bugün

bastırılamayan vicdan azabının ortaya çıkardığı bir özürdür.

2002 seçimlerinde bir umut olarak, bir çıkış kapısı olarak gördüğüm ve artık insan gibi hepimiz birlikte yaşayacağız düşüncesiyle hareket ederek ve dönemin ortaya çıkardığı o rüzgarın da etkisine kapılarak bir kereye mahsus olarak adalet ve kalkınma partisi ne oy verdiğim için;

başta tüm alevilerden olmak üzre, kürtlerden , ateistlerden, eşcinsellerden, laiklerden, ötekileştirilenlerden, yok sayılanlardan ve en önemlisi insanlıklardan çıkıp dakka başı sokaklarda katlettikleri tüm çocuklardan, kadınlardan, gençlerden ve bu insanların yakınlarından tüm içtenliğimle tüm samimiyetimle özür diliyorum.
kürtlerden özür dilenmesine gerek yoktur. zira bir olumsuzluk görmediler aksine daha fazla önemsendiler.
sen oy vermediğin için erdoğanın cumhurbaşkanlığı tehlikeye girer dostum kaybetme ihtimali var yapma etme.
Neden kürtler diyen gerzeklere. (bkz: roboski katliamı)
Diğer devlet eli ile öldürülen şahsiyetleri saymıyorum.
(bkz: ha şöyle)
gayet hakli ozurdur. yalanlara inanmis olmaktir.
(bkz: vay donek vay)
pkk ve kürt halkını ayırmadan, genelleyerek yargılayan arkadaşların gezi ve sonrasındaki tavırları eksik kalıyor maalesef.
bunu açıkça söyleyebilecek insanlar olduğunu görmek çok güzel ve umut verici. yok akp yok chp yok asd yok hfg bunları geçin, kişisel eleştiri çok önemli. sorgulamadan hiçbir şey yapmamalı, her daim araştırmalıyız. mesela atatürk hayranı olan ben bile "o herşeyin en iyisini bilir." dememişimdir. hep araştırmış, yanlış bulduğum yanlarını eleştirmişimdir. oda yaşasa bunu isterdi zaten.
Tüm oy verenlerinden duymak istediğimiz özürdür.
Sözüm sade vatandaşa değil...
Nihayetinde demokrasi böyle birşey..
Sandık çoğunluğu iktidarı alır..
O çoğunluğu nasıl elde edeceğiniz de siyasi ahlakınız ile çok yakın ilişkilidir.
Kömür de dağıtabilirsiniz,ona buna birşeyleri peşkeş de çekebilirsiniz..Ya da sadece siyaset yaparsınız..
Halk görmez,göremeyebilir..Daha başka umudu vardır,yeni bir nefes isteyebilir..vs
Ancak halkı daha ileri noktaya taşımakla,ona bakış açısı açmak ile yükümlü yazar/çize takımı..
işte onlar nasıl hesap verecek bilmem..
Daha fazla çok daha fazla para biriktirebilmek için aslında inanmadıklarını yazıp,içten içe tehlikenin geldiğini görseler bile tam tersi duru planı çıkaranlar..
Halkı gazete manşetleri ile yanıltıp yakın gelecekteki tehlikeden haberdar olup küpünü doldurmaya çalışanlar!!
zamanında oy vermeye sevgi pıtırcığı gibi gidip adeta yüzyılın demokrasisinin geleceğini savunan,değişim rüzgarı esiyor diye geh geh konuşup cümle aleme insan hakları dersi veren sözüm ona 'aydın'lar..
gördünüz mü ne çıktı sandıktan..
Buyrun size çok acayip demokrasi,bir o kadar dramatik insan hakları!!!
Heryerde cepheler,herkes taraf!!
Şimdi elinizde bu bomba bakalım en son kimi patlatacak!!!
Tüm akplilerden duymak istediğimiz cümledir.
(bkz: son pişmanlık neye yarar)
asla özrü kabul edilmeyecek insandır. gitsin vicdan yapsin az