bugün

darbe çığırtkanlığı yaparken bir yandan da çay koyması gereken kişilere gerekli cevabı vermiş, sol işaret parmağında boya bulunan insanlardır.
(bkz: #1880148)
recep tayip erdoga'ninda istegi üzerine sevgili validelerini alip oy kullanmaya giden insanlardir.zira kendisi bir secmenide '' ananıda al git , gel , onu yap bunu yap '' demiştir *
bide bu insanlarin kislalari camiler , minareler ise süngüleridir.
başbakanlık mertebesindeki bir insanın halka ettiği laflardan hoşnut olan kesimdir belki de... (bkz: ananıda al git)
anamıda aldım gittim ak partiye oyumu verdim, siz bu şekilde beni ve benim gibileri aşagılamaya devam edin, istesinler böbreğimi bile seve seve veririm, diyen insanlardır.

benim gibi.
kendi vatandaşlarına bir partiye yuzde 47 oy verdikleri için yobaz ve cahil demeyecek insanlardır. bilakis akpnin bu oranı yakalamasındaki en büyük etken kırsaldan ve çevreden gelen insanların eğitim seviyesinin yükselmesi ve bir kaç kuşaktır şehirli olan insanların da bu insanları yakından tanıyarak tehlike olmadıklarını anlamasıdır.
dün* itibariyle seçmenlerin yarısına yakınını oluşturan gruptur. 2002 seçimleriyle kendini ilk defa göstermişlerdir. 2002 ve 2007 seçimlerinde çoğunluğu oluşturacak kadar kalabalık olarak "böö" diye fırlamaları, bu insanların 2002 ye kadar nerede ve nasıl saklandıkları sorusunu akla getirir. akp ye oy verenler sadece eski saadet, fazilet, refah partisi taraftarları olamaz, bu insanlar şüphesiz zamanında chp ve dyp ye hatta dsp ye bile oy vermiş insanlardır. peki ne oldu da bu insanlar rte gibi bir adamın başkanlığını yaptığı partiye akın akın koşar? burda işte oy veren insanların yönetimin* ideolojik*** görüşlerinden çok, sürü psikolojisiyle ve de ekonomik olarak ne kadar yarar sağlayabildiklerine bakarak oy verdiğini ve daha evvelden tuttukları partileri futbol takımı destekler gibi desteklerdiklerini anlıyoruz. (bkz: şampiyon akp)

akp ye oy verenlerin aslında akp yi seçerken ne kadar kendi ceplerini düşündüğünü şöyle anlayabiliriz. dış ve iç borcun artmasına değil nerdeyse katlanmasına sebep olan bir partinin başkanı çıkıp da "biz iktidar olmadan önce asgari maaşla x kadar ekmek alabiliyordunuz; şimdiyse 3x kadar ekmek alabiliyorsunuz." gibi popülist laflarla insanları zenginleştikleri ve kalkındıklarına inandırmaya çalışmıştır. insanlarsa git gide bok çukuruna giden makro ekonomiye aldırmaksızın "oh oh evet ekonomi de istikrar gördük" diyip gene akp nin koynuna girmiştir.

23 nisan da "çocuk" adı altında kazık kadar adamı meclis kürsüsüne çıkartıp "biz imam-hatipliler elbet zirveye çıkacağız... bıdı bıdı" diye
konuşturarak sözde birilerine nispet yapan ve dini emellerini açıkça gösteren "siyasetçi"lere oy veren seçmenler ise, kendileri şeriatçı olmasa bile niyeti demokrasiyi yoketmek olan bir adama demokratik haklarını kullanarak zemin hazırlamaları çok ironiktir yazıktır günahtır ve de saflıktır.

hepsini derleyip toparlayarak şu sonuca varılır, "elhamdülillah şeriatçıyız", "demokrasi amaç değil araçtır" diyen bir adamın "ben değiştim" yalanlarına inanabilmiş kişilerdir. gözlerinin açılması için bu ülkenin daha ne kadar soyulması, daha ne kadar borç altında ezilmesi, daha kaç insanın hakarate uğraması lazım sorusunu akıllara getirir.
seçimden önce herkes ya chp'lidir ya mhp'li ya dp'li...ödp'lisini bile gördüm ! hiçkimse akp'li değildir, haşa adamlar dört senedir memleketin ağzına s.çmıştır, bizleri işsiz ve aç bırakmıştır. içimize fitne fesat sokmuş, bizi bize düşman etmiş, amerikaya yalaklanmıştır. oylar asla ve kat'a verilmeyecektir. oh be denilir, bu millet yavaş yavaş anlıyor bazı şeyleri...bi nefes çekilir sigaradan...seçim sabahı saat 8'de koşa koşa gidilir oy kullanmaya...parmak boyanır, tırnak komple mavi olur, gurur duyulur, çok sevilir o tırnak...sonra sonuçlar beklenir, mideye kramp girer...bi sigara çekilir nefesten...

