bugün

bir başka olan, hele bir de aylardan temmuz ise bir başka güzelliğe dönüşüveren, cover'lana cover'lana şekli şemali bozulan şarkı.
artık zamanımızda eline gitar alıp bunu çalamayanın gitarcı sayılmadığı, böyle olunca da bilip bilmeyen herkesin çaldığı, bu nedenle artık hiç bişeye benzemeyen, eskiden güzel şarkı..
"akdeniz aksamlari bir baska oluyor
hele bir de aylardan temmuz ise bambaska
sahilde insanlar kolkola simsicak
cosmamak elde mi boyle bir aksamda
iste ben boyle bir aksamda asik oldum (x2)
asik oldum"
gitarıyla kız tavlamaya çalışan ergenlerin ilk öğrendiği parça. bunu sahilde bir kayanın üzerinde ya da deniz kıyısında kumlarla bütünleşmiş bir şekilde söylediler mi genç kızlar mest olurlar (mıy)dı.(?)
yakın zamanda tekrar başlayacak yaz akşamlarıdır.
sabahtan akşama kadar bezdiren işin, sınavlar ve derslerle boğan okulun ve şehrin karmakarışık yapısının aradan çıkartılmasına fırsat veren, müzik, kumsal ve ay ışığı üçgeninde yaşanan akşamlardır.
adı üzerinde insanı beklentiye sokan akşamdır, aklınıza bütün akdeniz kıyılarını getirir. sonra, sonra bakarsınız akşam olmuş
olmuş, olmuş
yoktur bi şey, yani vardır, gitar, ateş, kızlar oğlanlar, küçük bir kadeh şarap, önünüze uzanan altın rengi kumsal ya da bir piriç tanesi kadar beyaz, ışıltılı kumlar yine de yoktur bi şey,
früstrasyon
uğradığınız, derin bi boşluk, iç çalkantı, hani çok içmişsinizdir de midenizde gidip gelen garç gurç
n'bileyim mutlu bir akdeniz akşamı gören var mı?
ben ordaydım.
bünye ne zaman dalgaların sesini duysa tınısı gelen şarkıdır. işte ben böyle bir akşamda aşık oldum...
(bkz: antalyaspor taraftarı)
ibrahim tatlıses'in katlettiği şarkı.
olmazsa olmazı damardan aşk olan akşamlardır. ölmeden mutlaka yaşanasıdır.
(bkz: akdenizliyiz sözlük)
(bkz: akdeniz geceleri)
aynı mahallenin çocukları bu şarkıyı en iyi yorumlayanlardır.
tatil tatil diye bütün yıl inleyen bünyenin gün içinde akdeniz güneşi sayesinde depoladığı melatonini testosteronla harmanlayarak çadır direğiyle plaj kumuna resimler çizmesiyle sonuçlanacak melodisel yakarış.
ibrahim tatlıses'ten sonra iflah olmayacak şarkı.
geçtiğimiz yaz ilginç bir olay yaşamama vesile olmuştu.
bodrum'da bir jetski ile denize açılmıştım. yanımda da bir prodüktör arkadaş vardı. yanımda dediysem arkamda tabii. neyse tam okyanusun ortasına geldiğimizde benzinimiz bitti. e yakınlarda da bir petrol istasyonu yok. ne yapalım, ne yapalım? dedik ''ellerimizi kürek gibi kullanarak sahile dönelim''. tam döneceğimiz sırada allah sizi inandırsın jaws'ın suyun üstünde kalan yüzgecini gördük. şerefsiz balık ''nı nın nı nın nı nınnn'' sesini çıkararak etrafımızda dönüyor. arkadaş burnuna vuralım kaçsın falan dedi ama izin vermedim. sonuçta hayvanseveriz.
neyse tam o sırada bir balıkçı teknesi gelip kurtardı bizi. sahile döndük. hava kararmıştı. sahilde genç bir grup oturup şarkı söylemek varken bir adamı kovalıyordu. tam ben durun yapmayın canlar diyene kadar herifi linç ettiler. yanlarına gittim, ''suçu neydi garibin'' dedim. meğer adam sahilde gitarla akdeniz akşamları'nı söylemeye başlamış.
ulan demek ki bu şarkı eski tadını vermiyor diye düşündüm. sonra allah'a şükrettim. yarabbi biz ne badireler atlattık, eloğlu bir şarkı yüzünden bok yoluna gitti.
yeni gitar çalmaya başlayanların ilk öğrendikleri şarkıdır.fakat ibrahim tatlıses'ten dinledikten sonra gitarı bırakmaya varabilecek sonuçlara neden olabilir.
garip garip şarkıcı ve grupların seslendirdiği ancak orijinalinin güzelliğinin yanına bile yaklaşamadıkları şarkı.
gitar çalan genç ve etrafındakiler ortamının vazgeçilmez şarkısıydı bir zamanlar. Şarkıya girişle birlikte ortamdaki kızlar kafalarını sema ayini yapan mevlevi dervişler gibi yatırarak dinlerlerdi.
klasik gitar ve geceleyin sahil deyince akla gelen iğrenç şarkı.
yanınızda sevgiliniz varsa anlamlanabilecek akşamlardır.
artık bir başka değildir. her yerde bu şarkı çalar, herkes gitarı bunla öğrenir. herkes bu şarkıyı ister.
gitarla çalmak için 4 nota bilmeniz yeterlidir. ayrıca gitar kursuna neyim giderseniz ilk bunu öğretirler.
ibrahim tatlıses yüzünden ve gitar öğrenmeye çalışan bireyler yüzünden mundar olmuş şarkı.