bugün

ak parti anap gibi dağıldıktan sonra yine bir koalisyonlar dönemi yaşanacaktır belli bir müddet. bir ara dönem diyebiliriz bu koalisyon sürecine. sonra yine dp, ap, anap, doğru yol, ak parti çizgisinden gelen muhafazakar-sağ bir parti uygun lider ortaya çıktığı zaman yine tek başına iktidar olacaktır bu düzen içerisinde. haa bu zaman zarfında ülkemizde ve tüm dünyada demokrasinin(yani temsili liberal demokrasinin) tanımı çekirdeğini ve dinamiğini emekçi kesimlerin ve geniş halk kitlelerin oluşturduğu devrimler vesilesiyle değişir, katılımcı, özgürlükçü, eşitlikçi, toplumcu, mülkiyet ilişkilerini, iktidar ve hegemonya kavramlarını sorgulayan ve dönüştüren bir siyasi perspektif baskın gelirse o zaman olaylar nasıl gelişir bugünden kestirmek güç...
namazında niyazında bir lidere sahip olan parti olacaktır. öyle olmasada öyleymiş gibi rol yapması gerekir. bu memlekette başka türlü iktidar olunmuyor. rol yapacaksın.
bok partidir. kim gelirse gelsin arka plandaki aynı olacağı için durum değişmeyecektir.
14 mayıs 2018 erken seçimlerinde gerçekleşecek olaydır...
sağ parti olacağı kesindir. aksi durum koalisyon hükümeti.
pak parti.* nasıl olsa elbet bir ara görecekler kimin ne mal olduğunu, umarım yine yanlışı görmezler.
işi çok zordur. onlara bırakılacak olan ülkenin sorunları çok büyük olacaktır. tokinin yaptığı evler sağlam değil, anlaşmalı olan çoğu yer akpnin beraber çalıştığı kişilere ait, yani akp gittikten sonra bu anlaşmaların maliyeti çok yüksek olacaktır. 3üncü köprü inşa edilirse istanbul'un ormanları yok olacak, ormanların yok olması demek, bir insanın akciğerlerinin yok olması demektir. sonuç olarak yıkım yapılması, yeni yeşil alanlar yapılması gerekecektir. tüm kadroları değiştirmek için çok büyük bir çaba sarf etmesi gerekecektir. sonuç olarak kendine bırakılan borç batağındaki bir ülkenin dertlerini halledemediği için halk rte yi mumla arayacak, hatta posterlerini falan asacaklardır evlerine.
ak partiyi seçen kesim tarafından seçileceği için muhtemelen che tarzı birinin başkanlığını yaptığı parti olmayacağı kesindir.
Bpp açılışı ben peygamberim partisidir.

--spoiler--
tutar lan bu piyasada mal çok.
müritlerimi bekliyorum.*
--spoiler--

--spoiler--
adam geldi ameke

görsel
--spoiler--

edit:ilk müridim geldi.
akp v.2.0.2.3.
Dinle barışık bir sol parti veya merkez kazanabilir.
fatih erbakan *
acun'un kuracağı bir parti olabilir adam ne yapsa tutuyor.
amerika'nın eteğini en çok öpen partidir. türkiye'de iktidar olmak bir 'amerika'ya en iyi domalanlar ve domalmaya gönüllüler yarışması' ekseninde belirleniyor.
cumhuriyetçi fazilet partisi veya adalet ve barış partisi etc. olabilir.
chp olamayacak ama yeni bir sosyal demokrat parti olacaktır.
(bkz: müneccim boku yemek)
bu gidişle nah parti.
Şuan için bu sinyali hiç bir parti verememektedir. CHP Kılıçdaroğlu ile bir parladı ancak AKP nin en başarılı olarak yaptığı yerel yapılanmayı tutturamayan diğer partilerin iktidar olma düşünceleri ancak hayaldir.

Belki bir kaç yıl içinde bir şeyler değişir ve yapılanmalarını güçlendirerek diğer partilerin muhalefet partisi olmadıklarını iktidar için yarıştıklarını hatırladıklarını görürüz.
AKP nin hangi şartlarda iktidardan al asaga edildiği cok önemlidir bu hususta misal;

Eğer ki AKP nin basını alan olay terör ise ki suanda çözüm bulamadıkları ve muhaliflere koz verdikleri, geminin en cok su alan yeri burasidir bu şartlar da iktidardan düşerlerse milliyetçi ve Alparslan Türkeş'ten sonrasında hızla artan yeşil çizgi sempatizanligina kazan parti olan MHP iyi bir seçenek olacaktır tek basına iktidar olamayacakları aşikar lakin basa oynayacakları kesin.

Eğer ki AKP yi iktidardan eden sosyal ve ekonomik nedenlerse misal bu bir ekonomik buhransa eğer alternatif CHP zihniyeti yani bence merkez sağdan bir parti olacaktır bu ısı iyi bir liderle CHP ustlenebilir ama bu asla kemal kilicdaroglu değil.

Bu utopik düşüncelerin dısında AKP nin yikilmasinin suan zor olduğunu düşünüyorum teoriler düşünüyorum ama olmuyor Hee birde alternatif bir düşünce olarak siyaset kanalıyla yada farklı bir sekilde bir liderin akıl almaz bir kamuoyunu arkasına alarak halkın önüne atılması ve yuceltilmesi durumu var ki 1938 den beri böyle bir durum olmadı.

Sonuc olarak zor dostum zor.
bu gidişatla; (bkz: 404 not found)
önümüz hayrola..
yine ak parti gibi bir parti olacaktır inşaallah... umarım ak parti'den hayırlı olacaktır.
kimse olmasın, iktidar düşsün ya da düşmesin biz hakkımızı koruyabilmek için eylemdeyiz.
Bir çuval bok devralacak partidir.
Ha aynı "zihniyyet"i devam ettirecek stepne partilerden biri olur o ayrı.
Hani bayatlamış bir bisküvi, kurabiye, elinizde nasıl dağılır, o halde bir ülkeyi devralacaktır.

Ama adamların ülkenin amına her türlü koymadan gitmeye niyetleri yok, o yüzden böyle şanssız bir parti göremiyorum ufukta.