bugün

memleketimin yüzde 79'unun merakını içeren soru.
harbiden neden düşmüyor?
adam akıllı muhalefet partisi olamamasındandır. cem uzan muhalefetti, adamın herşeyine el koydular. chp yıllardır muhalefet ama bir kaç tane belediye kazanabiliyor en fazla. ne zaman laik ve müslüman bir parti gelir, o zaman akp'nin oyları düşer.

ha diyeceksin laik ve müslüman bir parti nasıl olacak ? partinin insanları tayyip erdoğan'ın sahte dinciliğinin karşısında gerçek dindar insanlar olmalıdır. ama asla ve asla dini siyasete alet etmemelidir. dinin bireye özgü olduğunu, siyaset işlerinin dürüstlük gerektirdiğini en iyi şekilde anlatmaları gerekir. yapacakları bir kaç tane adam akıllı iş, kendilerine iktidar yolunu açar.
(bkz: uzayda yaşıyor bazı ibneler)
insanlar akıllanmadıgı sürece daha da düsmez bunların oyları..garip bir durumdur aslında insanların bu kadar rezillik cekipte hala oy veriyor olması.anlamak icin cabalıyorum ama yok anlayamıyorum.
her seçim sandığında kara çarşaflı birinin 100 euro karşılığında akp ye basılmış oy pusulası dağıtmasındandır. fazla basılan 17 milyon oy pusulası ne işe yarayacak diye soran arkadaşları da aydınlatmış olduk böylece. ya da oy verme işlemi bittikten 30 dk sonra anadolu ajansının seçim sonuçlarını nasıl açıkladığı sorusuna yanıt bulunursa, buna da bulunabilir. neden soçum sonuçlarını takip ve servis edebilme yetkisi sadece anadolu ajansında son seçimlerden beri.
1-milletin büyük kesimi hakikaten mal olduğundan.
2-iktidar partilerinin ele gelir adam akıllı bir icratı ve politikası olmadığından.
3-bu ülkede ya allah bismillah, din kitap diyen herkese gözü kapalı güvenecek tipler olduğundan.
4-beni terörmüş, savaşmış, oslo vs ilgilendirmez mevcut durumda benim durumum iyi ben çorbama bakarım arkadaş diyen tiplerin azımsanmayacak kadar çok olmasından.
5- geçmişte millete ve değerlerine düşman olduğu iddia edilen parti, asker ve ideoloji(laiklik) algısının yaratılmasından.
güçlü bir muhalefet olmaması birinci sebeptir.
akp nin hala bir umut olarak görülmesi diğer bir sebeptir. geride kalan partilere bakıldığında türkiye yi şuanki konumundan daha ileriye taşıyacak bir parti olmadığını vatandaşın görmesidir.

akpnin başını ağrıtan tek sorun ise pkk dır. her şehit haberi akp ye fatura edilmediği için, pkk ile tansiyonu düşük savaşın devam etmesi akp iktidarını kuvvetlendirir.

sorulması gereken soru "akp neden kürt sorununu çözsün ki?" neden böyle bir risk alsın ki? bu sorunu kendisi çıkartmadı ve çözmesi için de kendi tabanından böyle bir baskı yok. gelen baskı sadece şehit verilmemesi yönünde oluyor.
bu sözler belki çoğunda farklı algılamalara yol açacaktır ancak gerçek bu. bir kere açılım adı altında bazı şeylere giriştiler ama devamını getiremediler. yeniden soralım akp neden kürt sorununu çözsün ki?
koyunların fabrika ayarları nedeniyledir.
rakibi yok ondan.