bugün

pdfsinden ilk 3 bölümünü okuduğum ve yakında basılı olarak alacağım kitaptır.

kitaptaki argümanların metodolojisi ile ilgili düşüncelerim için: (bkz: #31597661)
tanrıya genel kanıt oluşturacak şekilde sunulan argümanlar belli bir dine salt olarak yorumlanamaz. önce teizm, deizm, islam ayrımını bir öğrensin.

ayrıca şu dağlara bak ne kadar güzel, bunlar nasıl kendi kendine olurdan öteye gidemeyecek muhabbet bunlar.
allahın varlığını kanıtlayamazsın. yokluğunu da kanıtlayamazsın. hep boşa konuşuyorsunuz. dünyanın sonunu para ve inanç ayrılığı savaşları getirecek.
sadece caner şarlatan'ın nasıl bir yalancı olduğunun delili niteliğindeki hezeyanlar dizisidir.

bu soytarıların yöntemi hep aynıdır. kitaplarını kimlerin alacağını bilirler.

"nasıl olsa cahildirler, bilimden anlamazlar, boş kafalarını bezdirene kadar bilimsel ve bilimsel süsü verilmiş bilgi ile doldurduktan sonra (kuş göstermek; klasik dolandırıcı taktiği), söz konusu bilgileri kaşla göz arasında ve de saptırma yaparak, zaten tanrı'nın var olduğunu söylememi bekleyen, sorgulama yeteneği kıt ve zaten sorgulamak da istemeyen ebleh okuyucuma tanrının varlığının delili olarak sunarım. allah-u ekber deyip huzur içinde tosurur öküz."

diye düşünürler.
Allah yoksa şu dağları kim yarattı?
bir caner taslaman kitabı. Materyalist-ateistlere önerilir. Ve elbette teistlere de. Okuyun, okutun.
bi kaç kelimesi değiştirilerek odine kanıt da olur bu kitap.
deliller 5000 yıllık antik Hint, Yunan felsefesinden beri ortaya konan deliller. Bi zahmet özetten faydalanmak yerine asıl kaynaklarından okuyun. leibniz, anselmus gibi filozoflardan okuyun. işiniz gücünüz kestirme.
(bkz: pseudoscience)
(bkz: sözdebilim)

bir şeyin varlığını kanıtlamak için onun var olması gerekir. varlığın tanımı da "bazı şeyler bilimle açıklanamaz" değildir. karanlık madde bile kanıtlanmışken tanrı kanıtlanamıyorsa ortada bir varlıktan değil ancak ve ancak yokluktan bahsedilebilir. yok, bilimi bu işin içine karıştırıyorsanız da sizi pseudoscience köşesine alıyoruz. scientology'ye inanan mallardan bir farkınız olmuyor yoksa. onlar da bu tip sözdebilimle abuk subuk iddialar atıyorlar ortaya.
Uçan spagetti canavarının kanıtlarıdır!
adnan oktar'ın eski öğrencisi olan caner taslaman'ın kitabı. okuyup okutmadan önce bilin istedim.
adamın allah'ın varlığına 12 şüphesi varmışki 12 tane delil aramış.
Kitabı okumadan cahil cahil konuşmayın be kardeşim. Öteden laf atmak kolay tabi.
allah yoksa ateistler kimin olmadığına inanıyor ?
şu fani dünyada kaç milyar insan var ? hiç bir tanesinin parmak izi birbirinin aynı değildir. kar taneleri de öyle değil mi ? hepsi farklı.
niçin peki ? gözümüzün korneası da farklı. neden aynı olan 2 tane bile çıkmamış. bu şaşırtmıyor mu sizi peki ? niçin buna şaşırmıyorsunuz ?

o bilimle övüne övüne bitiremediğiniz aklınıza bir sorun bakalım bunlar neden farklı ?
tabi düşünebilecek kadar kabiliyetiniz ve kapasiteniz varsa. halbuki zerre kadar aklınız varsa bundan şüphe durmanız gerekirdi.

üstelik, yok olduğunu söylemeniz, delile dayanmayan bir iddiadan öteye geçmez.
12 delil nedir lan?
Bir sey ya vardir, ya yoktur.
12 ayri delil ile bir seyin varligini kanitlamaya calismak, sictigi halde yok aslinda ben osurdum ama kalan 11 madde ile de sivadim. Demenin baska bir yoludur.
Bütün quantum fiziginde elde ettikleri yeni bulgular allah'ın varlığına delildir.
kitabın ücretsiz pdf'ini buradan okuyabilirsiniz: http://www.canertaslaman....a12delilcanertaslaman.pdf
Allah denilen şeyi kanıtlamak için, muhammed in iddialarının kanıtlanması gerek,

Dinler, tanrı ile görüştüğünü öne süren şahısların iddialarıdıdır, yaratıcı inancı değildir
Ilk önce senin beynin yerinde olduğu ispatla kuş beyinli.
Ulan senin uğraşacağın başka konu yok mu.hayatını Cenabı Allah ile uğraşarak mı geçireceksin.belliki işin gücün yok yani domuz gibi sıçtığını yiyorsun.
insan doğduğu zaman bazı temel güdülere sahiptir.
Bilim bunu söyler ama nasıl olduğu açıklanamaz. işte bu açıklanamayan nokta bir hakikat eşiğidir.
Dünyada ispata en kolay gelen şey Allahtır.eğer 10 saniyede ispat edemezsem beni burda afişe eder ateyiz cool ergenlere madara edersiniz.(öyle dağlara bak falan diyerek değil)hemde adımı da burdan verebilirim.diyanet,sözlük admini yada mekke müftülüğü de bu konuda yardım isterse burdayım herkesin katılabileceği bir platform olursa ona da varım.
Şunu söylemeden geçemeyeceğim;tanrı ile allah çok ciddi anlamda karıştırılıyor.zira,islamiyetteki allah, tanrı ıspatı ile anlaşılabilecek birşey değil.
Allah yardım ede.
görsel

Okuduk, bitti. Okuyun güzel kitap.