bugün

saçma sapan konuşup, sürekli olarak çelişik ve konuyla alakasız şeyler söyleyen chp lilerin yaşadığı sıkıntılı durumdur.
tartışma için 2 düşünen beyin gerektiği ve akplilerde olmadığındandır. onlar için mesele senin iktidarın, benim iktidarım seviyesindedir. köşeyi dönenleri anlamak mümkün olsa da, ayak takımına anlam vermek oldukça güçtür.

döner dolaşıtr bal tutan parmağını yalar deyip çıkar işin içinden. o zaman gidin arıcılık yapın amk.
(bkz: bal tutan parmağını yalarsa akp arıcılık yapsın)

http://www.kimyamizkemali...aska-bir-diyemeyeceksiniz
tam olarak bundan 6 yıl 4 ay 3 hafta önce yaptığım, o zamanların referandum tartışmasında sonrasında olacakları bir bir anlatıp ama adamlar 80 anayasasını değiştiriyor faşist bir anayasa bu dediklerinde, bakın beyler bu anayasada kendine pay yontmakla olmaz ilerde demokrasiyi kendi için, kendi çıkarı için kullanacak dedikten sonra ,artık zeka ve ileri görüşlülüklerini sorguladığım ve dengim olmadıklarını anladığım insanlardır. Biraz bizim köylü kurnazı tipinde insanlardır.
Boş tartışmadır. Fakat bazı AKP li vatandaşlar tartışmak için insanı kışkırtır.
çünkü konu eninde sonunda siz ona ne anlatırsanız anlatın, önüne evrensel araştırma sonuçlarını vs. koyarsanız koyun, asla dinlemeyip şuna gelecektir ki" ama yol yaptı. çalıyo ama erzak dağıtıyo. çalıyo ama namaz kılıyo". o yüzden gebersinler kendi boklarında.
"çaldıkları benim param, o para onlara helal" olsun diyen adamla neyin tartışmasını yapacaksın be kardeşim.

hastanenin acil servisine gidip 3 saat sıra bekleyen ya da 3 ay sonrasına muayene randevusu alan adamlar, "hastanede sıra beklemek yok artık" diyorlar.

dün tükürdüğünü bugün yalayan bir liderin partisini desteklemek akıl yoksunluğudur.

akp'ye oy verip yanlışlarını yüzüne vuran değerli insanları tenzih ediyorum.
kendi kıçının derdine düşüp baskalarının çırasını yakan çıkarcı tiplerde düşünme yetisine sahip beyin yokluğundan kaynaklanan durum.

aynı zamanda ilişkileri nasıl olursa olsun türk halkına hayranlık duymadan edemeyen ülkelerin gözünde halkı aptal konumuna düşüren kişilerdir bu münakaşa edilemeyen bireyler.
Bir akraba ziyaretindeyiz kanallar dolaşılırken samanyolu açıldı ve o sırada da coca cola reklamı var. Bizim akp li akraba direk dedi bak masonlarin yahudilerin reklamını yayınlıyolar bunlar hep israille ortak çalışıyo falan filan . Derken kanal 7 ve trt yi actirdim aynı reklama orada da denk geldik tabi bizimki error verdi .

Her neyse su basit olaydan bile boyle sacma arguman cikarabilen dar görüşlü kitle bolca mevcut . o yüzden bu tip akpli ile tartışılmaz sen ne kadar bil oku anlat karşıdakinin anladıği kendi sığlığı kadardır. Bu sadece akplisi icin de degil her muhalifi icin de gecerli internette orda burda bilgiyi sorgulamadan sacma sapan bilgileri direk paylasan muhalif de çok .

Kısacası bir şeye körü körüne bağlı olan cahille hangi görüşten olursa olsun tartışılmaz...
kafa basmamasıyla alakalıdır. size sizin ayarınızdaki chplilerle sohbet etmeyi öneririm, ak partililer sizi biraz aşar beyler.
görsel
Tek bildikleri doğru kendi doğruları olunca tartışılmıyor tabi. Önce tartışma nedir nasıl yapılır öğrenmesi gerek bazılarının. Ayrıca işiniz mi yok boş verin yahu bir şey değişmeyecek.
Daha doğrusu tartışmamak. Bir anlamı yok çünkü, bir sonuca bağlanamaz.
En akıllısı ile akşam tartışmaya başlasanız sabaha karşı 'kötünün iyisi' der çıkar.
tartışma kültürünü bilmediğindendir o.

tartışma başladıktan iki dakika sonra "atatürk olmasa bugün adın leonidas dı" demeye başlarsan o tartışma olmaz. akpli de buna katlanmaz zaten.
`https://www.youtube.com/watch?v=ih5MB_7fe0I`

`https://www.youtube.com/watch?v=Tb3bS_Xxzkc`

bunlarla tartışabilen bütün akpliler ile tartışabilir.