bu düzen değişecektir!
sonra...
sonrası malum...
%47!
kimdir ulan bu yüzdekırkyedi? hangi insandır?
anasını alıp giden çiftçi mi?
yan gelip yatan asker mi?
terbiyesiz esnaf mı?
bakanın elini sıkmadığı için nezarete atılan öğrenci mi?

kimdir ulan bu yüzdekırkyedi?
isyan edilir...küfredilir! "allah belanızı versin sizin! açlıktan mideniz sırtınıza yapışsa, işsizlikten kırılsanız haktır lan size!" denir. "3 kilo pirince kanıp, beni 3 kilo pirince kim muhtaç etti diye iki saniye düşünmeyen bu millete haktır ! beter olun! sürünün! bundan sonra benden ala akepeci yok! daha beter olmanız için bir oy da benden !"... isyanlar ardarda sıralanır...

sonra bu ülkede milliyetçilerin, ezilenlerin, cumhuriyetçilerin artık azınlık olduğuna kanaat getirir bünye...
çıkıp isyan mı etmelidir, kendi devletini mi kurmalıdır? yok yok en iyisi dağa çıkmak!

şimdi dağa çıkıp kafa dinlemek zamanıdır...
doğru yolun ne olduğundan zerre haberi olmayan, gününü ve cebini ülkenin geleceği ve sosyalitesinden daha fazla düşünen kitle. bu aydın(!) parti, tedaş'ı bile satabilecek bir zihniyettir ki dış borcunu kapamak için satacak bir şey bulamadıktan sonra siz oy verenlere yönelecektir.. canım atam yanılmış, Türk insanı zeki değilmiş malesef, zira zeki insan geleceğini karartmaz..
(#1991551)
ikdidar partinin bazı şeyleri düzelttiği yönünde gözünü boyadığı ve salca kömür vs.karşılığı ülkemin aç varoşlarını kandırdığı,asılsız enflasyon açıklamalarıyla kandırılmış insan topğluluğu ya da işine gelen insan topluluğu.

*bu bir alıntıdır:
o yüzden sayın modeatörlere bildirilen odur ki,yazı da bir değişiklik yapamıyorum!

"BiZMi ÇOK SALAK GÖRÜNÜYORUZ ?
Ne sihirdir ne keramet
Ne diyorlar bize?
Enflasyon tek haneli. Yüzde 9 küsur.
Isteyen, Türkiye Istatistik Kurumu'nun internet sitesindeki resmi rakamlara baksin.
Isteyen, vergi iade zarflarina koymak için topladigi fislere baksin .
Yumurta yüzde 69 pahalandi.
Ekmek yüzde 16.4.
Domates yüzde 50.
Süt 11, bal 13, salça 26....
Kömür yüzde 28.
AMA BiZ SALAKLARA % 9
Kombi 20, Dogalgaz 24.4, Tüp 13.4,
Deterjan 17, zeytinyagi 13, motoryagi 38.
Kira? Yüzde 25...
Ilaç? Yüzde 18...
Taksi 18, vapur 19...
Pilav üstü kuru?
Pirinç 20, fasulye 30...
Dana eti 14.
Tavuk eti 20.

AMA BiZ SALAKLARA % 9
Enflasyon 9 küsur, Hacca gidis yüzde 39 küsur...
Aradaki 30 puan, Sevap farki midir?
Baharat Yüzde 24.
Okul çantasi Yüzde 19.
Ayakkabi Yüzde 23.
Iktidarin sembolü? Türban yüzde 27...
Öbürü? Ampul yüzde 13...
Leblebi Yüzde 42, sarimsak Yüzde 62.
Elma Yüzde 45, armut Yüzde 56, ayva Yüzde 63.
Sihhi tesisat malzemesi Yüzde 67,
telefon yedek parçasi Yüzde 93, t ül Yüzde 98...

AMA BiZ SALAKLARA % 9

Peki nasil oluyor da oluyor?
Söyle oluyor...
Davul tozu, eksi 45.
Minare gölgesi, eksi 55.
Hokus pokus, eksi 70.
Abra kadabra, eksi 90.
Topla hepsini... Al ortalamasini. ..
Hoooop , Enflasyon 9 küsur!

BAKIN ISTE BASBAKAN SUREKLI SOYLUYOR YA: "Nereden nereye... "
Ne zaman yapildi son genel seçim?
3 Kasim 2002'de...

Ne diyor Başbakan R.T.E:
"Türkiye'yi neredeeen, nereye getirdik!.."

