bugün

T.A.K. adlı şarkıyı söyleyen izmirli rock grubu
(bkz: kansizlik)
(bkz: kanciklik)*
esas ismi ''talesemia''dır,boktan bir şeydir... adama futbol oynatmayan bir şeydir... çaresi de şimdilik yoktur..
ta m.k. şarkısındaki samimiyetin gönüllere taht kurduğu izmirli grup
talesemi : akdeniz anemisi: hemoglobin eletroforezi testiyle tahlili yapılan bir hastalıktır. anne ve babanın tasıyıcı olması durumunda çocugun bu hastalıga sahip olması muhtemel ölümcül bir hastalıktır. şu anda tedavisi olmamakla birlikte sadece kan nakli yapılabilir.kemiklerde kırılmalar, halsizlik, vucudunda sararma , damarlarında sertleşme vs tanılar görünmekte. ayrıca genellikle kütahya, mersin, izmir , trakta yöresinde görülmesinden dolayı bu adı almıştır. akdeniz yöresinde bu test zorunlu olarak nikah dairelerinde istenmektedir.
(bkz: anima)
bornovada ooze barda cıkan kendilerini dinlemekten cok zewk aldıgım grup.Özellikle vokal psycho sarkısını cok güsel söylüyor oda ayrı bir gaza getirio yaniii
insanda intikam ve karşı cinse duyulan öfkenin kabarmasını sağlayan tak şarkısıyla internette pek bir gözde olan grup.
dau unıversıtesının en cok sevılen hocalarından olan ferah hocanın korktugu zamanlarda uzatarak kullandıgı (annemııııı)onu cok sevımlı yapan kelımedır
''geldık o malum sarkıya arkadaslar bilmneyenler varsa bılenlerde ogrensnler bu sarkıyı solemeyı cok sevıyorsunuz bılıoruz hepımızn kuyruk acısı var onuda bılıyoruz.dun programda bisey solemiştık arkadaslar kopekler için uzulmeye degmez kopekler burunların dıbınde bile olsa renk koru oldugu için gokkusagının o guzel renklrini goremezler.bizde zamanında bir kopege gokkusagının renklerini gordugumuzu anlatmaya calıstık ama hiç bir kopegi inandıramadık arkadaslar sizi uzenın sızı uzenın sızı uzenın taa AQ''dıyen izimirli grup
(bkz: talasemi)
gre kelime listelerinde mevcuttur.
(bkz: akdeniz anemisi)
Sözlerin bıçak gibi
Deldi geçti ciğerimi
Sana verdim yüreğimi
Tüh *mına koyayım

seni gördüm bir cafede
yanında beş Lavuk iLe
seLam verdim *iktir çektim
yuhh *mına koyayım....

Gözyaşlarımla birlikte yağan yağmur damlaları
Meğer aşkımızmış bilemedim ben
Ben seni sevdim ya o bana yeter köpek!
Sende beni terkedip siktir olup gittin ya
Bende senin gibilerin ta... *mına koyayım...
kansızlık hastalığı..
her ayrılığın sonunda canı acıyan er kişinin gizli gizli söylediği sözleri çıkıp babalar gibi müzik yapmış olan grup.
aklıma gelmişken , sana verdiğim yüreğimin ta a....goyayımm!
küfürlü şarkı dendimi dethkrüş varken anılmaması gereken izmirli tırto grup.
kayahan'in bir yemin ettim sarkisini coverlamis ve carsamba, cuma ve cumartesi aksamlari sirf bu parcayi dinlemek icin beni ooze bara goturebilen dinlenilebilir ve sempatik bir grup. album hazirligi icerisindelermis. hayirli olsun diyelim.
`köpekler için üzülmeye degmez
köpekler burunlarının dibinde bile olsa
renk körü oldukları için
gökkusagının o güzel renklerini göremezler
bizde zamanında,bizde zamanında bir köpege
gökkuşagının renklerini gördügümüzü anlatmaya çalıştık ama
hiçbir köpegi inandıramadık` sözleriyle büyük ilgi çekmis sarkıya sahip izmirli grup
acayip gaz şarkıya sahip grup.yıllardır beklenen şarkı bu işte!helaller olsun..
an itibari ile dinlemekte olduğum, muhteşem bir şarkı mı serzenişmi anlayamadığım ama pazartesi bizzat yerinde dinleyeceğim grub.
Kısaca, halk arasında kansızlık olarak bilinen anemi, alyuvarların sayı olarak az olması ve alyuvarların içerisinde bulunan hemoglobin adı verilen maddenin miktarının azlığıdır
(bkz: yeşim salkım)*
gitaristi deli olan grup*. alkolün verdigi uyku sersemligine ragmen, hatırladıgım kadarı ile belki bir gün özlersin şarkısını da gayet iyi yorumlayan grup.
kişiye ölü rengi bi cilt sağlayan, adet sancısını yüz katına çıkaran, biraz havasız ortamda kalındığında hemen baş ağrısı baş dönmesiyle kendini hatırlatan rezalet bi rahatsızlıktır. sayesinde hassas, çeşit çeşit hastalığı bünyesinde barındıran hastalıklı birine dönüverirsiniz.