bugün

vücuttaki asit dengesini sağlayan, akşamdan kalma bünyeye yardımcı ilaç.

ona da yardımcı; limon suyu, duş, hafif müzik. (deep'in alkol sonrası reçetesi..ehehh)
ak$am sefanızı sürdükten sonra sabah fi$$ek gibi uyanmanızı saglayan mucize ilac..butun me$hurların ilacı,ingiltere kralı,tacsiz kral pele hep bundan kullanıyor..
2.83 ytl dir.çok işe yarar.
rakıyı çok fazla kaçırdığınız zamanlarda ertesi gün hayatınızı kurtarır.
akşamcıların sabahı görmesini sağlayan ilaç.
yogun alkol sonrasi hangover feedbacklerini notralize eden medikal suplament. doktorlar sabah ac karnina alinmasini onermekle alkol kullanimindan hemen sonra alarak mide kanamasi gecirmesi muhtemel olan insanlari uyariyor.
ertesi gün ilacı. * * *
suya karışarak mideye indirilen mucizevi ilaçtır.
(bkz: akşamdan kalma etkilerini azaltma yolları)
calcium sandoza benzeyen, tablet şeklinde hayat kurtaran bir ilaçtır. alkolün fazla kaçırılmasıyla oluşan mide sorunlarını yoketmeye ve ayılmanıza büyük ölçüde yardım eder. yan etkileri arasında böbrek problemlerine neden olduğu bilinmektedir. ayrıca ben ve birkaç arkadaşımda içtikten sonra oluşan gaz ile gazmana dönmemiz de cabası.
martıya verilirse midesi patlar.
(bkz: her derde deva)
bayer firmasına bağlı ertesi günü kurtaran güzide bir ilaç. Alkolün boku çıktığı zaman resmen hayat kurtarır.
icki icecegini bildigin her gecenin basinda ve uyumadan muhakkak alinmasi gereken ilac. hatta dugunlerde nikah sekeri yerine verilmis olan hayat kurtarici iksir de denilebilir.
gece bolca içilen içkinin ertesi sabah bünyenin amına koymaması için, eve geldiğinizde yatmadan iki tablet hoplatmak münasebetiynen gününüzün güzel geçmesine sebebiyet veren ilaçtır efenim..o kadar içip ertesi sabah toplantıya gayet iyi bir şekilde girmek kendinizi de iyi hissettirir fakat aman diyim alışmayın, ne de olsa alka seltzer var diyip bokunu çıkartmayın efenim.

ha bir de sabah kalktıktan sonra iki tablet daha içilmesi etkisini arttırırmış fakat ben denemedim efenim..
sarhoş aspirini diye bilinen ilaç. sabah suyun içine 2 tane atıyosun, içiyosun yarım saat sonra kendine geliyosun.
alkol ile birlikte alındığı zaman ciddi yanetkilere yol açabilecek aspirin türevli suda eriyen ilaçtır...

aşağıda başka bir forumdan alıntı olan bir olayı sizlere aktarmak istiyorum..alka seltzer veya aspirin türevi başka bir ilaç ile alkolün asla alınmaması gerektiğini kanıtlayan bir olay bu..üstelik alkol ile beraber kullandığı zaman başka problemlere de yol açıyor aspirin türevi ilaçlar..gastrointestinal kanama, gastirit, ulser vb gibi..

alkol ile birlikte bu ilacı kullanmayın..

--spoiler--
bugün edindiğim bir bilgiyi sizle paylaşmak istiyorum...

ben senelerdir içki içen biriyim...yaklaşık olarak 3 senedir, alkolün ertesi gün yarattığı hangover sendromundan kurtulmak için alka seltzer kullanıyorum..bundan iki ay önce diz kapağımda ısınma,hararet ve halsizlik ile doktora başvurdum..yapılan tahlillerde ürik asidim yüksek çıktı..yaşım genç olduğu için doktor bana sorular sormaya başladı..alkol kullandığımı söyledim..yatmadan önce ve ertesi gün de alka seltzer aldığımı söyledim..doktor ''tamam buldum nedenini'' dedi..

Meğerse olay şuymuş: Alkol,anti-ürikozürik etkisiyle ve laktik asit üretimine neden olarak hem ürik asit yapımını artırıyormuş vücutta, hemde böbrekten atılımı azaltıyormuş..Alka seltzerin içinde bulunan aspirin de aynı etkiye sahipmiş..Yani anti-ürikozürik etkiye sahipmiş..O da böbrekten ürik asit atılımını bloke ediyormuş..Durum böyle olunca vücut hem fazla miktarda ürik asit üretiyor,hemde atamıyormuş..Tüm bu ürik asit kristalleri,zamanla eklemlere ve içorganlara birikip insanı fena halde hasta edebiliyormuş..Gut hastlığı,böbrek taşı ve kumu,karaciğer bozukluğu ve hatta böbrek yetmezliği bile meydana gelirmiş..Üstelik aspirinin,kan sulandırıcı etkisi; alkolün kan sulandırıcı etkisiyle birleşince gastrointestinal kanama olasılığı 3-4 kat artıyormuş..

Yani ben ucuz kurtuldum..iyiki erken uyanmışım..sakın ha internetten,sağdan soldan duyduğunuz tıbbi tavsiyelere uymayın..sözkonusu ilaç aspirin bile olsa,kötü sonuçlara yol açabiliyor işin içine alkol karışınca..bundan sonra alka seltzeri,alkolden sonra hayatta kullanmam..yavaş içerim,az içerim ve tok karnına içerim ama adam gibi içer,adam gibi kalkarım..
--spoiler--
bilindik bir ilaç olmasına karşın ilaç yazdırmaya gittiğimde doktor hiç adını duymadığını söyledi ve bir kitaptan açıp bakarak yazdı.*
aşırı alkol tüketiminden sonra hayat kurtaran ilaçtır.
bunlardan iki tanesini bir su bardağı su ile mideye indirdiğinizde sabah ne baş ağrısı ne de mide spazmı olur.
fakat çok mecbur olmadıkça kullanılmamalıdır.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Alka-Seltzer

Özet;

Bunun yanında biri uyandığınızda, diğeri yatarken olmak üzere, iki adet kabuklu elma yemeyi,bir adet sulu meyve ya da sebze yemeyi, su ile karıştırılmış ve tamamen gazı alınmış limonsuz bir maden suyu içmeyi, akşama doğru haşlanmış bir adet yumurta ve patates tüketmeyi ihmal etmeyin. Bunun dışında hiçbir ilaç tüketmeyin.Hatta çok dayanılmaz ağrılarınız yoksa ağrı kesici dahi kullanmayın. Çünkü alkol sonrası alınan ağrı kesiciler bile metobolizmayı hırpalayabiliyor. Özellikle parasetamol ve türevlerinden uzak durun.
eve koli koli alınması gereken ilaç. ihtiyacınız olduğunda evde bulunmaması ciddi sıkıntı. kim gidecek şimdi eczaneye. of anam of.
an itibari ile denediğim hap. bakalım sabahına nasıl çıkacağız?
hangover durumlarının tek kurtarıcısı.
mucizedir.
olmasaydı iş hayatım bitmiş olabilirdi sanırım.
Alkollü geçirilen günün ardından baş ağrısı istenmiyorsa mutlaka kullanılması gereken ilaç.
(bkz: ru-21)