bugün

tam ismi 23 nisan ulusal egemenlik ve cocuk bayrami'dir. bu tarihte turkiye buyuk millet meclisi acilmistir. *
millet iradesinin devlet yönetiminde karar verici olmasının resmileştiği yegane gündür...
yalnizca cocuk bayrami olarak anilan tarihtir 23 nisan..
23 nisan dun de oldugu gibi yillardir, cesitli rezilliklerle yerin dibine sokulup cikartilmaktadir. 23 nisan, yabanci cocuklarin devlet televizyonuna cikip oynamalari icin degil, turk cocuklarina ulus egemenliginin degerini bilmeleri icin bir uyaridir. yani 23 nisan cocuk bayramindan ote, "turk babatopraginda turk ulusu egemenligi" demektir.
yonetim boslugu ve sorundan baska birseye yaramayan "bati demokrasisi" kaldirilip, yerine ulusonder'in gercek demokrasisi getirilmedigi takdirde de yanizca "cocuk bayrami" olarak kutlanmaya devam edecektir. ulusal egemenlik ise kuresellesmis kisiler tarafindan cagdisi, gericilik olarak tanimlanmaya devam edecektir
yirmi üç nisan kutlu olsun
sevinin küçükler övünün büyükler
yirmi üç nisan kutlu olsun...
küçücük minicik ilkokul öğrencilerinin 23 nisan şenlikleri için aylarca folklor çalışıp, o gün heyacanla kıyafetlerini giyip şenliklerin yapılacağı şehir stadyumuna götürüldüğü ve daha istiklal marşı' nda başlayan yağmurla gösterinin iptal edildiği, küçük kalplerdeki sevinçli heyecanın hüzne dönüştüğü gündür..
o güne kadar sokaklarda ilkokul çocuklarının bando seslerinden iflahı kurumuş kişilerce lanetlenmiş bir gündür. yeter kardeşim dattiri dattan başka bir aktiviteniz yok mu...
her anlamda büyük gündür..sevinsin çocuklar ya..ben adam gibi kutlayamadım onlar kutlasın
-tarihsel olarak bakılırsa 2 gün sonraki gün.
-tanımsal olarak bakılırsa 2 gün sonraki minik elli,minik ayaklı,minik bedenli ama kocaman yürekli türk çocuklarının bayramı.
bugun 23 nisan
neşe doluyor insan
mesai'si olanların;
bugün 23 nisan,
işe gidermi insan.
dediği gün.
bayramınız kutlu olsun çocuklar!
Dünyada eşi olmayan şenliktir.

Kendi bağımsızlığı için savaşan Türkiye'nin gösterdiği başarı, bu kadar kalleşliğin ortasında; nadir de olsa güzelliklerin, sevginin de başarıya ulaşabildiğini gösterir.

23 Nisan bir dağ lalesi gibidir, güzel olduğu kadar güçlü ve umut doludur.
Mustafa Kemal'in doğmadan öldürdüğü gençliğinin, çocukluğunun izleridir. Çanakkalede yatan kahramanların çocukluğudur.

Sevgiyle kazanılan bir zaferin, gelecek ile taçlandırılışıdır.
dünya çocuklarınmın bayramdır bu bayramda değişik ülkelerden çocuklar türkiyeye gelip ülke tanıtımı ve dünya için barış mesajları verilir
ataturk'e saygıyla...
çocuk bayramı olduğunu öğrenemeyen insanların 21 yaşında ki koca veletlere koltuklarını verdikleri*ulusal egemenlik kısmı pek anlaşılamayan ama yine de coşkuyla kutlanan bayram
neşe doluyor insan
samsun istiklal caddesi girişindeki 1984 yılında kurulmuş olan ilköğretim okulunun * adı.
bir diğer çok önemli bayramımız. sade çocuk değil aynı zamanda ulusal egemenlik bayramı olduğu unutulmamalıdır.
"ulusal egemenlik ve çocuk bayramımız kutlu olsun". atatürk'ün, türkiye cumhuriyeti devleti'ni kimlere emanet ettiğini unutmayalım, çocuklarımızın bu niteliklere uygun yetişmesine özen gösterelim.
bugün geldiğimiz günlerde ,vermiş olduğumuz mücadelede ,onurlu ve haysiyetli olarak hareket etmemizi sağlayan ,büyük atamızın ,bu ülke çocuklarına ve bütün dünya çocuklarına hediye etmiş olduğu bayram.
tatildir...
tüm diğer milli bayramlar gibi coşkuyla kutlanacak gündür. sokaklar yine türk bayraklarıyla dolu olacak, yine atatürk türkiyesi'nde yaşıyor olmanın haklı gururunu yaşıyor olacağız.
Ulu önder'imizi bir kez daha andığımız, ona özlemimizin giderek arttığı bu yıl ; daha büyük bir coşkuyla kutlanacak gündür.
bu gün 23 nisan
neşe doluyor insan...

dünyadaki bütün çocukların günü kutlu olsun....
yeni bir sözlük temasıdır, hunlu ve benim ortak çalışmamızın ürünüdür, üzerine fazlaca emek harcanmıştır ancak renk uyumsuzluğu yüzünden size rengarenk halini verememekteyiz, sadeleşmiş hali olan bu son halini de beğeneceğinizi düşünmekteyiz.