bugün

entry'ler (87)

ceynur

sabahımı neşelendiren şarkının sahibi müzisyen.

öğrenci evini bok götürmesi

öğrenci halinize bakmadan bir de evde köpek besliyorsanız başlıktaki mecazın gerçeğe dönüşmesi mümkündür.

emel çölgeçen

oynadığı rollerin aksine inanılmaz enerjik, neşeli ve komik olan; müziksever, gözlerinin içi her daim gülen güzel bayan.

irem altuğ

new york aşığı oyuncu.

online radyo

(bkz: http://www.spinner.com/)

spinner

gençliğimin radyo özlemini dolduran yıllar öncesinin programı, şimdinin online radyo yayını yapan web sayfası.
http://www.spinner.com/

güneşin oğlu fikret bey

onur ünlünün polisten sonraki bankasından önceki çok kısa süre zarfında yazıp çektiği filmi. kadrosunda haluk bilginer, özgü namal, bülent emin yarar ve hümeyra gibi isimler var.

onur ünlü

bankası adlı filmini beklerken bir haftada yazıp 14 günde de çektiği yeni filmi güneşin oğlu fikret bey isimli filmiyle sürpriz yapan yönetmen. kadrosunda haluk bilginer, özgü namal, bülent emin yarar ve hümeyra gibi önemli isimler olduğunu ve de oldukça düşük bir bütçeyle çekildiğinin haberini aldık. kasımda 70 kopya ile vizyonda olacakmış.

sütyenin kopçasını çıkaramayan erkek

yeterince uğraşırsa karşısındaki bayan için "daha bunu beceremiyor, gitsem mi acaba" düşüncesi oluşturabilecek erkektir.

ajdar anık

bir reklam filmi için oyuncu aranmaktadır. oyuncu adayları içeri teker teker alınır, isim yaş boy deneyim gibi bilgilerin kayıtları alınır, çekimleri yapılır, bir sonraki aşamaya kadar hoşçakalın denir. bir adayı cast odasından çıkarırken bir diğeri girer. kaydını almak üzere şahıs çağırılır.

psycho : isminiz?
ajdar : ... !
psycho : (kendisine anlamsız bakan adama duymadı zannederek) isminiz?
ajdar : (bağırarak) sen benle dalga mı geçiyorsun?
psycho : hö?!
ajdar : (bağırarak) sen benim kim olduğumu biliyor musun? ne biçim bir saygısızlıktır bu bik bik..
psycho : görüşme istiyorsanız isminizi ve diğer bilgilerinizi söylemek zorundasınız.
ajdar : (delirmiş) ben başrolüm tamam mı ben başrolüm!!
psycho : öyle mi? benim haberim yok kusura bakmayın. nerde başroldünüz?
ajdar : seda sayan showda iki kez başroldüm bir kere de hülya avşar showda.
psycho : (jeton düşmüş) hmm anlıyorum.

sonrasında gerekli ayar verilir* *. odadan çıkarken ajdar olduğu sonrada öğrenilen adam aslandan yavru kediye dönen edasıyla ;

ajdar : buraya gelirken yanlışlıkla yan bahçeye girdim. yanlış anlaşılmasın. halkımın beni yanlış anlamasını istemem. halkımdan özür dileyin lütfen benim adıma.
psycho : ?!!

sonuç : kendisi yaklaşık 20 dakikalığına hayatımı zehir etmiş, medya maymunu değil gerçekten kişilik ve davranış bozukluğu olan, psikolojik olarak tedavi edilmesi gereken biridir.

öğrenci evinde halı yıkanması

ancak uyurken mümkün olan hadisedir. * *

başarılı reklamlar

omo'nun birkaç senedir kirlenmek güzeldir sloganlı reklamları. bir deterjan markası için oldukça yaratıcı ve hedefe yönelik.

hapşırırken elini ağzına götürmeyen görgüsüz

fırsat bulamamış insandır.

kendi halinde bir mizah dergisidir

eski haftalık mizah dergisi olan gırgırın yıllarca kapağında yazan söz öbeği.

gırgır

eski sayılarını dönüp dönüp okuduğum, türk mizah dergilerinin en önemli ilk adımlarından biri olan, fiyatının yazdığı yerde turgut özal kafaları bulunan ve fiyatını 10 turgut = 100 tl olarak ifade eden, kendi halinde bir mizah dergisidir.

universitedeki takim elbiseli ciddi ogrenci

marmara üniversitesi haydarpaşa kampüsü kapı girişinde beş dakika durmanız dahilinde pek çoğuna rastalayabileceğiniz öğrencidir. takım kıyafetli , etrafına ciddi bakışlar atan, okula eşofmanla gelmiş insanları baştan aşağı süzen bu öğrencilerin uzun bir süre öğretim üyesi olduklarını düşünebilirsiniz.kendileri genelde hukuk okumakla birlikte siyasal bilimler okuyanlarda da benzer tarzlar görülmektedir.

silah ile penis arasındaki benzerlikler

ikisinde de sahip olan kişi kendini güçlü hissedip bir halt sanır.

sanem karacelik

1973 doğumlu, ilk olarak odtü makina mühendisliği okuyup bir yıl kadar da mühendis olarak çalışmış, okul döneminde kredi tamamlamak için jazz dersleri almış ve müzik ile daha içli dışlı olmak için istanbul üniversitesi devlet konservatuvarı opera şan bölümüne girmiş ve de bitirmiş, çok sevdiği oyunculuğa şahika tekand stüdyo oyuncuları ile bir sene çalışarak başlamış, sonrasında ayla algan ile devam etmiş, geçen sene devlet tiyatrolarında oynayan dünyanın ortasında bir yer adlı tiyatro oyununda hem oyuncu hem de solist olarak yer almış, zaman zaman jazz grubuyla birlikte çeşitli mekanlarda izlenen, muhteşem ses, kişilik, yetenek ve güzellik kombinasyonuna sahip, albümü merakla beklenen, beklenirken de myspace sayfasındaki tek cover şarkısı dinlenerek avunulan müzisyen, oyuncu.

metal muzik dinleyen musluman

(bkz: seni ozzy e veririm)

ancak bir öğrenci evinde olabilecek şeyler

(bkz: altı bilgisayarlı odalar arası oyun ağı)
(bkz: evde yaşayanın tanımadığı insanlar)
(bkz: trafik levhası)
(bkz: çelenk)
(bkz: bank)
(bkz: şarap şişesinden mumluk)
(bkz: plastik bardaktan küllük)
(bkz: karton kutudan sehpa)