bugün

ajdar anık, temsili ve sembolik hemegonyanın görünen yüzüdür. bugün afrikanın durumu, kutuplarda eriyen buzlar arasındaki o masum kutup ayıcığının dramı, sistem egemenlerinin bürokrasi aracılığıyla toplumu dönüştürme tasavvurunda yatmaktadır. ajdar bu tasavvurun duyu organlarına yansıyan yüzüdür. benim adım kırmızı da, hattat ve nakkaş kardeşler aralarında;
- alemi allah' ın gördüğü gibi çiziyoruz yıllardır ama tutturmuşlar bir frenk usülü diye, gavurlar alemi ajdar' ın gördüğü gibi çiziyorlar! erzurumlu hoca, alemin ortasına ajdar' ı yerleştirmenin zinhar günah olduğunu vaaz ediyor. şeklinde konuşmalar yapmışlardır.
ajdar dünyaya hükümdar olmaz!!! tanrı türkü korusun, defol 6.filo!!!
trakya üniversitesi makina mühendisliği bölümünün yüz karasıdır herhalde diye düşündüğüm şahsına münazır insan.*
hala muhabbetlere konu edildigine saka maka minimum 30 sene daha hatirlanacak adamdir, ironik olansa dunyanin en gereksiz adami olmasidir.
Carrefour' da görüp yürüyüşünden tanıdığım zat i muhterem.
moral bozukluguna birebir sarkıcı nane nane ve çikita mut sarkılarını dinledikten sonra gülme krizlerinine gireceğiniz garantidir.
haluk bilginer ve türkan şoray'ın başrolünü oynadığı tatlı hayat adlı dizinin bir bölümünde konuk oyuncu olarak oynamıştır. oynadığı bu bölümün popstar'a katıldıktan sonra mı yoksa önce mi olduğunu bilmiyorum.
Yakın bir zamanda 500 evler adlı istanbul semtine doğalgaz açmaya gelmiş, benim entel yeğenlerimce çok korkunç bulunmuş, 500 evler adlı güzide semte bir süre de olsa renk getirmiş insan.
birgün çıkıp, lan ben sizle çok fena dalga geçtim demesini beklediğim popüler insan.
Türkiye'ye gelmiş geçmiş starların starı.
muzlarla ve nanelerle çok derin bir gönül bağı olduğuna inandığım mega,ultra,tetra star.
bi şarkıda geçen şu söz onun tanımıdır:
'ajdar, yırtık condom çocuğu'
muhiddin anık'ın oğlu.
türkiyenin düperstarı. süper , müper, hiperstarı olmaktan çıkmış. düperstar olmuş. insanlıktan çıkmış , düperstar olmuş.
şarkı söylemeyi ve beste yapmayı beceremeyen,fakat gelen eleştiriler doğrultusunda ağlayabilen duygusal bir gönül adamı.
aliendır. türkürüğü asittir.
bir reklam filmi için oyuncu aranmaktadır. oyuncu adayları içeri teker teker alınır, isim yaş boy deneyim gibi bilgilerin kayıtları alınır, çekimleri yapılır, bir sonraki aşamaya kadar hoşçakalın denir. bir adayı cast odasından çıkarırken bir diğeri girer. kaydını almak üzere şahıs çağırılır.

psycho : isminiz?
ajdar : ... !
psycho : (kendisine anlamsız bakan adama duymadı zannederek) isminiz?
ajdar : (bağırarak) sen benle dalga mı geçiyorsun?
psycho : hö?!
ajdar : (bağırarak) sen benim kim olduğumu biliyor musun? ne biçim bir saygısızlıktır bu bik bik..
psycho : görüşme istiyorsanız isminizi ve diğer bilgilerinizi söylemek zorundasınız.
ajdar : (delirmiş) ben başrolüm tamam mı ben başrolüm!!
psycho : öyle mi? benim haberim yok kusura bakmayın. nerde başroldünüz?
ajdar : seda sayan showda iki kez başroldüm bir kere de hülya avşar showda.
psycho : (jeton düşmüş) hmm anlıyorum.

sonrasında gerekli ayar verilir* *. odadan çıkarken ajdar olduğu sonrada öğrenilen adam aslandan yavru kediye dönen edasıyla ;

ajdar : buraya gelirken yanlışlıkla yan bahçeye girdim. yanlış anlaşılmasın. halkımın beni yanlış anlamasını istemem. halkımdan özür dileyin lütfen benim adıma.
psycho : ?!!

sonuç : kendisi yaklaşık 20 dakikalığına hayatımı zehir etmiş, medya maymunu değil gerçekten kişilik ve davranış bozukluğu olan, psikolojik olarak tedavi edilmesi gereken biridir.
hiperstar. unutulmaya yüz tutmuşken sol frame e taşımak istediğim organizma. *
bir anda kaybolan adamdır. özledik lan. yapsa bir çikita muz gibi şarkı fena mı olur?
öss sınavında yerine başka birinin girdiğine, makine mühendisliğini de kopyalarla geçtiğine inanılan, ruhsal tedavi bile görse olumlu tepki vermiyeceği bilinen, medyanın çikita muzla kandırıp maymun ettiği acayip bir şey.
işkence vasıtası olarak kullanılabilecek derecede hafif müzik yapan çok yakın bir arkadaşım.
fırtına öncesi sessizlik dönemini oynamaktadır. yakında bomba gibi parçalarla döncekdir.
alihan , arto , mansur ark ve ragga oktaylada düet çalışmaları olur umarız.
cok gidiliyor ustune.
toplum (derli toplu-m?) olarak anlamadigimiz bir $ey var ve onu anlamadigimizi bir kez daha kanitladi ustelik. kendisine te$ekkur ediyorum.

