bugün

her zammı imamoğlu yaptı sanan bir zekiye'nin sokak röportajında kullandığı cümle.
işte kültür bu !..

https://twitter.com/i/status/1566770863885647873

sözlüğümüzde de bunlardan çok var !..
bunlarla aynı havayı soluyoruz ya ona yanıyorum. klasik bir akepeli beyni...
şüphesiz allah her şeyin en iyisini bilir ve görür, o nedenle zamanı gelince inşallah başkanımızı da daha iyi yerlere getirecek.
tek uzuldugum sey sunlarin soludugu hava.
tamamen gereksiz, tamamen oksijen israfi.
abla zaten beynini elindeki balona doldurmuş tesbih gibi sallıyor. ama maalesef bunlar seçmece değil. bunlardan çok var.
sonra millet "bunlara oy kullandırılmamalı" deyince haklarında davalar falan açılıyor. aslında bunu söyleyenlere ödül verilmesi lazım çünkü böyle tiplerin kullandığı oy yüzünden bu ülke bu hale geldi.

kadına bak ya ayçiçek yağı 30 liradan 150 liraya geldi allah imamoğlunu bildiği gibi yapsın diyor. röportajı yapanda gram zeka olsa "o zammı imamoğlu yaptı demek peki kime oy vereceksiniz" diye sorardı. cevabı belli zaten ama en azından bizim söylediklerimizi tescillemiş olurdu..
bunlara rağmen ekrem agam istanbul'u almış ya. helal olsun adama !
yine iyi ; bunlara pahalılığın sebebi red kit deselerdi " allah red kit'i bildiği gibi yapsın " derlerdi. yırttın yine red !..
işte bunlar yüzünden damacanayı koysalar ona bile oy veririz. bunların getireceğinden hayır gelmez, gelmiyor da.
Bu kadar gerizekalı nerde yetişti, nasıl yetişti?

Bu nasıl bir sınav?
benim evdeki kedi bile şu oluşumdan (insan demiyorum) daha zekidir. bunları sabun fabrikasına göndereceksin. başka türlü olmaz!
bu insanlar topluluğu ile bizim dünya da herhangi bir yarışa girmemiz mümkün değil. olayın hükümetle alakası yok. kim gelirse gelsin. 20-30 yıl lazım.
tipik malum parti seçmeni, vallahi ben utancımdan 10. saniyede kapattım. bir insanın yasadigi ulkede olan bitene dair hic mi fikri olmaz arkadaş, büyük ihtimal bunun bankamatik memuru akrabasını ekrem başkan işten atmıştır, ondan bu hallerde bu *
mansur'dan haberi yok allah' tan. elektrik zamlarını da ona yıkardı bu .
(bkz: yobaz ve zeka)