2002'de yola çikmislar mi?
Çikmislar... Çikmislar da ne olmus?..

Bakalim neler olmus?..
Nereden nereye gelmisiz!..

Iste rakamlar:

BENZIN:
Bugün: 3.00 YTL
2002'de 1 milyon 696 TL ( 1.69 YTL)

TUPGAZ:
Bugün: 35 YTL
2002'de: 19 milyon TL ( 19.00 YTL)

EKMEK:
Bugün: 0.40 YTL
2002'de 150 bin TL ( 0.15 YTL)

ISSIZ SAYISI:
Bugün: Resmi: 2 milyon 487 bin. (Gerçek: 10 milyon.)
2002'de: Resmi: 2 milyon 412 bin (Gerçek: 6 milyon 200 bin)

KARSILIKSIZ ÇEK:
Bugün: 1 milyon 535 adet
2002'de: 748 bin adet.

PROTESTOLU SENET:
Bugün: 2 milyar 803 milyon adet
2002'de: 498 bin 748 adet

DIS BORC:
Bugün: 170.1 milyar dolar.
2002'de: 130 milyar dolar.

IC BORC:
Bugün: 182.4 milyar dolar.
2002'de: 90 milyar dolar.

DIS TICARET ACIGI:
Bugün: 51.3 milyar dolar.
2002'de: 15.5 milyar dolar.

SICAK PARA:
Bugün: 53 milyar dolar.
2002'de: 8.1 milyar dolar.

Simdi bir anket:
a) Yan gelip yatmislar!
b) Analarini alip gitmisler!
c) Satmislar!
d) Acmislar!
e) Hic biri!..
ORADAN BAKINCA BiZ GERÇEKTEN ÇOK MU SALAK GÖRÜNÜYORUZ ?"
ENTERNET GRUP
(bkz: utangaç seçmen)

http://www.hurriyet.com.t...lar/6947544.asp?yazarid=2
açlığa, fakirliğe , yolsuzluğa gözlerini sıkı sıkıya yummuş insanlardır. (bkz: yazık)
Gelecek nesillerin nefret edeceği insanlardır.
Ergenekonda tutuklanan her aydın için: "demek bu da teröristmiş vay anasını. sonunda ülkede terörist kalmayacak." diyen kişidir.
düşünmediği için baskı rejiminden etkilenmez. işine gider gelir öyle.

(bkz: halk burada çoban nerede)
bildiğin başka partiye oy veren insan kadar demokratik hakkını kullanan insandır.
(bkz: akp ye verenler şöyle öne çıksın)
(bkz: bugün kömüre oyunu veren yarın her şeyini verir)

akp ye oy verip, yoook hiç o partiye oy verirmiyim ben diyen insanlarda vardır.
bugün yediğin hurmalar yarın gözünü tırmalar denilesi insanlardır.
Sosyolojik çözümleme
http://haybedenheybeye.bl...m/2009/04/acik-kitle.html
Göbeğini kaşıyan insanlardır.
Nihat Genç'in tabiri ile;
''Bunlar böcek sürüleri bunların önüne at odunu, at kömürü al oyu''.
zamanla pişman olacaklardır.

bakınız zamanında %45 oy alan anavatan partisine, 29 mart yerel seçimlerinde konya'dan 3 oy çıkmıştır.
bugünün padişahları kendilerinin şatolardaki, pırlantalar içerisindeki ve gemiciklerdeki bu hallerinin ebediyen süreceğini sanmaktalar.
halk seçmesini bilirse seçmemesini de bilir.
yeter ki seçimde hile yapılmasın!
Diğer sistem partilerine oy veren insanlardan pek farkı olmayan insanlardır.Unutmayalım ki Bolşevik devrimi olmadan önce bolşevikler işçilerden dayak yiyordu ama aynı işçiler daha sonra devrimin mimarı oldu.Yani hiçbir kitlenin hiçbir kitleyi suçlamaya hakkı yoktur.Tek kitle halktır.
genellikle egitim görmemis, kolayca kandirilabilinen ve "saf köylü" diye hitap ettigimiz ve kendilerine "anani da al git lan" denmesine ragmen safcasina yasayan ve dünyadan haberi olmayan insanlar toplulugu.
bir kere oy verip beş sene konuşulan insan.
yeter artık babacım ya namık kemal gibi vereninde vermeyeninde şimdi sövdürüceniz bana.
sürekli muhalefet olmaya razı partilerin ve seçmenlerinin bir türlü kabullenemedikleri,ak partiye oy vermek doğru olan davranıştır.
türkiye'yi cumhuriyet ile değil ampulle aydınlatmak isteyen insanlardır.