bugün

deva'nın amoksisilin ve klavulanik asitten olusan genis spektrumlu antibiyotigi.

(bkz: augmentin)
(bkz: croxilex)
(bkz: çocukluğa dair kusturan detaylar)
50 tanesine 70 tane promosyon almış eczacının her önüne gelene satmaya çalıştığı ilaç. faydalı mıdır? evet gerçekten etkili bir antibiyotikdir ama düzenli kullanımda.
kaşla göz arasında bir anda çürüyen 20'lik dişilerimi çektirmek için gittiğim doktorun yediğim beşinci iğnedede dişimin uyuşmaması üzerine vermiş olduğu antibiyotik.
midemin götümden çıkması için zorlayan, unutkanlık ve kafa yapan ağır bir antibiyotik.
genelde diş operasyonları öncesi diş hekimlerini verdiği ilaç. kişide unutkanlık ve tuhaf bir ağırlığa neden olur.

son günlerdeki "ne içtiysen aynısından istiyorum." sorularına verdiğim cevaptır aynı zamanda. artık şu diş çekilse de kurtulsam şu antibiyotikten dedirtir.
uyku getiren antibiyotiktir.
2 gündür yoğun bir şekilde ateşlendiğim için aile hekimine gittim reçeteye bu ilacı yazmış doktor, gittim aldım. afedersin de amoklavin sen ne çükübik bir şeysin lan. ayık gezemiyorum resmen kafam güzelleşti, ot içmiş gibiyim şuan kodumun antibiyotiği tü kaka hııı ! **
kafa bir antibiyotiktir, olsa da içsek güzel güzel uyusak.
Bir sabah uyandigimda disimin zonkladigini hissettigim 1 haftadir cektikten sonra amoklavin ve (bkz: apranax) ile kendime geldigim ilactir. Doktor bu ikiliyi iki gunden fazla kullanma dedi ayrica belirtiyim. Kafa yapmadi bende uykuda olmadi oyle ki sabah 5:30 da uyanip 3 sinava girip gece 00:30 a kadar ayakta kalmisligim vardir. Bu arada disim iltihaplanmis ayrica belirtiyim sosyal mesajimida " Anani doviyim dis perisi" soylerek kapatiyim.
risperdal ve prozac.
bir ara disulfiram kullanmıştım.
anjin olduğum yetmiyor şimdi de bronşit oldum. her seferinde olduğu gibi yine amoklavin 1000 mg yazıldı reçeteye. günde 2 tane düzenli bir şekilde tüketmeme rağmen hiçbir faydasını göremediğim antibiyotik. ayrıca uyku, halsizlik vs. en ufak bir yan etki yaratmıyor. son 4 aydır belki 5. defa anjin oldum. her seferinde aynı antibiyotik. nasıl bir bünyem varsa hiç bir halta yaramıyor bu antibiyotik.

amoklavin fayda etmedi diye başka bir antibiyotik(avelox) yazdı doktorum. ki hiç tavsiye etmem.

tanım; piyasadaki en güçlü antibiyotiklerinden biri(ymiş) amoklavin.

ha unutmadan, diş ile ilgili entry leri okudum da söylemeden geçmeyeyim, belki bir yararı dokunur şu kardeşinizin. diş ağrısı deyince bi profenidden şaşmayacaksın. 5 dk'da kesip atıyor. geçenlerde dişçiye gittim, 3 tane çürük varmış, sinirlere kadar ilerlemiş. bu aşamaya gelinceye kadar ağrılarımın durmasına bi profenid yardım etti.
5 gün düzenli kullanıldığı halde kafa mafa yapmayan, ikiye bölünmeden yutulmaması gereken ilaç. yani yutarsınız da zorlamayın gerek yok.
Tribün dergi'den şutlanmadan önce kullandığım nickimdi.
eşşek kadar hapları olan antibiyotik.
3 saattir ota boka gülmemi sağlayan ve uyku getiren ilaç. bildiğin kafa yapıyor hatta bu entry girerken bile gülüyorum. noluyo aq?
Sabah görürüm ben seni antibiyotigi. Kalkar kalkmaz lavaboya kos da etrafı batirma bari.
harika bir ilaç. anında keser ağrıyı sızıyı.
Ağır etkili antibiyotik ilacı.
Diş ağrısında, kulak iktihaplanmasinda doktorların reçetelerde bolca yazdığı ilaç.

Dikkat : reçetesiz kesinlikle kullanmayın, Doktorunuza başvurarak tüketin.
evvel zaman içinde babamın sigorta primlerini ödemeyen deva şirketi. babam bir zamanlar devada çalışmış. Amoklavin 1000 yerine augmentin 1000 kullanabilirsin.
Reçetesiz kullanılmaması gereken antibiyktik ilaçtır.
Diş iltihabını dağıtmakta birebir antibiyotik. Dişiniz apse yaptıysa bin mg alın maşallan Osmanlının akıncılar kolu gibi gümbür gümbür yok ediyor bakterileri.
Antibiyotık ilaçtır. Hiç sevmem.
Antibiyotikler şeker, gofret, baklava veya eti çanga değildir. Aranızda sevgi bağı oluşması gibi bir durum yok yani. Ya ihtiyacınız olur içersiniz ya olmaz içmezsiniz.
Tüm gece uyumayan 5 yaşındaki kızımı, acile, oradan kbb ye götürmem sonucu doktorun yazdığı ilaç. Orta kulak iltihabı olmuşuz. Allahım tüm hastalara şifa versin.