bugün

Şu on 18 yılın kısa bir özeti.
Her görüşüne katılnamak beraber beğendim.
Dincileri ve istismarcıları çok güzel taris etmiş ve gömmüş.
bugün okumakta olduğum kitap...meğer ben de mevcutmuş, kitapları karıştırırken buldum, 2,5 saatte 100 sayfa okudum, tahminen bugün kitabi bitiririm.

roger garaudy´den falan değişik alıntılar yapmış, oldukça ciddi, bir doktora tezi edasıyla yazılmış kitap. tahminimce yaşar nuri hocanın en önemli eseri. başka bir kitap yazmış olmasaydı bile, çok büyük bir düşünür sayılması gerekirdi.

birkaç noktada üstada gene de katılmıyorum. ancak genel olarak dinci ile dindar arasındaki farkı gayet güzel betimlemiş.
Ateşten elbise giymeye hazır olsun.
Mühlet yalnızca bir vakte kadar.
Var öyle bir durum, peki allah ne yapıyor? Hiç.
görsel

hayırlı olsun.
Fatır 5:dikkat edin şeytan sizi Allah ile kandırmasın. (bkz: )cemaatler
Din tüccarlarınin yaptığı olaydir.
Babam dedi ki bunlari sana gonderecegim onları öyle yak ki adimi kullandiklari her sefer icin aci ceksinler.
" allah'ın indirdiği kitapta bulunan birşeyi gizleyerek onu birkaç para karşılığında satanlar var ya, onlar karınlarına ateşten başka birşey indirmiyorlar. allah kıyamet günü onlarla konuşmaz ve kendilerini günahlardan arındırmaz. onları acı bir azap beklemektedir"

bakara 174
Bazı tarikat hocalarının yaptığı eylem planıdır.
(bkz: akp zihniyeti)'nin yaptığıdır.
aldatanlar içerisinde en alçaklarıdır...
malum kesime yapılandır. (bkz: jet fadıl)
akp lilerin sevmediği kitaptır. eee ne demişler yarası olan gocunur.

sırf birisi dedi diye fetoyu kendinize peygamber yaptınız, "fetodan müslüman olmaz" dedik "yok o nur yüzlü, nasıl öyle konuşursun allah dostu hakkında" dediniz. allah size bunların hesabını soracak.
allah rızası için çocukları eğitiyorum diyerek, vakıflardaki çocuklara taciz-tecavüz eden ensar vakfı çok açık örnektir.
dünya üzerindeki en adi ve şerefsiz aldatma şeklidir. tam münafık davranışıdır.
allah ile aldatma, durumu da çok akıllıca bir fitnedir. buna kapılıp hiç fitneye kapıldıklarını anlayamayacak kadar kör olanlar olduğu gibi,

fitneye kapılıp bir süre sonra , hooop bi dakka, n´apıyorum lan ben? diyenler de mevcuttur.
Bir dörtlükle destek olacağım:

Emeksiz zengin olanın,
kitapsız bilgin olanın,
sermayesi din olanın;
ehberi "şeytan" olmuştur.

Yunus Emre
Yaşar Nuri Öztürk tarafından yazılan bir kitaptır.
Neden bazı kişilerin bu adamı sevmediğini rahatça görmemize neden olan kitaptır.
doğru söze ne hacet.

Hak düşmanı evliyaların özellikleri;
1-Dini Kur'an'ın dışına çekmek,
2-Kur'an dışından haram ve helaller icat etmek.
3-Hz.Muhammed dışında eleştirilmez kişiler kabul etmek,
4-Kendilerini veya bazı kişileri Allah ile insanlar arasında yakınlaştırıcı veya şefaatçı (Zümer, 3; Yunus, 18) görmek, göstermek.
5-Allah ile din adına yaklaştığı veya çağırdığı insanlardan "hediye" adı altında veya "dine hizmet, cihat, maneviyatçılık, muhafazakarlık, maneviyatlı nesil yetiştirme" vs. yaftalarıyla sürekli dünyalık toplamak.
6-Tebliğ ve fikir mücadelelerinde, kendisi dışındakileri "kafir, zındık, fasık, reformist, sünnet düşmanı..." gibi, tarih boyunca tüm din sömürücülerinin kullandığı ithamlarla karalamak,
7-Sünnet adı altında sürekli bir biçimde Arap-Emevi örflerini din yapıp topluma pompalamak,
8-Hz.Peygamber'i bir "tahalluk" (ahlakını örnek alma) modeli olmaktan çıkarıp bir "teşekkül" (şeklini esas alma) modeli haline getirmek,
9-Kur'an'ın okunup anlaşılmasına engel olacak din ve insanlık dışı şu iddiaları ileri sürmek;
"ibadet yalnız Arapça yapılır, Kur'an'ın çevirisiyle namaz kılınmaz, Kur'an abdestsiz, başı açık, diz çökmeden, hayızlı iken, lohusa iken okunmaz; Kur'an'ın Türkçe mealini okumak hatim sayılmaz."
mükemmel ötesi kitaptır. yazıların altlarını çizmekten kitapı bitiremedim. her kelimesi, her cümlesi, her sözü bu kadar mı doğru ve gerçekçi olur.
mutlaka okunması gereken kitap.
Yasar nuri ozturk'un ozellikle uzerinde cok durdugu, cok da durulmasi gereken konu. Bir diger onemli mevzu ise

(bkz: şirk)
girdap isimli filmde konu edinişmiş kitaptır.
yaptıklarının saçma olduğunu kitapta görenlerin kitabın yazarını dinsiz olarak nitelediğini bize göstermiştir.