir ki ankara'da aşık olanların ilişkileri de düzenli olur.
Yıllardır yaşadığım aşklardandır.
Zor iki gözüm.
Ankara..
o beton, taş yığınlarının arasında bir direniş gibi birbiri için atan iki kalp...
(bkz: yılmaz erdoğan) ın en güzel halini anlattığı hadise. yanında ankara'ya aşık olmayı da gerektirir.
(bkz: ankara ayazı)
aşk değildir o, aşk olsa duramazdın.
çok istedigimdir. okul falan güsel olur ya *
Ankara'da aşık olmak..

Deniz yok, martı yok, ünlü yok, lüx abartılı mekanlar yok. Ankara, hayatın gördüğün gerçek renklerinin bit araya toplanmış hali. istanbul gibi, izmir gibi, Antalya gibi toz pembe şehirler değil. Ankara hayatın ta kendisi. Acısı var, tatlısı var, Güzeli var. Ankara'da dosdoğru bir hayat var.

Antalya'nın yaz aşkları meşhurmuş. Çeşmede Ağustos'ta aşk başka olurmuş. Yaz biter Antalya biter? Ağustos biter Çeşme biter. Ankara Şubat'ın soğuğunda sevmenin, aşık olmanın adıdır.

istanbulda hayat koşturmaca üzerine. Aşık mı oluyorsun maratona mı koşuyorsun belli değil. Ankara'da herşey durağanken, sadece baktığın gözlerde hayatı Yaşarsın. Gerçek Aşkı Ankara'da bulursun Aslanım..

Boğaz Olmasın, deniz Olmasın, abartılı mekanlar Olmasın, toz pembe hikayeler Olmasın. Sen ol, ben olayım. Şehre meydan OKUYALIM..
insanda başka bir şehirdeyse eğer ankara'ya gidip aşık olup dönme ya da zaten aşık olmuş ise özlemini kabartıp gidip sevgiliye sarılma hissiyatı yaratan süper bir vedat sakman şarkısıdır. zuhal olcay'da tadından yenmez bir şekilde yorumlamıştır. ben iki yorumu da seviyorum gerçi.
Istanbul da 500km uzakta aşık olup sonra bir de ankara da tekrar aşık olunursa yasadiginiz uzun mesafe iliskinin degerini anlarsiniz. Ankara nin havasindan mi bilmiyorum ama o saganak yamurun altindaki sicakligi hissetmeniz gerek. Tabi sonra unutamiyorsunuz o gunleri, hatta ayrilirsaniz hic unutamazsiniz. Aşk unutulmaz ki.
Aşkların en delikanlısını yaşamaktır.
Zamanın durması belki de onun dışında herşeyin son bulması ..
Yalnız sadece ankarada değil. dünyanın neresinde olursa olsun..
görsel
'memurların aşkı büyük olur' isimli parçada anlatılan eylem biçimidir.

(bkz: aşkım senin için bu akşam kırmızı ışıkta geçicem)
ankarada hiç aşık olmasam da hala ankarada olan birine aşığım. çukurovalıyım. ömrüm boyunca sevemedim kuru ayazları. ama ne zaman bu kız aklıma gelse o ayazı özlüyorum. ömrüm boyunca ankarayı hiç gezemedim ama aştiden görünen kısmını özlüyorum. behzat ç'yi bile bazen sırf onun için özlüyorum. ne diyelim ben ankarada bile uzaktan seviyorum.
ankara'dan bir kuş uçtu, güneye doğru...
Üff tarifsiz duygu.
Stresinizi bir deniz kenarın... tamam vurma .
ankara'da sadece asik olunur zaten, sevecek denizimiz ormanimiz olmadigindan biz de birbirimizi severiz.