bugün

şöyle söylenmesi gereken şarkı: akdeniz akşamlar-ıı bir başşka olluyooğğhr.
taş devrinde bile çalan şarkı.

https://www.youtube.com/watch?v=uCgbJu4ldsE
Eline gitar alan her genç kardeşimin illa uğradığı durak olup ibrahim tatlıses' in bile söylediği şarkıdır.
Bir başka oluyor.
Sıcak ve nemli amk. Yapış yapış ediyor insan, terden günlük faaliyetleri yapamıyorsun temmuzda cehennem gibi zaten sıcaktan ekimde bile denize giriliyor. Bir gün 15 derece yagmur yagarken ertesi gun 35 derece denizdesin. Yaşıyoruz da konuşuyoruz, sarki yazmak kolay tabi.
eline gitar alıp bir iki şarkı çalınca havalı olduğunu zanneden ergen cinsinin kah orjinal haliyle kah bulunulan ile göre sözlerini değiştirdiği artık acınası hale gelmiş şarkı. * ayrıca akdeniz akşamları da kötüdür bana göre. sıcaktan nefret ederim çünkü gereksiz derece yanıyorum.
Gitar çalmaya yeni başlayıp söylemeyeni dövüyollamış, biz öyle duyduk.
Berbat bir şarkıdır.

Bir de bunun olayını hiç anlamadım. Niye türkiye'de gitar çalmaya başlayanların çoğu bununla siftah yapar.
Neyse çalmayın. Üstüne para vericem.
aslında pek sevmediğim, benim için pek de bir anlamı olmayan bir parçaydı. taa ki şarkıyı yazanın erzurum'da askerliğini yaparken akdeniz'e duyduğu özlemini anlattığını öğrenene kadar. bunu öğrenince o an sempati duydum bu şarkıya. o coğrafya(erzurum) öyle bir coğrafyadır ki izmir'den, bursa'dan, Adana'dan vb. kısaca sahili olan nemli ve ılıman akdeniz iklimli şehirlerden gelenlere fena çarpar, memleket özlemini tavan yaptırır. *. şarkının yazarı da işte öyle bir akşamda, memleket özleminin tavan yaptığı zamanda şarkıyı yazmıştır.
zannımca en iyi ibrahim tatlıses seslendirmiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=O_ctCC5F0sY
gökyüzüne her baktığında içine çekeceğin havayı güzelleştiren mutluluk veren, yer yer üzüntünü çeken akşamlardır.
gitar çalanların ilk öğrendiği parça olmak ile birlikte bir çok kişinin bunu sanki gitarda mükemmelmiş gibi ateş başında çalıp söylemesi yok mu beni çileden çıkartıyor.
şarkısı ayrı. kendisi ayrı bi güzel.
görsel
bir mersinli olarak üzmüştür.
bir fethiyeli olarak gerçekten üzmüştür.
Başlığını bile akdeniiiiiğz akşamlaarıııığ diye okuduğum şarkı.
bir bağşkağğğğ ooluğyoooor.
gitarla ilk ve son kez caldigim parca.

boyle basit akorlu sarkiyi da katledince gitari biraktim.
Sahilde insanlar kolkola sımsıcak,
Coşmamak elde mi böyle bir akşamda.
ibrahim tatlıses versiyonunu yeni duydum yarıldım. Çok iyi.
Önemli olan kafa dengini bulmaktır. Kafa dengin olunca Akdeniz akşamları yerine Çorum sabahları bile iyi gelir insana.