bugün

Yeni romanı almanya’ da piyasaya çıkmış olan polisiye üstadı.
En güzel kitabı “şeytan ayrıntıda gizlidir.” Dir.
görsel

Yeni kitabı çıkmış.

Yeni Polisiye-cinayet romanını bekliyordum gitmiş aşk romanı yazmış.

Pühhh. Hiç beğenmedim mk ya.
türk polisiye tarihinin en önemli yazarlarından biri. okuduğum kitapları okumadıklarımdan fazladır. bunda başkomiser nevzat gibi bir karakterin etkileyiciliği, ahmet ümit’in üslubu, cinayetlerin gizemi, hikayelerin sıcakkanlılığı ve tabiki akıcılığı en önemli sebeplerdir. eğer benim gibi çok fazla ve hızlı okumayı sevmiyorsanız ve bir tık polisiye seviyorsanız kesinlikle okumanız gereken isimdir kendisi.
(bkz: ninatta nın bileziği) adlı romanını polisiye cinayet sanıp aldım. Okumadım.

Pühh. Parama yazik mk.

Banane aşktan meşkten ya. Kaç bin yıllık aşkmış. Çokta fifi yani.

Neyse. Yeni kitabı çıkmış. 'Kayıp tanrılar ülkesi' mi ne. Merak ettim. Maiş yatsın da alacağim ...
Kendisi iyi, samimi, güzel insan olabilir ama dürüst olmak gerekirse çok da kaliteli bir polisiye yazarı değildir. Ülkemiz standartlarında iyidir orası ayrı ama misal bi agatha christie'nin, bi jean christophe grange'ın, bi Tess gerritsen'in tabi ki çeyreği etmez.
Sevdiğim yazarlardan biridir . Kitaplarının çoğunu okudum.
Yıllarca ihanet ettim kendime. Beni ben yapan o şahane mutsuzluğumu, ucuz sevinç kırıntılarıyla tedavi etmeye çalıştım, kadim duyguların yerine kolay olanları seçtim. Kendimle birlikte bütün dünyayı da kandırdım.
Bayılırım kendisine.Geç keşfettiğim için çok kızarım kendime de.Polisiye severlere söylemek isterim ki oyalanmadan başlayın okumaya.Kitap fuarında da kendisiyle tanışma fırsatı yakaladım acayip ponçik ve samimi bir insan.Yanaklarını sıkasım geldi.Beni tanımadığı halde hal hatır sorup muhabbet etti.Haziranda çıkacak olan Kayıp Tanrılar Ülkesi 'ni de heyecanla bekliyorum.Kendisi aylardır tw ve ig'den bunun reklamını yapıyor zaten.Kitabın basımı tamamlandı bu arada,Haziran'ı bekliyorlar:)
Sen yoktun.
Terkedilmiş bir istanbul vardı.
Yaslanmış gökyüzünün umarsızlığına,
Eylül rüzgârlarıyla sararan
Bayram kartpostallarına benzeyen.
Sen yoktun
Bir çocuk ağlardı istasyonlarda,
Geceyarıları uykumu bölerdi hıçkırıkları,
Trenler geçerdi gözbebeklerimden,
Kirlenirdi bembeyaz umutlarım.

Sen yoktun
Tüm dünyayı değiştirebilirdim.
Romanlarının çoğunu okudum, başkomiser nevzat karakteri olayları çözer. Ben beyoglunun en güzel abisi romanını çok sevmiştim. Kar kokusu da güzeldir.
"beyoğlu rapsodisi" ile "sis ve gece" kitaplarını okuyup beğendiğim bir yazar. okurken merak uyandıran, sade bir anlatıma sahip ve bence sürükleyici bir tarzı var.
tabiiki ağır bir dili yok kitaplarının. kitapları için sanırım akıcı, üzerine çalışılmış olduğu, kurguların bana göre başarılı oldugu yorumlarını yapabilirim. Severek takip ediyorum. Kitaplarının çok büyük bir kısmını okumuş biri olarak, "sis ve gece" ve isminin hatırlayamadığım "gazeteci adnan" kitabının yeri ayrıdır bende. 2 kadeh rakı içmek istediğim edebiyatçılardan biridir.
birgün gazetesine göre bolu valisi olanı oturduğu koltuğun ağırlığına yakışmayacak bir açıklama yapmış. "Yılbaşında evde normalin üstünde insan varsa herkese ceza kesilecek"

gerçekten böyle bir açıklama yapmış ise vay halimize böyle valilik olacaksa arkadaş şehirleri emniyet müdürleri yönetsin o zaman en azından okumuş etmiş adamlar. valilik kalksın kardeşim böyle bir açıklamayı nasıl yapabilir? aklım almıyor.
Türk polisiyeler genelde vasat oluyor. Beni çok etkilemeyen bir yazar fakat bütün kitaplarını okumadığım için yine de çok eleştiremeyeceğim.
Polisiye romanlarını beğenerek okuduğum edebi yazar.
Aşkımız eski bir roman ne ya? Hayır yani bunu sen yazmadıysan kime yazdırdın? Yok eğer yazdıysan niye yazdın?
Aşkımız eski bir roman çöp resmen. Sırf yazmak için yazılmış.
(bkz: yüzsüz liboş)

https://www.google.com/am...-umit-vay-0205111200.html

https://www.google.com/am...51-ergenekon-roman-oluyor

http://m.bianet.org/biane...kazanan-yurttaslar-olacak
eşittir başkomser nevzat.
dizel arabayı yokuş aşağı vitesten atmakla bu tipi ciddiye almak aynı şey..
Ahmet ümit ile tanışmam, bab-i esrar romanı vesilesiyle oldu. Çok sevdim. Bir türlü vazgeçemedim.
Antep sofrası hatırına sevmeye çalıştığım ama bunu birtürlü beceremediğim polisiye yazarı. Samimi gelmiyor, samimiyeti yapmacık duruyor. Ne ise antep sofrası candır.
Severek okuduğum sayılı yazarlardan.
Severek okuduğum edebi yazar. Son romanını hala alıp okumadım. Ayıp ettim. Yarın ilk işim hemen kitabını sipariş vermek olacak.