subjektif gercegini di$ dunyanin gerceklerinden ote ya da ayri tutanlara genellikle deli diyoruz ve delilerle ugra$mak, onlarla alay edip super orgazma ula$mak icin durmaksizin caba sarfediyoruz. insaniz: kendi korkularimizi, bilincaltini harekete geciren ilkellerimizi ve ba$imiza gelmesinden bucak bucak kactigimiz $erlerimizi delilerin iktidara manyel halet-i ruhiyeleri ile notralize etmeye cali$makta; onları rating kaygili saplantilarimizin merkezine eklemlendirip esasen gayet fevri davrani$ paternlerimizle dengelemeye ugra$maktayiz. bir bok anlamadiniz, anlatayim.

delilere ihtiyacımız var be iki gozum! herkesin zeki, deha, hiper, ultra oldugu/oldugu iddiasinda bulundugu $u coğrafyasi dahi yarim ulke topraklari icerisinde deliler, kendilerine ozgu hareketleri, dikkat cekme ve ilgi merkezi olma konusundaki tarti$ilmaz ba$arilari ile dehalardan da, hiperlerden de, megalardan da birkac adim otedeler. hakan aysev'in operayi tezek kokusuna donu$turdugu bir yerde hala ajdar anik gibi nev-i $ahsina munhasir tipleri karikaturize edip, onlarla kendi ta$$aklarimizi serinletmek veya israrla onlardan bahsetmek en delikanli tanimiyla, kolaya kacmaktir. hulya av$ar'in sanatci ilan edilip ba$taci bellendigi, sibel can'in nane devrinden tup bebek bekledigi, ahmet hakan'in kenarimin ko$esinin yazari; mehmet ali birand'in anchorman; zeki muren'inse hala "ibne" oldugu bir ulkede kalkip "ajdar anik darwin teorisinin duran tanimidir. kendisi serbest salinirken biz ona carptik!" gibi kli$elerden siyrilmamiz lazim gelir diye du$unmekteyim.

(kendisi tek lira kazanmadan show programi adi altinda eyyamcilik yapan $erefsizadibneler'in kalantor kasalarini doldurabilen bir adamsa eger ajdar, ben o adami tebrik ederim aga!)

marjinal faydasini yadsiyamayiz. ekranlar ondan once de kirliydi, internette ondan once de fasafiso vardi, ondan once de medya maymunlari cikita muzlarini kabuklariyla lokurdetiyorlardi ve ondan once de ceviz agaci gibiler populizm olarak yaftalanan dogrularini alenen soyluyorlardi. (oh shit!)

ajdarsa ne sebep ne de sonuctur. defaatle icselle$tirilmi$ reklam ogelerinden biri ve toplumsal mekanizmanin aksayan ruhunun bekasi icin gerekli gorulen, gerekliligi zamana bagli bir azalma izleyen, parabolleri bile hayretlere du$uren o delirgin metalardan, ara urunlerden; genel bilincin, be$eri alginin dahi hata verdigi sayrisal donemlerde husule gelen ve $aklabanlik misyonunu yuklenen; zannimca artniyetsiz, kendince bir makroorganizmadir.

bbg cocuklarini yeti$tiren ve daha sonra onlari toplumdan bir nevi crowding out ile di$layan bizler, bcg'den korktugumuz kadar korkuyoruz ajdar'dan da i$te. hem olayin, "makine muhendisligi mezunu" $ablonuna indirgeni$ine de bir yerinden mudahil oluyoruz.

murathan mungan'a veriyorum son sozu:

"turkiye'de her $ey olabilirsiniz, rezil olamazsiniz.".
kendisine 'erke dönergeci'yle ilgili soru sorulduğunda önce kendisiyle dalga geçildiğini düşünerek cevap vermeyen, ama sorunun ciddi olduğunu anlayınca 'fizik kanunlarına göre verilen enerji asla alınan enerjiden büyük olamaz' gibi bir cevap verip hayranlarını üzmüş kişidir.

edit: bu arada 'at beni sibel caaaaan sibel can, tut beni sibeeel caan sibeeel can' şeklindeki parçası dillere pelesenk olmaya pek müsaittir. gidip bulunması ve dilenmesi tavsiye edilir.
(bkz: unutulmayan şarkı sözleri)
sessizliğini beyaz show'da ebru gündeş'in jlo'dan arakladığı albüm kapağı pozunu vererek bozan adam.
şaka değil şurup bu yahu . şifa bu şifa. yahu bu varya herde de deva.

şimdi kim konuşuyor popstar ı yada birincilerini. bir abidin mi ne vardı . nerde şimdi o . yok piyasada. ama ajdarsız bir magazin proğramı yok . adam kafayı kullandı dikkatleri çekti üstüne. üçbeş proğrama çıktı . hani bir oakadr daha çıkarsa adam yükünü tutcacak. makine mühendisliği yapıp 5 sende kazanacağı parayı şimdiden götürdü adam .
numara yapıyor elbette tıpkı mustafa topaloğlu gibi. ama dikkat edeseniz her ülkede var böyle kişiler. ama yinede komik .

bu arada kadir abimiz bile
--ajdar a laf yok ülen . demiş . haberler oluna kötü laflar sineye çekile.