bugün

aras yurt içi çalışıyor. ancak ptt getirir. almanya yada japonyadan gelen kargo bile ptt. şimdi kuralar değiştiyse seçme durumu varsa ona bir şey diyemem. ptt işi agırlaşmış olsa gerek. postacı sırt çantasıyla dolaşıyor. yakında hammal sepeti taşımaya başlar herhalde.
alıp başını gitmiş alışveriş sitesi. neredeyse günlük ekmeği bile oradan almak mümkün sanki.
görsel
Alış verişin bekleme durağı, az ödeyeceğim derken hüsrana uğrayanların bağımlılık adresi.
açtım tartışmayı. verdim iptali. şimdi çinliler düşünsün.
dolar ucuzken güzeldi oralar.
en az bin ürün sipariş ettim bir kaç kez gümrüğe takıldı geri döndü, gelen makbuzu yolladım paramı geri yolladılar, itiraz ettim bana gelen ürün farklı diye ürünü bana hediye ettiler.
inadımı kırıp Sipariş verdiğim Yer.

Yani o paraya aldığım ürün bu kadar Sağlam ve kaliteli çıkması beni çok şaşırttı.
En severek kullandığım yurtdışından alışveriş uygulamasıdır . Eğer bir alışveriş manyağı iseniz ...
görsel
çeviri konusunda büyük sıkıntıları olan sitedir.
Balls(oyuncak top) kelimesinin "taşak" olarak çevrildiği site.
Bunlar aras kargo ile anlaşmamış mıydı ya. Kargom PTT de gözüküyor. Şimdi işin varsa uğraş bu gavatlarla. Yemin ediyorum 6 sipariş verdim. PTT nin eline geçtikten sonra elime sadece 1 i ulaştı. Bunlar alıp malzemeleri cebe atmıyorsa beni de tüm çin elden geçirsin kardeşim. Allah belanızı versin. Evet
Bana şu sözleri hatırlatan sitedir.

bekle dedi gitti
ben beklemedim, o da gelmedi
ölüm gibi bir şey oldu
ama kimse ölmedi.
kimi zaman gerçekten çok iyi ve uygun alışveriş yapabileceğimiz bir site olsada ara sıra ürünlerinizi ödemeyi yaptığınız halde elinize ulaştırmamaktalar. Haliyle buda can sıkmakta.
13 günde kargomu göndererek rekora imza atmışlardır.
Dolar kuru sağolsun, Burası bile pahalı geliyor artık.
dolar amerikan parası, yükseliyorsa bize ne diyenlerin alış veriş yapmadığını tahmin ettiğim alan.
Çin'in dünyaya açılan ticaret kapısıdır. Ürünler ucuzdur ancak dolar kuruna göre değişkenlik gösterdiği, dolar şu dönemlerde uçuşa geçtiğinden haliyle oradaki ürün fiyatlarıda ederinden pahalıya gelmektedir. Kargonun alıcıya ulaşması için net bi süre yoktur. Bazen 15 günde bazen 45 günde gelir. Yanlız dikkat edilmesi gereken bir nokta çok fazla dikkat çekici ürün olduğu için almışken herşeyi almak istiyorsunuz. Bütcenizin sağlığı için bir liste yapıp alışverişinize başlamanız daha güzel olur.
sipariş ettiğiniz şeyler eksik farklı yarım falan gelirse sakın şaşırmayın. normaldir.
doların bu gidişatı devam ederse bir espirisi kalmayacak oluşum. burda zaten alamayacağımız ürünü ordan sipariş ediyorduk. artık o bile pahalı gelecek gibi.
Bi türlü bir şey almaya cesaret edemediğim site. O kadar Amazon'dan alışveriş yapmışlığım var ama şu bücür çinlilere güvenemiyorum bir türlü.
döviz kuruyla beraber sanırım vedalaşmaya başlayacağım alışveriş sitesi.
Dolar 5 lira olmuşken kendi yetiştirdiğiniz domates biber dışında nereden alışveriş yaparsanız yapın mallık.
doların fırlamasıyla kızlarla biz şimdi napıcaz diye kara kara düşündüğümüz alışveriş sitesi.
görsel

Teşekkür ederim.