bugün

bitmek tükenmek bilmeyen açılımları akepenin bakire açılımı akepenin oğlasncı açılımı gibisinden.
zonguldak ta üniversite kurdular(!), bana inanmıyorsanız başbakana sorun.
işçiyle, çiftçiyle nasıl konuşulması gerektiğini öğrettiler.
-angus ithalatıdır.
-bedava özelleştirmelerdir.
-açılım adı altında ülkeyi bölmektir.
hepsini yazmaya üşeniyorum sözlük getiren getirmiştir saf, okumayan, araştırmayan arkadaşlarda menfaat uğruna kabullenmişlerdir.
parça parça satıldığı için, bi sikim yenilik yapmamışlardır. bunları ve bunlara oy verenleri 7 düvel sike dursun, biz ülkemize gereken yeniliği en iyi şekilde getiririz.
kürt meselesine ırkçı yaklaşan zihniyetin( chp zihniyeti) tabularını yıkmıştır.
yüksek hızlı tren.
valla bi bunu biliyorum.
mesela bülent arınç hayat sex ve alkolden ibaret değil diyerek kendi tarzı adamlar içinde ilk defa sex diyen kişi olarak tarihe geçti büyük yenilik bence.(he tamam amk eksile.)
liradan 6 sıfır atılması

kontör yerine liraya geçtik

numara talıma özelliği geldi

kendi silah ve cephanelerimizi üretir olduk

ulusalcıların kürtçülük yaptıklarını gördük

asker içindeki çürükleri temizlemek ilk defa edım atıldı.
başlık, her ne kadar makara amacıyla açılsa da, ciddi anlamda düşünürsek önemli yeniliklerdir.

* ilaç almak için sıra beklememek
* özel hastanelerde sosyal sigorta olanaklarından yararlanmak
* tl ile yapılan hesapların hesap makinesine sığabilmesini sağlamak
* türkiye'nin kredibilitesinin yükselmesi
* enflasyonun tek haneli oranlarda olması
* ithalatı çok fena patlatmasına rağmen, borç/gsmh dengesini mastrich kriterlerinin altında tutabilmek
* kapalı alanlarda sigara içilmesinin yasaklanması
* 18 yaşına kadar her tc vatandaşı çocuğun sigortalı olması
* 25 yaşından küçüklere içkiyi yasaklamak ama 18 yaşını geçene silah ruhsatı vermek*
* nükleer enerji için son aşamaya gelinmiş olması
* devlet dairelerinde sıra bekleme olayının neredeyse tarihe karışması
* etkili bir dış politika
* taksim meydanı'nda 1 mayıs kutlamalarının yeniden düzenlenmeye başlanması
* her sene dünyaca en ünlü grup ve sanatçıların turne veya festival dahilinde türkiye'ye gelmesi. her ne kadar akp'nin direk işi olmasa da, dış politika, tanıtım ve ekonomik yetkinlikle ilgisi olduğunu düşünüyorum. eskiden de gelen vardı ama bu kadar değildi be kardeşim. hatta bir gelen bir daha gelmiyordu.
* otobüste öpüşme eylemi, sokakta içki içme eylemi yapabilen, birey olarak düşünüp, toplu halde hareket edebilen bir toplum olmamıza etki eden bir hükümet olabilmek.
* * *
silah taşıma yaşının düşürülmesi.
-cep telefonu getirdiler. ankesörlü jetonlu telefonlarla hayat mı geçerdi yoksa lan?

+ilk cep telofonu 1992 yıllarında türkiye ye gelmiş 2000 yıllarda iyice yayılmıştır.

-bizi internet ile tanıştırdılar. ne o öyle faks maks uğraşıp duruyorduk, şimdi ise her eve internet girdi olm.

+1987 de ege üniversitesi bir ağ kurdu. 1993 de ankadara washington arası ağ kuruldu.

-analog uydu sisteminden, dijital uydu sistemine geçildi. hd tv yayınları geldi.

kesin bir tarih olmamakla birlikte ben kendimi bildim bileli dijital uydu alıcısı kullayoruz.

-eskiden siyah beyaz tv ler izliyorduk, şimdi ise 3 boyutlu tv leri getirdi sundu bizlere.