ya da şöyle diyeyim:

bunlarla tartışmayı başarmak, akpliler ile tartışmakta master ve doktora yapmaktır.
cumhuriyet tarihinden bahsedersin " atatürk olmasaydı baban kimdi bilmezdin" der.
istiklal mahkemelerinden bahsedersin " atatürk olmasaydı adın yorgo olurdu" der.
iskilipli atıf, şalcı bacı ve bilimum inkilap dönemi idamlarından bahsedersin " atatürk olmasaydı baban da babası kimdi bilemezdi" der.

ismet inönüden, oniki adalardan bahsedersin " ismet inönü olmasaydı ... ismet inönü ... inönü " daha bu cümleyi tamamlayabileni göremedim.

chpnin, mhpnin, dspnin ve bilimum partilerin iktidar ve koalisyonla başta olduğu dönemlerden bahsedersin " berkin elvanı vurdular" der.

yetersiz muhalefetten, daha da yetersiz muhalefet partisi başkanlarından bahsedersin " özgürlüğümüze dokunuyolar" der.

gezi parkı eylemleri sırasında çevreye ve insanlara verdikleri zararlardan bahsedersin " sis bombalarını kafamıza atıyolardı" der.

14 parti bir olup bir cumhurbaşkanı çıkaramadınız dersin " ses kayıtları" der.

yani sen ne dersen de cevap alamazsın bahane üretirler.

aa bi dakika lan akplilerle diyomuş. yoktur öyle bişey tartışma adabını öğrenebilirseniz elbet tartışabilirsiniz.
çoğu kişinin maruz kaldığı durum.

halbu ki bir akepeliyle tartışmak dünyanın en kolay işidir.

düşünün ki karşımızda bir bilim adamı var. bizim bu adamla tartışabilmemiz için en kötü ihtimalle onunla aynı bilgiye sahip olmamız gerekir ki bu yıllarımızı alabilir.

fakat karşımızda bir akepeli var ise, hemen ilkokul yıllarımıza dönüyoruz ve karşımızda o yaşlardaki bir arkadaşımız varmış gibi düşünüyoruz.

işte o zaman bir akepeliyle rahat rahat tartışabiliriz.

(bunu akepeli kardeşlerim yanlış anlamasın. bu bir hakaret değil yani "küçük beyinli, gerizekalı" gibi birşey değil.)

o yaşlarda nasıl ki anamızın babamızın sözünden çıkmıyor ya da çıkamıyorsak, şu an onların yaptığı da bu.

tayyip babaları kızıyor başka başka düşündükleri zaman.
beni çarmıha gerin daha yeğdir :p.
misal cehapelilerle kolay tartışılır, tartışmaya müsaittirler zira.

bir keresinde cehapeli bir arkadaşım şöyle demişti,

arkadaş: (ders kitabından öğrenmiş)ak parti hükümetleri dönemi türkiyedeki en başarılı dönem(ler)miş.

ben: o vakit?

arkadaş: amma, ağızlarıyla kuş tutsalar akpye yinede oy vermem a.q.

ben: (error)
(bkz: ayetler var ayetler)
şahsımın da beceremediği iş. yolsuzluk diyorum yalan diyor, fakirlik diyorum yalan diyor, komşularla ilişkilerimiz kalmadı diyorum yalan diyor, irtica diyorum yalan diyor, ulan dinle bile dalga geçiyorlar diyorum yalan diyor. hatta en sonunda dayanamayıp şarkı söylüyor.

yalan, başkası yalan
erdoğandan başkası yalan.
ulan hiç yoktan akpli diye aşağılama gayretinden başka hiçbir şeyle kavrayamadığın insanların bir sözü bir lafı var.

senin lafın yok mk!

sen bütün ideolojik yapını tayyip doğru da söylese onun aksini kabullenme üzerine bina etmişsin.

yani aslında sen de tayyip aşkıyla yanıp tutuşuyor, bir nevi onun sıkı bir takipçisi oluyorsun.

onu lider bilmesen nasıl olur da bu denli önemsersin?

sizin onunla ilişkiniz justin bieber 'la fanları aradındaki "bize bi hi! diyebilirdi, artık dinlemicem" kıvamında...

işte siz tayyip 'in hakiki koyunlarısınız...

onu atatürk gibi, apo gibi, deniz gezmiş gibi, lenin, nazım hikmet, hikmet kıvılcımlı gibi bilmeseniz böyle yapmazsınız...

biliyorum ki sizin için tek lider tayyip...
Bir şeye körü körüne bağlanmış biriyle tartışılmaz ki.
beyni olmayan biriyle tartışmanın imkansız olduğu gerçeğidir. ahırdaki sığırla tartışmak neyse, onlarla tartışmakta aynıdır.
Etme sohbet cahil ile , küstürürsün.
başlı başına kaybettin demektir. asla seni konuşturmazlar. ağzını açtığın anda birden birkaç kişi olurlar.