bugün

ana dilimiz ana dilimiz diye tutturanların ana dilleriyle mutlu ve rahat yaşayabilecekleri yerlere gitmeleri isteğidir.

ana dilmiş..bu da yeni çıktı. yok aslında yeni çıkmadı da bitleri kanlananların dili açıldı. bu ülkenin ana dili türkçe'dir ve bu ülkede yaşayan eğitilmekte zorlanan kişiler de dahil türk dili ile eğitilecektir...
ırak olabilir ya da suriye. tabi kabul ederlerse. orada ana dilinizi mi konuşursunuz yoksa baba dilini mi orası meçhul artık.
(bkz: komünistler rusyaya)
(bkz: türbanlılar arabistana)
anadilde eğitim isteyenler alabilecekleri yere...

zaten ülke dediğin sen ben bizim oğlan hacu...

faşizmin halkın içine ne kadar sindiğini gösteren bir siktir çekme eğilimidir. kimi hangi topraklardan kovduğunu anlamalı önce insanlar tabi.
saygısız söylemdir.
tam tersi durumda olduğunuzu ve baskın dilin kürtçe olduğunu düşünün. empati yeteneğiniz yok o belli de, insanlığınıza ne oldu?

ha pardon, önderiniz tayyeap di mi: (bkz: ananı da al git)

edit: bunu açıklamak zorunda bıraktığınız için utanınız. kürt değilim.
"biz türk dili ile verilen eğitimi anlamıyoruz, bebelerimizi eğitemiyoruz." diye zırlayanlara söylenebilecek yegâne söz. bu durumda kendi üslûplarıyla konuşmak gerekir aslında. "ha s..... diyoruz" demek gelir içten ama seviyeyi korumak gerekir hesabı yapılarak susulur.
gerçi desek de anlamazlar nasıl olsa bu dediklerimizi. ana dilleri değil ya!

bu ülke bu lafı edenler gibi kanı bozukları bile türkçe okutup adam ettiyse çocuklarını da eder kimse tasalanmasın!
ırkçılıksa ırkçılık. insanlık dışıysa kabul. insanlığımıza ne olmuşmuş. zamanında dedelerimizin kürt'üm - türk'üm demeden omuz omuza çarpıştığı bir memlekette bölücülük yapmak çok mu insanca? ekmek yediğin toprağa ihanet etmek çok mu insanca? ırkçıyım arkadaş. bu ülkenin bütünlüğüne kasteden herkesin soyuna lanet okuyorum. insanlık dışı mı? insan değilim.
bir devletin resmi dili vardır ve olmalıdır. bu ülkenin de resmi dili türkçedir. biz bu sayede devlet bütünlüğünü temin eder,idari,siyasi ve adli yazışmalarımızda bu dili kullanır bütünlük sağlarız. sen ordan çıkar yok efendim ben anadilimi istiyorum dersen sana zaten yasak yok. konuş kardeşim konuş,seni susturanmı var. dil okulları açıyorsun, senin dilinde yayın yapan devletin resmi kanalı var, gazetelerin ve dergilerin yayınlanıyor. özel tv kuruyorsun bişey mi dedik (aslında demeliydik). ama yok ben daha ötesini isterim, bu yetmez diyorsan buraya kadar hacı. anadil falan derken özerklik istemeye başladınız.bu ülkede yaşıyorsan mecbursun türkçede konuşacak ve yazacaksın.
(bkz: karşı ki dağları ben yarattım)