+ 1984 yılında trt tamamen renkli yayına geçti.

-eskiden dizel araba mı vardı? herkes arabasına tüp taktırmak isterdi, şimdi ise dizel arabalar var hemde turbolu. neydi kardeşim o ford minibüslerin zamanları eziyetti lan yolculuk etmek.

+tofaş 1988 de dizel motor üretmiştir.

biraz daha araştırma lütfen sevgili akp liler. gerçi zonguldak üniversitesini de siz kurdunuz dimi pardon.

edit: ironiymiş. affola.
akp türkiye'de bir çok yenilikler yapmıştır, bunu kabul etmek gerekir. maddeler halinde aklıma gelenleri sayayım;

1. türkiye'yi bir muz cumhuriyeti gibi, cunta tehdidi ve gölgesinde yönetilmekten akp çıkardı.

2. dış dünyada, gerek doğuda, gerekse batı'da, türkiye'nin itibarını ve önemini hiç olmadığı ölçüde arttırdı.

3. ilk defa israil terörüne karşı akp tavır koydu.

4. karakollardan işkence aletlerini ve işkenceyi akp kaldırdı; en son 5 sene kadar önce yolum düştü - haberler iyi.

5. faili meçhulleri ve devlet terörünü bitirdi.

başka yenilikler de yapmıştır tabii. bunlar benim bir çırpıda aklıma gelenler.
kötü şeyler de yapmıştır, onları da başkası yazsın...
borc,aclık,sefalet,istikrarsız türkiye sürekli borclanan ve hiç bir şey üretemeyenbir ülke olmaya dogru yürümekteyiz umarım ben yanılıyorumdur.
saymakla tükenmez yaptıkları ama bence en önemlisi ergenekon denilen terörist yapılanmayı ortaya çıkardılar.
yasaklarla tanıştık hala tanışıyoruz.
bölünme süreçine giren bir ülke olduk devletin hiç bir kurumu doguda calısamıyor polis asker görevini yapamıyor akpnin en buyukhizmeti budur.
milletin efendisi başbakan oldu..hayaldi gerçek oldu!..
Daha onceki hükümetlerin bi bok yapmadığını öğrendik.
istanbula 2 şehir daha sığabileceğini öğrendik
metrobüs denilen ilkel şeyin aslında raylı sistemden bile iyi olduğunu öğrendik
dini alet edersen eğer, milletin cebine elini gözünün içine baka baka daldırabilineceğini öğrendik
siyasetin uslubunun külhanbeyi edasıyla olması gerektiğini öğrendik
iktidar olmak adına her yolun mübah olduğunu öğrendik
vatan haini köpeklere karşılama şenliği yapılabileceğini , mahkemelere gitmeden de seyyar mahkeme kurulabilineceğini öğrendik
karış karış toprakta satsan bu halkın ses çıkartmadığını öğrendik
izmirin gavur olduğunu
çiftçinin anasını da alıp gitmesi gerektiğini
sübyancılığın suç olmadığını
kul hakkı yemenin dinimizde yeri olduğunu
öğrendik .
teşekkürler A.K parti .
sansür, sınavlarda her türlü hile ve şifre, birçok yerde cemaat teşkilatlanması vb...
Bunlar en önemlileridir.

Ergenekon > Fergenekon

polis > folis
şakirtizm felsefesini getirmiştir. böylece şakirtler daha kolay, sınavsız ve hak yiyerek istedikleri yere gelebilecek. Muhteşem bir değişim.
karayollarını çift yol haline getirip, haramlik selamlık uygulamasının temelleri atıldı.
(bkz: hayaldi gerçek oldu).
toplum olarak ne kadar balık hafızalı olduğumuz ve kolay inandığımız tez konusu olabilecek kadar net ortaya döküldü. bir başbakan senelerce imf'ye boyun eğmemekten bahsetti. bakanları da onu tasdiklediler. nihayet dokuzuncu yılın sonunda başbakan yardımcısı bugüne kadar imf programlarını uyguladıklarını ama artık ihtiyaç olmadığını söyledi. öncekiler mi yalandı şimdi söylenen mi bilmiyorum. sonuçta ben de bu toplumun bir ferdiyim.